21181 |
1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365dp Mi.396DD |
| 90 PLN | |
21182 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka najrzadszych w serii znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, piękny stan. | Fi.365ys Mi.396Us |
| 200 PLN | |
21183 |
1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze niebieskawozielonym na papierze x1, gwarancja i oznaczenie. | Fi.366P1 Mi.397U |
| 40 PLN | |
21184 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1. | Fi.366P4 Mi.397 |
| 100 PLN | |
21185 |
1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze karminowym na papierze x1, gwarancja i oznaczenie. | Fi.366P4 Mi.397 |
| 80 PLN | |
21186 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.366P4 Mi.397 |
| 80 PLN | |
21187 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze karminowym na papierze x1, zagięcie pionowe, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.366P4 Mi.397 |
| 280 PLN | |
21188 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.7 dolnego sektora "S połączone z marginesem", gwarancja. | Fi.367 B10 Mi.399 |
| 50 PLN | |
21189 |
1945 Liga Morska, list polecony z Krakowa 5.V.45 do Kielc, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 550, opłata 50 gr powyżej taryfy pocztowej, koperta rozcięta i przycięta z tyłu do ekspozycji. | Fi.367, 370 Mi.399, 402 |
| 600 PLN | |
21190 |
1945 Liga Morska, seria w parkach rozdzielonych pustopolem. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 420 PLN | |
21191 |
1945 Liga Morska, seria. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 50 PLN | |
21192 |
1945 Liga Morska, kasowana seria znaczków, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 240 PLN | |
21193 |
1945 Liga Morska, rzadki komplet prób w kolorze czarnym na papierze średnim szarawym, gwarancje Walocha, jeden znaczek Perzyński. | Fi.367-70 P1 Mi.399-402 |
| 7 500 PLN | |
21194 |
1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go fioletowym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi bardzo niski numer "046"; dobry stan zachowania. | Fi.367-70, 406, 459-61 Mi.399-402, 440, 490-92 |
| 900 PLN | |
21195 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, kilka plamek na gumie, liczony jak podlepkowy, sygnowany BMK gwarancja Krawczyk. | Fi.367y Mi.399 |
| 30 PLN | |
21196 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja. | Fi.367y Mi.399 |
| 50 PLN | |
21197 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.23 w prawym sektorze "kropka w liczbie 20", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.368 B20 Mi.400 |
| 30 PLN | |
21198 |
1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.17 w prawym sektorze "kropka w literze L", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.369 B Mi.401 |
| 30 PLN | |
21199 |
1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych praktycznie niewidocznych przebarwień na końcach ząbków. | Fi.371 Mi.403 |
| 80 PLN | |
21200 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.371 Mi.403 |
| 100 PLN | |
21201 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków czystych. | Fi.371 Mi.403 |
| 150 PLN | |
21202 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 35 PLN | |
21203 |
| 35 PLN | |
21204 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem tła, dodatkowo - co unikalne, z wyraźną drugostronną odbitką konturów rysunku, gwarancja. | Fi.371 nz Mi.403U |
| 2 400 PLN | |
21205 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy. | Fi.371 nz FFi Mi.403 U |
| 40 PLN | |
21206 |
1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy. | Fi.371nzFFi Mi.403UFalse |
| 35 PLN | |
21207 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów. | Fi.372 Mi.405 |
| 120 PLN | |
21208 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, rzadka wersja okolicznościowego karnetu - zaproszenia, wydanego przez Pocztę Polską z pełnym programem dnia obchodów i uruchomienia Urzędu Pocztowego Grunwaldu | Fi.372 Mi.405 |
| 140 PLN VERKAUFT | |
21209 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.372 Mi.405 |
| 50 PLN | |
21210 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, karnet okolicznościowy. | Fi.372 Mi.405 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
21211 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem. | Fi.372 Mi.405 |
| 15 PLN | |
21212 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok znaczków czystych. | Fi.372 Mi.405 |
| 90 PLN | |
21213 |
1945 znaczki wydań okolicznościowych stemplowane na kopercie. | Fi.372, 373 |
| 95 PLN | |
21214 |
1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-). | Fi.373 Mi.406 |
| 160 PLN | |
21215 |
1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok znaczków czystych. | Fi.373 Mi.406 |
| 160 PLN | |
21216 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego. | Fi.373 Mi.406 |
| 20 PLN | |
21217 |
1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany we Wrocławiu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.373 Mi.406 |
| 70 PLN | |
21218 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.373 Mi.406 |
| 25 PLN | |
21219 |
1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.374 Mi.407 |
| 120 PLN | |
21220 |
1945 Westerplatte, znaczek na kopercie ostemplowany 2.9 w Warszawie - "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE", jednym z najwcześniejszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 45 012 + 204); temat - LOTNICTWO. | Fi.374 Mi.407 |
| 150 PLN | |