17874 |
1918 drugie wydanie lubelskie - FIOLETOWY i CZARNY NADRUK Z BŁĘDEM "HA zamiast HAL"; list zagraniczny opłacony znaczkami za 10/30 hal. z nadrukiem fioletowym i czarnym oraz parką znaczków za 3/15 hal. wysłany 31.I.1919 z Lublina do Wiednia, opłacony 1 hal. ponad obowiązującą taryfę 25 hal., co wynikło z braku znaczków o nominale 1 lub 5 hal., znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem austro-węgierskiej poczty polowej z wyciętym napisem K.u.k. ETAPENPOSTAMT; oba znaczki za 10/30 hal. z błędem na 41 poz. "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA zamiast HAL."; dla lepszej ekspozycji koperta rozcięta z trzech stron i nieco zmniejszona; znaczek z fioletowym nadrukiem jest rzadki i dotąd nie wyceniany na korespondencji, z błędem to już walor unikalny, gwarancja Jungjohann. | Fi.22a-b B4, 21, |
| 12 000 PLN | |
17875 |
| 60 PLN | |
17876 |
| 300 PLN | |
17877 |
| 500 PLN | |
17878 |
| 240 PLN | |
17879 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Rachmanow,. | Fi.22b Mi.22b |
| 450 PLN | |
17880 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowo brązowym, gwarancja Schmutz. | Fi.22b Mi.22b |
| 200 PLN | |
17881 |
| 220 PLN | |
17882 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z brzegowym uszkodzonym po lewej stronie nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Mikstein. | Fi.22b B |
| 240 PLN | |
17883 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem brzegowym w kolorze fioletowym: lewy górny ze zniekształconą gwiazdką, lewy dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL.", prawe bez błędów (Fi.12600.-), cena wywoławcza zblizona do ceny zwykłych nadruków odwróconych, bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz. | Fi.22b B4 No + 22b No |
| 7 500 PLN | |
17884 |
| 1 000 PLN | |
17885 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym (Fi.1800.-), piękny stan, gwarancja Kwaśniewski, Ryblewski. | Fi.22b No |
| 1 500 PLN | |
17886 |
| 2 000 PLN | |
17887 |
| 340 PLN | |
17888 |
| 180 PLN | |
17889 |
| 220 PLN | |
17890 |
| 60 PLN | |
17891 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.23a Mi.23A |
| 25 PLN | |
17892 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Perzyński. | Fi.23a Mi.23A |
| 40 PLN | |
17893 |
| 35 PLN | |
17894 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej gwiazdki, gwarancja. | Fi.23a |
| 50 PLN | |
17895 |
| 800 PLN | |
17896 |
| 140 PLN | |
17897 |
| 50 PLN | |
17898 |
| 280 PLN | |
17899 |
| 160 PLN | |
17900 |
| 100 PLN | |
17901 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.24 Mi.24 |
| 25 PLN | |
17902 |
| 80 PLN | |
17903 |
| 30 PLN | |
17904 |
| 80 PLN | |
17905 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.24 Mi.24 |
| 70 PLN | |
17906 |
| 20 PLN | |
17907 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Perzyński. | Fi.24 Mi.24 |
| 20 PLN | |
17908 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz znaczka za 45/60 hal., komplet katalogowanych błędów i usterek, doskonały materiał badawczy, wartość podstawowych znaczków Fischer 4.500,- zł. | Fi.24 Mi.24 |
| 1 620 PLN VERKAUFT | |
17909 |
| 60 PLN | |
17910 |
| 15 PLN | |
17911 |
| 100 PLN | |
17912 |
| 30 PLN | |
17913 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk. | Fi.25 Mi.25I |
| 45 PLN | |