17291 |
1918 znaczek pierwszego wydania poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 150 PLN | |
17292 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie (Fi.4000.-), częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz. | Fi.1-11 |
| 2 600 PLN | |
17293 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria w bardzo ładnym stanie z minimalnymi, albo wręcz niewidocznymi śladami po podlepkach, gwarancja Gryżewski, Rachmanow, Petriuk, Mikstein, Łaszkiewicz, Perzyński, najważniejsze znaczki za 10/7 kop. gwarancja Rachmanow, Petriuk i cięty za 70 kop. Gryżewski, Łaszkiewicz i Perzyńsk1. | Fi.1-11 |
| 4 200 PLN | |
17294 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop. (Fi.480._), dodatkowo prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", a lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.6 |
| 600 PLN | |
17295 |
1918 pierwsze wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, poziome złamanie widoczne od strony gumowanej, gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 25 PLN | |
17296 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; czworoblok znaczków za 50 kop. użytych jako fiskalne, rzadkie. | Fi.10 |
| 144 PLN VERKAUFT | |
17297 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Schmutz. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 120 PLN VERKAUFT | |
17298 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 1 800 PLN | |
17299 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, piękny stan zachowania, gwarancja Rachmanow, Gryżewski, Ćwiertnia. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 1 800 PLN | |
17300 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak. | Fi.12A |
| 25 PLN | |
17301 |
1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Mikstein. | Fi.12A |
| 15 PLN | |
17302 |
1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz, Mikstein. | Fi.12A |
| 40 PLN | |
17303 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą (Fi.2000.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP. | Fi.13A Np Mi.13B |
| 1 600 PLN | |
17304 |
| 25 PLN | |
17305 |
| 130 PLN | |
17306 |
| 60 PLN | |
17307 |
1918 drugie wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.15A |
| 30 PLN | |
17308 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe; prawie kompletny nadruk na makulaturze znaczka rosyjskiego, absolutnie niespotykane, gwarancja Jungjohann BPP. | Fi.15A MK Mi.15B |
| 4 000 PLN | |
17309 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.220.-). | Fi.Cp2 |
| 150 PLN | |
17310 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop z nadrukiem przesuniętym ku górze, czysta; walor na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp2 |
| 250 PLN | |
17311 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.5 w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.180.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową). | Fi.Cp2 |
| 60 PLN | |
17312 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
17313 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.160.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty). | Fi.Cp4 |
| 100 PLN | |
17314 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
17315 |
1918 fałszerstwo znaczków wydania I-go poczty I. Korpusu Dowbora - Muśnickiego, na rewersie dodatkowe stemple, materiał porównawczy. | Fi.FALSE |
| 30 PLN VERKAUFT | |
17316 |
1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz Offizier-Polenlager Neustadt wysłany 24.I do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, pieczęć cenzury niemieckiej i fioletowy stempelek doręczeniowy "10 FENYGÓW" IV wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; osobne obozy dla Polaków utworzono dzięki staraniom wpływowych rodaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt; starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski; co bardzo ciekawe, widać wyraźnie krzyż po odczynniku wykrywającym ukryte dopiski atramentem sympatycznym; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 700 PLN | |
17317 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, stempel wpływu "CENTRALNY URZĄD EWIDENCYJNY Polskiego Korpusu Posiłkowego" z datą 5.II na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi. | |
| 100 PLN | |
17318 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
17319 |
| 50 PLN | |
17320 |
1918 POLSCY JEŃCY WE WŁOSZECH, formularz datowany "30./kwietnia 1918.", wysłany z włoskiego obozu dla jeńców z armii austro-węgierskiej znajdującego się na wyspie Asinara u północno-zachodniego wybrzeża Sardynii do wsi Zagórze koło Pilzna; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania. Warto przypomnieć, że w obozie tym od 17.12.1917 do końca 1918 przebywał m.in. późniejszy słynny pilot balonowy Franciszek Hynek, który w grudniu 1918 wstąpił do tworzącej się we Włoszech Armii Polskiej. | |
| 160 PLN | |
17321 |
1918 list w oficjalnej kopercie Ministerstwa Wojny wysłany z Paryża 28.12.18, stempel formacyjny "LE MARECHAL Cdt EN CHEF LES ARMEES ALLIEES * E.M. 2e SECTION" - Marszałek, komendant Armii Zjednoczonych (Marszałek Foch), na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 180 PLN | |
17322 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka skośnie wzajemnie położonych znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | Fi.2 |
| 140 PLN | |
17323 |
| 120 PLN | |
17324 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | |
| 300 PLN | |
17325 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej o wysokim nominale 3 Ruble, II wydanie, unieważniony ręcznie, zdjęty z dokumentu. | Fi.8 |
| 500 PLN | |
17326 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej rzadki o nominale 0,05 Rubla, II wydanie, unieważniony słabo czytelnym okrągłym stemplem "Poczta polowa pols. Korp. filja w Mohylowie" z orłem w środku. | Fi.1 |
| 500 PLN | |
17327 |
1918 sekretnik z dodatkową doklejoną wewnątrz kartką pisany po polsku, datowany 9.5 wysłany z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
17328 |
1918 kartka nadana z austriackiej poczty polowej nr 193 do Wiednia, stempel formacyjny, widokówka z Przemyśla ilustrująca zdobycie rosyjskiej baterii przez wojsko austriackie | |
| 80 PLN | |
17329 |
1918 karta pocztowa z orłem w koronie wysłana z 1. pułku piechoty WP 10. kompanii 19.3.18 z Ostrowi do Sosnowca, datownik OSTROW (GOUV, LOMZA) 11.05.18., pieczęć formacyjna "Infanterieausbildungskursus Nr. 2.(-) Brief- / Stempel". | |
| 120 PLN | |
17330 |
1918 kartka pocztowa wysłana 11.6.18 z Ostrowa z 4. kompanii II. batalionu 2. pułku Wojsk Polskich do Piotrkowa, datownik OSTROW (GOUV. LOMZA), pieczęć formacyjna "Officiers - Aspirantenschule … (-) Brief- / Stempel", stempel cenzury w ramce "P. U. St. / Gepruft Nr. 10." | |
| 100 PLN | |