Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 87. Polonica auf Ausländischen Briefmarken

7983

1972 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, trzy bloki okolicznościowe poczty Gwinei, w rzeczywistości złoty kolor - na skanie wyszedł kolor czarny.

120 PLN
7984

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na dekoracyjnej kopercie skasowany 13.IV okolicznościowym datownikiem "PLEWACKI POST STAMP SOC. EX. STA.", dodatkowy stempelek "UNITED NATIONS PLEWACKI 1973 BUFFALO NY", walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.990
50 PLN
7985

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, blok brazylijski, czyste.

Mi.Bl.32
40 PLN
7986

1973 Mikołaj Kopernik, list lotniczy wysłany 28.IV z Friedrichshafen do Altenrhein.

30 PLN
7987

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek jugosłowiański skasowany 19.II stemplem okolicznościowym w Zagrzebiu na ilustrowanej kopercie, dobry stan zachowania.

30 PLN
7988

1974 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek francuski na ilustrowanej kopercie FDC, walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.1890
30 PLN
7989

1975 25-lecie księży marianów w Anglii - Rok Święty, pamiątkowa koperta skasowana okolicznościowo 18.V w Fowley Court i wysłana do Warszawy.

30 PLN
7990

1976 "Chopin Foundation Chicago" dekoracyjna koperta listu wysłanego 16.11 do Anglii, dodatkowo dwie patriotyczne nalepki: "POLAND'S MILLENIUM 966-1966 OF CHISTIANITY SKARB NARODOWY FREEDOM AND INDEPENDENCE FOR POLAND" z orłem i "MOLOTOW-RIBBENTROP PACT 8-23-39 KATYN AUSCHWITZ POLAND WILL NEVER FORGEN NOR FORGIVE" z widokami lasu katyńskiego i dymiących kominów za drutami Auschwitz.

Mi.1278-81
60 PLN
7991

1976 16 zjazd Polskich Sił Powietrznych w Anglii, karta pocztowa z godłami polskich dywizjonów lotniczych na Zachodzie z okresu II wojny, karta ostemplowana okolicznościowo 4.IX w Londynie.

30 PLN
7992

1977 znaczki ząbkowany i cięty z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie z serii laureatów nagrody Nobla, wydane przez pocztę Cesarstwa Środkowoafrykańskiego; czyste; bardzo dobry stan zachowania

Mi.458
60 PLN
7993

1979 400 lat Uniwersytetu w Wilnie założonego w 1479 przez króla Stefana Batorego, trzeciego uniwersytetu Rzeczpospolitej, koperta FDC poczty ZSRR.

Mi.4818
20 PLN
7994

1979 200-lecie śmierci Kazimierza Pułaskiego, amerykańska całostka z prywatną ilustracją skasowana 11.OCT w pierwszym dniu obiegu.

25 PLN
7995

1980 pamiątkową winieta "LOTNICY POLSCY W BATTLE OF BRITAIN Czterdziestolecie 1940 1980 WYDANIE ZWIĄZKU FILATELISTÓW POLSKICH W WIELKIEJ BRYTANII".

40 PLN
7996

1980 Zjazd byłych Wychowanków SZKÓŁ JUNACKICH i SZKÓŁ MŁODSZYCH OCHOTNICZEK, okolicznościowa koperta z pamiątkową winietą ostemplowana 1.8 w Londynie.

40 PLN
7997

1981 "ZWARTE MADONNA Poolse Kapel - Breda" winietka przedstawiająca wizerunek Czarnej Madonny z kapliczki na cmentarzu poległych podczas wyzwalania Bredy żołnierzy 1 Dywizji Pancernej gen.Maczka, na kopercie listu wysłanego z Roosendaal do Wielkiej Brytanii, na odwrocie nalepka z adresem "COMITE "NEDERLAND-POLEN BREDA DZIĘKUJEMY WAM POLACY".

Mi.1160
50 PLN
7998

1981 "POLPEX 81" dwie pamiątkowe, ilustrowane koperty skasowane stemplami okolicznościowymi "POLPEX 81 STATION SPORT IN PHILATELY" w Chicago.

50 PLN
7999

1981 pamiątkową winieta "40-ROCZNICA ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO w W.BRYTANII 40th anniversary of the po- lish scouts and girl guides association in grt. britain London SW17,15th.5.1981".

40 PLN
8000

1985 45 rocznica udziału Polskich Sił Powietrznych w Bitwie o Anglię, karta ostemplowana okolicznościowo 14.IX w Londynie; znaczek z perforacją prywatną PFF.

40 PLN
8001

1990 projekt znaczka poczt Republiki Mali z polską flagą.

100 PLN
8002

1997 1000-lecie śmierci świętego Wojciecha, wydawnictwo okolicznościowe poczty niemieckiej.

15 PLN
8003

1998 100 rocznica odkrycia Polonu i Radu, znaczki z perforacją prywatną MSC (Maria Skłodowska Curie) - komplet: 6 czworobloków znaczków czystych, 3 karty + 1 koperta skasowane 28.II w Muzeum Pocztowym w Londynie; bardzo rzadki zestaw w doskonałym stanie zachowania.

Mi.1090, 1630, 1637, 1690, 1691, 1748
600 PLN
8004

2005 odbitki znaczków poczty francuskiej w kolorze czarnym, w tym znaczek z puszczą Białowieską.

100 PLN
8168

Mi.546
200 PLN