Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 87. Volksrepublik Polen 1944-1952

4288

1945-1946 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono kolejny znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go czerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i z lat 1945+1946+1948, bardzo rzadkie wydawnictwo; karnet nosi numer "213"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.367-70, 406
Mi.399-402, 440
600 PLN
4289

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, lekko pęknięta pionowo guma, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399
30 PLN
4290

1945 Liga Morska, parka znaczków za 1+3 zł., lewy z niekatalogowanym błędem "O w POLSKA połączone z marginesem", gwarancja.

Fi.368 B
Mi.400
40 PLN
4291

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z niekatalogowanym błędem "lewe II przerwane na dole", gwarancja.

Fi.368 B
Mi.400
30 PLN
4292

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.9 w prawym sektorze "kropka w drugiej cyfrze II", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.368 B14
Mi.400
41 PLN
4293

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.17 w prawym sektorze "kropka w literze L", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.369 B
Mi.401
30 PLN
4294

1945 Liga Morska, znaczek z lekko przesuniętą perforacją.

Fi.370
Mi.402
35 PLN
4295

1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł. z błędem "kropka pod S ", gwarancja Krawczyk.

Fi.370 B
Mi.402
30 PLN
4296

1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł., z błędem na poz.9 w górnym sektorze "uszkodzone A w MORSKA", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.370 B1
Mi.402
40 PLN
4297

Fi.371
Mi.403
100 PLN
4298

Fi.371
Mi.403
150 PLN
4299

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
35 PLN
4300

Fi.371
Mi.403
35 PLN
4301

Fi.371
Mi.403
60 PLN
4302

Fi.371
Mi.403
80 PLN
4303

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadki prawdziwy, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403 U
400 PLN
4304

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
4305

Fi.371, 358, 362
Mi.403, 391, 393
100 PLN
4306

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
35 PLN
4307

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, list polecony wysłany 20.8 z Chełmna do Warszawy krótko po wycofaniu znaczka z obiegu, frankatura nie zakwestionowana przez Pocztę; przesyłka niedoręczona i po opatrzeniu stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy; jako kopertę wykorzystano przedwojenną całostkę lotniczą ze znakiem opłaty przedstawiającym marszałka Rydza-Śmigłego; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.372
Mi.405
500 PLN
4308

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
4309

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.372
Mi.405
50 PLN
4310

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM".

Fi.372
Mi.405
60 PLN
4311

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
4312

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, narożny czworoblok ciętych znaczków za 5 zł. (Fi.3200.-), unikalne w takim wielobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
3 200 PLN
4313

1945 znaczki wydań okolicznościowych stemplowane na kopercie.

Fi.372, 373
95 PLN
4314

Fi.372, 373, 374
Mi.405, 406, 407
300 PLN
4315

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, marginesowy znaczek cięty w doskonałym stanie, gwarancja.

Fi.372nz
Mi.405U
1 000 PLN
4316

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
20 PLN
4317

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany we Wrocławiu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
4318

Fi.373
Mi.406
25 PLN
4319

Fi.373
Mi.406
160 PLN
4320

1945 FDC - "1 rocznica Manifestu Lipcowego", marginesowy pasek trzech znaczków ostemplowany w pierwszym dniu obiegu - 22.VII w urzędzie Sochaczew 1 na miejscowym grzecznościowym ekspresowym liście poleconym, niedopłaconym o 1 zł (3 zł list ponad 20 g + polecenie 2 zł + expres 5 zł = 10 zł), poczta pobrała opłatę w podwójnej wysokości brakującej kwoty, czyli 2 zł; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
600 PLN
4321

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
4322

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
4323

Fi.374
Mi.407
25 PLN
4324

Fi.374
Mi.407
60 PLN
4325

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407
60 PLN
4326

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
250 PLN
4327

1945 Westerplatte, parka fałszywych znaczków ciętych z nadużytej formy poz.9/10 - co odpowiada poz.90 i 100 oryginalnej formy; daje obraz jak to fałszerstwo powstawało i dlaczego jest tak trudne do rozróżnienia - drukowano na obciętych kawałkach oryginalnych arkuszy odpiłowanym prawym skrajem oryginalnej formy - wykorzystywano każdy skrawek oryginalnego papieru, z paska wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
50 PLN