Die Auktion endet am 08.07.2024

Auctionen 86. Volksrepublik Polen 1944-1952

40786

Fi.420A
Mi.455B
50 PLN
40787

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
40788

1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, bardzo rzadka parka prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowana z walca N.2 W.I - oznaczenie znajduje się przed 91 i po 100 znaczku w arkuszu, na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować, to pierwsza skatalogowana próba tego wydania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420A P1
Mi.455B
5 000 PLN
40789

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
40790

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
40791

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
40792

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
40793

Fi.421A, 422A
Mi.456B, 457B
30 PLN
40794

Fi.421A-B, 430A-B
Mi.456A-B, 464A-B
400 PLN
40795

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
40796

Fi.421B B
Mi.456A
30 PLN
40797

1947 Kultura polska I wydanie, ząbkowany znaczek za 2 zł z błędem na poz.50 "plamka na brodzie", gwarancja.

Fi.421B B2
Mi.456A
40 PLN
40798

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B
20 PLN
40799

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
40800

Fi.423B
Mi.458A
40 PLN
40801

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A
15 PLN
40802

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
40803

Fi.425B
Mi.460A
25 PLN
40804

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
40805

1947 ekspres z Polanicy Zdrój 30.10.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, uszkodzona klapa koperty.

Fi.426A, 427B
Mi.461B, 462A
20 PLN
40806

Fi.426B
Mi.461A
10 PLN
40807

1947 list polecony z Grodźca koło Będzina 3.9.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.427B
30 PLN
40808

Fi.427B, 434A, 442b
40 PLN
40809

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, kompletny arkusz sprzedażny, w arkuszu komplet trzech katalogowanych błędów, drobne spękania perforacji, arkusz złożony w połowie.

Fi.428 B1-3
Mi.471
700 PLN
40810

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
40811

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
40812

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
40813

1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożny znaczek za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.436A
30 PLN
40814

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
40815

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
40816

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
40817

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
40818

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
40819

1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., z walca N.3 W.II drukowano jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze opisy prób tego wydania, na razie są one dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII błędnie skatalogowano - w rzeczywistości istnieje próba P1 z I walca w kolorze czarnym i siedem P2 z walcy od I do VII w różnych odcieniach fioletu - od fioletowopurpurowego poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego (Fi. po 2500.-); w kilku innych przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak własnie było w przypadku walca N.3 W.II - wszystkie znaczki przeząbkowano i cięte nie powinny istnieć.

Fi.431 nz
Mi.465U
4 500 PLN
40820

1947 Kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (druk) wysłana 18.2.1949 z Gdyni do Chęcin.

Fi.431A
Mi.465B
10 PLN
40821

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum.

Fi.431B
Mi.465A
100 PLN
40822

Fi.431B MK
Mi.465A
250 PLN
40823

1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy.

Fi.432, 434B
25 PLN
40824

Fi.432A
Mi.466B
10 PLN
40825

Fi.432B
Mi.466A
10 PLN