2082 |
1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa. | |
| 100 PLN | |
2083 |
1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 3 na Trasie Zbąszyń - Warszawa. | |
| 100 PLN VERKAUFT | |
2084 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
2085 |
1934 list polecony ze Lwowa do Pragi. | Fi.214 Mi.242 |
| 30 PLN | |
2086 |
1934 "49 PUŁK PIECHOTY" i "OPŁATA ULGOWA /Rozp.M.P.i T. No PW. 501/70 z r. 1933/" - bardzo wyraźnie odciśnięte stemple uprawniające żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 5.II z Kołomyi do Baligrodu; minimalnie słabszy stan zachowania (delikatne przebarwienia). | Fi.251 Mi.272 |
| 60 PLN | |
2087 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostki - Kowel nr 458. | Fi.251 |
| 100 PLN | |
2088 |
| 70 PLN | |
2089 |
1934 ekspresowy list polecony z Lwowa do Warszawy. | Fi.251, 254, 263 |
| 40 PLN | |
2090 |
1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge. | Fi.252, 254 |
| 10 PLN | |
2091 |
1934 list z Warszawy do Mołojatycz. | Fi.253 Mi.274 |
| 15 PLN | |
2092 |
1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.253 |
| 15 PLN | |
2093 |
1934 list firmowy z Warszawy z wirnikiem " STOLICA ZAPRASZA NA ŚWIĘTO WARSZAWY 4-17 SIERPNIA 1934". | Fi.256 |
| 30 PLN | |
2094 |
1934 perforacja firmowa P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 60 gr 700-lecie Torunia z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 40 PLN | |
2095 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, znaczek za 20 gr z przedrukiem na specjalnej widokówce wystawowej skasowany 13.V datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA"; dekoracyjny walor bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk. | Fi.264 Mi.285 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
2096 |
1934 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie całości okolicznościowe z wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 120 PLN | |
2097 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 100 PLN | |
2098 |
| 700 PLN | |
2099 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach, gwarancja. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 1 500 PLN VERKAUFT | |
2100 |
| 120 PLN | |
2101 |
| 200 PLN | |
2102 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 500 PLN | |
2103 |
| 160 PLN | |
2104 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy). | Fi.264-65, 268-69 Mi.285-86, 289-90 |
| 200 PLN | |
2105 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis. | Fi.265P Mi.286 |
| 120 PLN | |
2106 |
1934 kartka ekspresowa z Tczewa do Warszawy, gwarancja Schmutz. | Fi.266, 270II, Cp63 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
2107 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
2108 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 200 PLN | |
2109 |
| 80 PLN | |
2110 |
1934 ekspres polecony z Jarosławia do Lwowa, znaczek za 25 gr z nadrukiem offsetowym, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.267, 270I, 272 Mi.288, 291A, 293 |
| 200 PLN | |
2111 |
| 500 PLN | |
2112 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, znaczek za 30 gr. gwarancja Schmutz. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 100 PLN | |
2113 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 320 PLN | |
2114 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 70 serii w fragmencie arkusza znaczka za 20 gr. i pełnym arkuszu znaczka za 30 gr., w tej formie już niespotykane, wartość według Fischera 11.200,- zł. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 5 000 PLN | |
2115 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 120 PLN | |
2116 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challange, seria znaczków z przedrukiem na kopercie listu do Dr Józefa Reymonta w Klinice Chirurgicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłanego 11.IX z Warszawy do Krakowa, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" Warszawa 19 Port Lotniczy z wyróżnikiem "d"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014). | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 100 PLN | |
2117 |
| 30 PLN | |
2118 |
1934 wydanie przedrukowe, seria na podlepkach z odmianami znaczka za 1/1,20 zł. | Fi.270-1, 272I, II Mi.291-2, 293I, II |
| 60 PLN | |
2119 |
1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach. | Fi.270-2 Mi.291-3 |
| 800 PLN | |
2120 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270I Mi.291IA |
| 1 000 PLN | |
2121 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270I Mi.291IA |
| 220 PLN | |