Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
24328 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp102I, 431A |
| 30 PLN | |
24329 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-). | Fi.Cp102II |
| 40 PLN | |
24330 |
1948 SZCZĄTKOWY PODWÓJNY DRUK KOLORU CZERWONEGO do tej pory niekatalogowany, widoczny szczególnie dobrze na literach napisów, "KONGRES JEDNOŚCI MŁODZIEŻY POLSKIEJ WROCŁAW 19-22.VII.1948" Wrocław 1, dofrankowana całostka "Polacy walczący w Hiszpanii" z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 20.7 wysłana do Warszawy; dobry stan zachowania (Myślicki 48 071). | Fi.Cp102II, 462, 465 Mi.493, 496 |
| 400 PLN | |
24331 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-). | Fi.Cp103 |
| 60 PLN | |
24332 |
1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 150 PLN | |
24333 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24334 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 20. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24335 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24336 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 7. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24337 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24338 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 3. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24339 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24340 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24341 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 2. | Fi.Cp106 |
| 40 PLN | |
24342 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 8. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24343 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24344 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 17. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
24345 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Maria Konopnicka, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 25 PLN | |
24346 |
1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 20.12 z Sosnowca do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem okolicznościowym "PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA ZAPOBIEGA WYKRYWA LECZY" (Myślicki 48 121); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp108 |
| 30 PLN | |
24347 |
1949 koperta "Alegoria Wiosny Ludów", czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck11 |
| 200 PLN | |
24348 |
1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z III walca (trzy kropki pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na lewej i części górnej krawędzi przebarwienia od światła). | Fi.Ck12 |
| 100 PLN | |
24349 |
1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z I lub II walca (bez dodatkowych oznaczeń); dobry stan zachowania. | Fi.Ck12 |
| 100 PLN | |
24350 |
1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z IX walca (dziewięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na górnej krawędzi plamka z atramentu, na odwrocie dwa ślady po podlepkach, częściowe przebarwienia od światła); sygnowano St.Żółkiewski. | Fi.Ck12I |
| 160 PLN | |
24351 |
1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe A - "Przed wsią ...", druk z XII walca (dwanaście kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dodatkowo w związku z zarządzeniem Ministra P.i T. z 24.III.1950 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 5 zł z przeznaczeniem sumy osiągniętej na odbudowę Warszawy; wewnątrz oryginalnie dołączany papier listowy; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady po podlepkach). | Fi.Ck12I |
| 160 PLN | |
24352 |
1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z V walca (pięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck12I |
| 250 PLN | |
24353 |
1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109Ix |
| 50 PLN | |
24354 |
1949 Bolesław Bierut, karton żółtobiały, sygnatura I.49, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109I |
| 120 PLN | |
24355 |
1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109I |
| 40 PLN | |
24356 |
1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie). | Fi.Cp109II |
| 30 PLN | |
24357 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp110IAa |
| 150 PLN | |
24358 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego. | Fi.Cp110I |
| 80 PLN | |
24359 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego. | Fi.Cp110I |
| 80 PLN | |
24360 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego. | Fi.Cp110I |
| 80 PLN | |
24361 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego. | Fi.Cp110II |
| 80 PLN | |
24362 |
1949 wydanie prowizoryczna, całostka 95 AII z prowizorycznym nadrukiem. | Fi.Cp111 |
| 30 PLN | |
24363 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 31.5.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania. | Fi.Cp117 |
| 30 PLN | |
24364 |
1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3. | Fi.Cp117 |
| 25 PLN | |
24365 |
1949 wydanie prowizoryczne, komplet 4 całostek w różnych barwach ilustracji. | Fi.Cp117 a-d |
| 180 PLN | |
24366 |
1949 zabytkowy kościół w Pniowie, karta za 6(8) zł na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie. | Fi.Cp119 |
| 40 PLN | |
24367 |
1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 25 PLN | |