44252 |
1966 zestaw 14 sztuk różnych kopert z stemplami miejscowości amerykańskich o nazwie Pulawski. | |
| 70 PLN VERKAUFT | |
44253 |
1967 25 rocznica utworzenia 3 Dywizji Strzelców Karpackich, stempel okolicznościowy odciśnięty 21.V w Londynie na karcie wysłanej do Starachowic. | |
| 40 PLN | |
44254 |
1967 wystawa filatelistyczna Polphilex 67, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej i okolicznościowa plakietka. | |
| 60 PLN | |
44255 |
1968 Wystawa Filatelistyczna w Kolegium Stanisława Leszczyńskiego w Paryżu, koperta okolicznościowa ze stemplem przedstawiającym godło szkoły — królewski herb Stanisława Leszczyńskiego. | Mi.1640 |
| 30 PLN | |
44256 |
1968 400-lecie śmierci św. Stanisława kostki, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej. | |
| 30 PLN VERKAUFT | |
44257 |
1969 25. rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowe poczty brytyjskiej. | |
| 15 PLN | |
44258 |
1969 25. rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowa poczty kanadyjskiej. | |
| 15 PLN | |
44259 |
1969 25. rocznica bitwy o Monte Cassino, koperta okolicznościowa poczty argentyńskiej. | |
| 15 PLN | |
44260 |
1969 15-lecie Kolegium Miłosierdzia Bożego w Fawley Court, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej. | |
| 15 PLN | |
44261 |
1970 60-lecie Związku harcerstwa Polskiego, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej. | |
| 15 PLN | |
44262 |
1970 30. rocznica utworzenia polskiej armii we Francji, kartka okolicznościowa poczty francuskiej. | |
| 15 PLN | |
44263 |
1970-2 zestaw 60 sztuk różnych kopert z kasownikami amerykańskich miejscowości o polskobrzmiących nazwach. | |
| 300 PLN | |
44264 |
1971 "POLPEX 1971" okolicznościowa koperta wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, skasowana podczas dorocznej wystawy towarzystwa. | |
| 15 PLN | |
44265 |
1972 "POLPEX 1972" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków razem z okładkami-broszurką zawierającą informacje o okolicznościowej emisji. | |
| 50 PLN | |
44266 |
1972 Polphilex 72, kartki okolicznościowe wystawy wydania poczty brytyjskiej. | |
| 25 PLN | |
44267 |
1972 Federacja Polskich Organizacji w Wiktorii, ilustrowana koperta dla Poczty Harcerskiej przygotowana z okazji Roku Kopernikowskiego, odcisk stempla okolicznościowego "POCZTA HARCERSKA WERRIBEE 27.2.1972 Australia Rok Kopernikowski". | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
44268 |
1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie FDC z doklejoną metalową plakietką z portretem naszego wielkiego astronoma; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.1095 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
44269 |
1973 Polphilex wystawa filatelistyczna i numizmatyczna, okolicznościowa koperta z pamiątkową winietką, ostemplowana w Londynie. | |
| 30 PLN | |
44270 |
1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt); temat - KOPERNIK. | |
| 60 PLN VERKAUFT | |
44271 |
1973 30. rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego, kartki okolicznościowe poczty brytyjskiej. | |
| 25 PLN | |
44272 |
1974 Niger - 125 lecie śmierci Fryderyka Chopina, cięty znaczek za 100 Fr., tzw. Épreuves De Luxe tego znaczka i pięć prób kolorów w tym jedna dwubarwna, bardzo trudny do zebrania zestaw, bardzo ładny stan zachowania. | Mi.439 |
| 1 600 PLN | |
44273 |
1974 XXX-rocznica zdobycia Monte Cassino, dekoracyjna koperta z kasownikiem okolicznościowym poczty kanadyjskiej. | Mi.539A |
| 40 PLN | |
44274 |
1974 30. rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowe poczty brytyjskiej. | |
| 15 PLN | |
44275 |
1974 naczelni wodzowie polscy, wydawnictwo okolicznościowe Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii. | |
| 25 PLN | |
44276 |
1974 30-lecie bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowa poczty brytyjskiej. | |
| 15 PLN | |
44277 |
1974 30. rocznica bitwy o Monte Cassino, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej. | |
| 25 PLN | |
44278 |
1974 wystawa historyczna w instytucie im. gen. W. Sikorskiego w Londynie, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej i nalepka okolicznościowa. | |
| 50 PLN | |
44279 |
1974 pomnik polskich lotników poległych w bitwie nad Gandawą, kartka okolicznościowa poczty belgijskiej. | |
| 15 PLN VERKAUFT | |
44280 |
1974 30. rocznica bitwy o Monte Cassino, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej. | |
| 15 PLN | |
44281 |
1975 wydawnictwo okolicznościowe dla wsparcia zlotu polskich harcerzy w Kanadzie w 1976 roku. | |
| 25 PLN VERKAUFT | |
44282 |
1975 75-lecie harcerstwa polskiego, koperty okolicznościowe poczty amerykańskiej. | |
| 30 PLN | |
44283 |
1975 30-lecie Stowarzyszenia Polskiej Marynarki Wojennej, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej. | |
| 25 PLN | |
44284 |
1975 35. rocznica utworzenia dywizji grenadierów polskich we Francji, koperty okolicznościowe poczty francuskiej. | |
| 30 PLN | |
44285 |
1976 16 zjazd Polskich Sił Powietrznych w Anglii, koperta z pamiątkową winietką ostemplowana okolicznościowo 4.IX w Londynie. | |
| 40 PLN | |
44286 |
1976 Światowy Zlot Harcerstwa w Kaszubach w Kanadzie, wydawnictwa okolicznościowe. | |
| 35 PLN VERKAUFT | |
44287 |
1977 święto polskiego żołnierza w instytucie gen. Sikorskiego w Londynie, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej. | |
| 60 PLN | |
44288 |
1977-86 polscy prezydenci, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej. | |
| 40 PLN | |
44289 |
1977 Polphilex 77, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej. | |
| 15 PLN | |
44290 |
1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; próba autorska rytownika Pierre Béqueta - jego sygnatura pod znaczkiem, znaczek o nominale 1,70 Fr. wydrukowano w kolorze czarnym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka (można je kupić w odrębnym locie), odbitka autorska ostemplowana IMPRIMERIE DES TIMBRES_POSTE - CONTROLE i sygnowana przez rytownika jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk. | Mi.2126 |
| 2 400 PLN | |
44291 |
1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; próba autorska rytownika Pierre Béqueta - jego sygnatura pod znaczkiem, znaczek o nominale 1,70 Fr. wydrukowano w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka (można je kupić w odrębnym locie), odbitka autorska ostemplowana IMPRIMERIE DES TIMBRES_POSTE - CONTROLE i sygnowana przez rytownika jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk. | Mi.2126 |
| 2 400 PLN | |