27015 |
1865 Królestwo Polskie - WŁODAWA, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 59 - Włodawa (250+600.-), poza słabszym prawym dolnym narożnikiem bardzo ładny stan. | Fi.5 Mi.5 |
| 600 PLN | |
27016 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.800.-); unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1, piękny stan - żywe kolory, klarowny druk i czytelnie odbity kasownik. | Fi.6 Mi.6 |
| 600 PLN | |
27017 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.1200.-); czytelnie unieważniony warszawskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, wspaniale widoczna ozdobna stopka cyfry 1, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.7 Mi.7 |
| 1 000 PLN | |
27018 |
1865 Królestwo Polskie - SUWAŁKI, znaczek rosyjski za 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony, na liście frankowanym kilkoma znaczkami, polskim kasownikiem numerowym 28 - Suwałki (Fi.50+250.-), sprawdzono wymiary i położenie cyfr, liczba trzycyfrowa wykluczona. | Fi.13y Mi.13y |
| 100 PLN | |
27019 |
1865 Królestwo Polskie - AMBULANS DB/1, parka znaczków rosyjskich za 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, na resztce wycinka; unieważniona polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, prawy znaczek uszkodzony, kasownik wyjątkowo czytelnie odbity, niska cena wywoławcza. | Fi.13y Mi.13y |
| 250 PLN | |
27020 |
1865 Królestwo Polskie - RUDA GUZOWSKA, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska (Fi.+600.-), ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 400 PLN | |
27021 |
1865 Królestwo Polskie - SOCHACZEW, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 210 - Sochaczew, kasownik ma bardzo wysoki współczynnik rzadkości 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, bardzo ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 1 200 PLN | |
27022 |
1865 Królestwo Polskie ALEKSANDRÓW POGRANICZNY MAŁE CYFRY, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+900.-), typ 1 z cyframi o wysokości cyfr 5,5-6 mm - zwykle występuje na polsce nr.1, na rosyjskich znaczkach rzadki; piękny stan. | Fi.15z Mi.15z |
| 700 PLN | |
27023 |
1865 Królestwo Polskie - BW, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.140+330.-), poza lekkimi ubytkami rysunku w ładnym stanie, niska cena wywoławcza. | Fi.16y Mi.16y |
| 100 PLN | |
27024 |
1865 znaczek za 10 kopiejek stemplowany polskim kasownikiem numerowym z cyfrą 16 w czterech okręgach z Rudy Guzowskiej, stopień rzadkości 4 punkty według dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, gwarancja Falkowski. | Mi.15y |
| 500 PLN | |
27025 |
1865 SŁUŻBA POCZTOWA - list służbowy wysłany 31.8 z Warszawy do Piotrkowa, datownik nadawczy WARSZAWA typu IIIC; przesyłka oznaczona czerwonym stempelkiem SŁUŻBA / POCZTOWA w ramce, spotykane jedynie na wewnętrznej korespondencji urzędowej; na odwrocie czerwona urzędowa pieczęć pocztowa. | |
| 480 PLN | |
27026 |
1865 rosyjska całostka koperta z Rosji do Szwajcarii, przypadkowo skierowano do Polski, znaczki najprawdopodobniej rosyjskie (fragment rosyjskiego stempla) na froncie odklejone w trakcie przesyłki sądząc po adnotacjach pocztowych w ich miejscu, stempelki "FRANCO" i "AUS POLEN" oraz stemple tranzytowe i odbiorczy, liczne adnotacje o dodatkowych opłatach tranzytowych. | |
| 500 PLN | |
27027 |
1866 Królestwo Polskie AMBULANS DB/2, dwa znaczki rosyjskie za 1 i 5 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważnione czytelnie polskim kasownikiem ambulansowym DB 2 - Droga Bydgoska; bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich; lekkie zagniecenie poziome wycinka, poza tym w bardzo ładnym stanie. | Fi.18x, 20x Mi.18x, 20x |
| 500 PLN | |
27028 |
1866 BŁĄD TŁA - rosyjski znaczek za 3 kop wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, z tłem trójkąty - jak dla znaczka za 5 kop; dodatkowo rosyjskie znaczki za 1 i 10 kop wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; na prawie kompletnej koszulce listu do Wiednia, znaczki skasowane polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typu cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1; poniżej czarny datownik nadawczy typu IIIC z 13.7, czarny austriacki stempel pochodzenia POLOGNE - stawiany na przesyłkach przychodzących z terenów Królestwa Polskiego; na odwrocie datowniki - kolejowy GRANICA DR(OGA). ŻEL(AZNA) i austriacki SZCZAKOWA oba z 30.7; dodatkowo kaszetka nadawcy OSTROWSKI & CO z datą 29/7; słabszy stan zachowania gwarancja. | Fi.19xs, 18x, 21x Mi.19F, 18x, 21x |
| 2 400 PLN | |
27029 |
1866 Królestwo Polskie 194 - SIERADZ, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 194 - Sieradz; kasownik ma 4 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; kasownik pięknie, wręcz wzorcowo czytelnie odbity, sygnatura ołówkiem M.A.Bojanowicz. | Fi.21x Mi.21x |
| 300 PLN | |
27030 |
1866 Królestwo Polskie - KIBARTY, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 100 PLN | |
27031 |
1866 wycinek listu z Płocka stemplowane polskim kasownikiem numerowym z cyfrą 253 w czterech okręgach, znaczek za 3 kop. z błędem poddruku w kształcie trójkątów zamiast trójek jak dla znaczka za 5 kopiejek. | Mi.18x, 19xF, 21x |
| 2 500 PLN | |
27032 |
1867 Królestwo Polskie 312 - WAGANIEC i EXPEDYCJA POCZT w WAGONIE 5, koszula listu z Wagańca do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 312 - Waganiec, w ekspedycji dworcowej na Drodze Bydgoskiej, o bardzo wysokim 9 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, a na znaczku polskim najwyższym bo 10 (Fi+3250.-); obok znaczka dwuwierszowy ramkowy ramkowy stempel nadawczy ВАГАНЕЦЪ / WAGANIEC z ręcznie wpisaną datą 26/11, po lewej kaszetka nadawcy, na odwrocie dwujęzyczny okrągły datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 26/11 i stempel ambulansowy z Linii Kolei Bydgoskiej "EXPEDYCJA POCZT w WAGONIE 5" (Fi.+1000.-); koszulka jest w dobrym stanie, a wszystkie stemple bardzo lekko i czytelnie odbite; był ozdobą eksponatu M.A.Bojanowicza - jego sygnatura w środku i gwarancja na odwrocie, nowa gwarancja i opis Schmutz. | Fi.15 Mi.15 |
| 7 000 PLN | |
27033 |
1867 obszar I Rzeczypospolitej - OSZMIANA, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Oszmiany do Warszawy, na froncie datownik ОШМЯНАЪ/ 26 ОКТ.1867, znak opłaty unieważniony tym samym stemplem, obok dwujęzyczny datownik odbiorczy ВАРШАВА/ WARSZAWA z 10/11 i okrągły godzinnik 9/R typu Da; w 1795 roku Oszmiana znalazła się w zaborze rosyjskim; koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie. | Fi.Ckr7I |
| 800 PLN | |
27034 |
1867 Królestwo Polskie - EXPEDYCYA POCZT w WAGONIE 5; list zagraniczny wysłany 16.7 z Warszawy do Neuilly-sur-Seine pod Paryżem; nadany w Głównym Urzędzie Pocztowym, datownik Warszawa typu IIIC, ekspediowany ambulansem na linii Kolei Warszawsko-Bydgoskiej, na odwrocie stempel ambulansowy EXPEDYCYA POCZT w WAGONIE 5, pruski okrągły kolejowy stempel graniczny: "AUS RUSSLAND über EISENB.POST-BÜR.XI./ PORTO" z 16.7 i odbiorczy Neuilly-sur-Seine z 19.7; na froncie stempelki: pruski "P.38." - opłacony przez nadawcę, francuski "99", tranzytowy "PREUSSE ERQUELINES i dodatkowo owalna kaszetka nadawcy LEOPOLD KRONENBERG w WARSZAWIE oraz odbiorcza francuskiego notariusza; spośród ośmiu stempli ambulansowych tylko w wagonach 5 i 6 słowo EXPEDYCYA było pisane przez X; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 3 600 PLN | |
27035 |
1868 około, obszar I Rzeczypospolitej - WILNO, rosyjska koperta za 10 kop wydania z 1868, o wymiarach 140x60mm, wszystkie klapy zaokrąglone; wysłana z Wilna do miejscowości Szczuczyn, znak opłaty skasowany 7.XI stemplem nadawczym WILNO (ВИЛЬНА) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U13IIC |
| 160 PLN | |
27036 |
1869 Królestwo Polskie 1 - WARSZAWA OŚMIOKĄTNY - dwa wydania na jednym liście; znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 oraz znaczki za 3 i 5 kop. wydania z 1866 roku, wszystkie na papierze ze znakiem wodnym 4 (3 i 5 kop. żeberkowanym poziomo) oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważnione polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, poniżej mały datownik nadawczy Warszawa typu IIIC z 30/4, pruski okrągły graniczny stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS RUSSLAND über EISENB.POST-BÜR.XI./ PORTO" z tego samego dnia; tranzytowy stempelek PD i stempelek FRANCO o całkowitym opłaceniu przez nadawcę, fragmenty adnotacji o dodatkowych opłatach; na znaczkach francuski datownik z granicy pruskiej; dekoracyjny wycinek z listu do Francji o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym i w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.16y, 19x, 20x Mi.16y, 19x, 20x |
| 350 PLN | |
27037 |
1869 Królestwo Polskie - KASOWNIK ZASTĘPCZY; list składany z Warszawy do Carskiego Sioła opłacony rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14 1/2 : 15; znaczek unieważniono zastępczo stemplem warszawskiej poczty miejskiej ВАРШАВА / 5чП z dnia 7.1.1869 według kalendarza juliańskiego, zwykle stosowanym jako godzinnik odbiorczy; jako kasownik zastępczy stempel ten był używany sporadycznie; znany jest w tej formie z kilku listów, zawsze z godziny 5 po południu, obok ten sam stempel jako datownik nadawczy, na odwrocie rosyjskie datowniki ambulansów kolejowych 5-6 Warszawa - Wilno z dnia 7.1.1869 i 3-4 Wierzbołów - St.Petersburg z dnia 8.1.1869 oraz datownik odbiorczy z Carskiego Sioła z 9.1.; trudno uzasadnić zastosowanie tego stempla na listach zamiejscowych; prawdopodobnie użyto go jako kasownika przez przypadek, na korespondencji dostarczonej do urzędu tuż przed ekspedycją przesyłek, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.21x Mi.21x |
| 3 200 PLN | |
27038 |
1869 obszar I Rzeczypospolitej - WITEBSK, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Witebska do miejscowości Newel, znak opłaty unieważniony datownikiem "ВИТЕБСК 16 МАР.1869", dodatkowo odciśniętym poniżej, na froncie datownik odbiorczy "НЕВЕЛЪ 18 МАР.1869"; w 1772 roku Witebsk został włączony do Rosji, nigdy do Polski nie wrócił; koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie. | Fi.Ckr10 |
| 300 PLN | |
27039 |
1869 obszar I Rzeczypospolitej - MIŃSK, rosyjska koperta za 10+1 kop wydania z 1863 roku, o wymiarach 120x76 mm, ze znakiem wodnym Wz.III w położeniu normalnym, kształt klap IV, wysłana z Mińska do Rygi znak opłaty skasowany 27.II stemplem nadawczym MIŃSK (МИНСКЪ) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; Mińsk w II rozbiorze zagarnięty przez Rosję, nie powrócił już, z wyjątkiem 1920 roku, w granice Rzeczypospolitej; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Ckr10III Mi.U10C |
| 500 PLN | |
27040 |
1870 BŁĄD TŁA - rosyjski znaczek za 3 kop wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo z ząbkowaniem 14,5:15, z tłem trójkąty - jak dla znaczka za 5 kop;, obwoluta listu z Warszawy do Berlina, frankatura trójkolorowa, stempel pruski graniczny "AUS RUSSLAND / FRANCO", znaczek za 3 kop. jest błędnodrukiem (Mi.19xF), poziome złamanie, stan bardzo dobry, fotoatest Pelc. | Mi.18x, 19xF, 21x |
| 2 400 PLN | |
27041 |
1871 kompletny składany list z Warszawy do Paryża, trójkolorowa opłata znaczkami rosyjskimi, liczne stemple tranzytowe szczegółowo opisane w ateście, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Pelc. | Mi.12, 16, 20x |
| 900 PLN | |
27042 |
1872 Królestwo Polskie - AMBULANS 27-28 WARSZAWA-ALEKSANDRÓW POGRANICZNY, RZADKA TARYFA, KSIĘŻNA ŁUBIEŃSKA; kompletny list z Ciechocinka do Oporowa w Wielkim Księstwie Poznańskim (Grand Duche de Posen) opłacony według specjalnej taryfy do pruskich prowincji przygranicznych rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; list nadano do ambulansu na dworcu kolejowym w Wagańcu, znaczek unieważniono datownikiem ambulansowym ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.27-28 (POCZTOWY WAGON No.27-28) z dnia 1 АВГ.1872 (12.8 według kalendarza gregoriańskiego); na odwrocie dwuwierszowy datownik nadawczy ваганецъ / 1августа1972года, obok dwie odbitki datownika ambulansowego z różnymi cyframi kodowymi - co bardzo ciekawe jeden odbito w Wagańcu, a drugi tak jak i na znaczku stację dalej w Aleksandrowie Pogranicznym, pomiędzy nimi datownik odbiorczy z 14.8, na froncie pruski okrągły stempel graniczny AUS RUSSLAD über EISENB.POST-BÜR.XI./ FRANCO; Waganiec to bardzo rzadkie miejsce nadania listu, kasownik numerowy ma bardzo wysoki 8 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; list adresowany jest na ręce Pauliny (Dzierżykraj) Morawskiej Księżny Łubieńskiej - siostry wiceprezesa Banku Polskiego Henryka Łubieńskiego, w momencie otrzymania listu miała 92 lata (żyła 103), była spokrewniona z całą elitą Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Poznańskiego, urodziła osiemnaścioro dzieci, w 1831 roku jej córki były adorowane przez Adama Mickiewicza, gościa w Oporowie; zachował się w pięknym stanie, ma pełną świetnie czytelną treść w języku francuskim, wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite. | Fi.21x Mi.21x |
| 3 200 PLN | |
27043 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; wysłana 16.II.1873 z Przasnysza do Lipna; dobry stan zachowania (na odwrocie koperty zapiski). | Mi.U16C |
| 100 PLN VERKAUFT | |
27044 |
1872 list z Warszawy do Katowic z użyciem rosyjskiej koperty z wydrukowanym znakiem opłaty, stemple tranzytowe i odbiorcze szczegółowo opisane w ateście, w tym bardzo rzadki stempel "Aus Russland / per Kattowitz", fotoatest Pelc. | Mi.U16C |
| 1 900 PLN | |
27045 |
1874 Królestwo Polskie - 1085 OŻARÓW; rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana z Ożarowa do Szostakowa przez Warszawę i Kalwarię Augustowską; znak opłaty unieważniono trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1085 - Ożarów, nieznanym na żadnym innym liście; na odwrocie rosyjskojęzyczny stempel nadawczy Ожаровъ рад губ / 6 январа 1874 г i datownik odbiorczy КАЛЬВАРIЯ / 11 ЯНВ 1874; to, że stempel 1085 nie był dotąd znany nie jest dziwne, bo jego poprzednik - polski kasownik numerowy 113 z Ożarowa, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza zarówno na znaczku polskim jak i rosyjskich; kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; powyższy to nowe odkrycie w polskiej i rosyjskiej filatelistyce, koperta jest w znakomitym stanie, a wszystkie stemple są czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz. | Mi.U16C |
| 8 000 PLN | |
27046 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U22C |
| 80 PLN | |
27047 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U23A |
| 120 PLN | |
27048 |
1879 Królestwo Polskie, list z Krasnegostawu do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 7 kop wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem "КРАСНОСТАВѢ" z ozdobnikiem z dnia 17.СЕН odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.25x Mi.25x |
| 200 PLN VERKAUFT | |
27049 |
1879 Królestwo Polskie, list z Lublina do Augusta hrabiego Zamoyskiego we Włodawie opłacony trzema znaczkami rosyjskimi za 7 kop (parka+pojedynczy) wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważnione datownikiem "ЛЮБЛИНЪ" z ozdobnikiem z dnia 17.OKT. odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (klapa na odwrocie rozdarta). | Fi.25x Mi.25x |
| 400 PLN | |
27050 |
1879 obszar I Rzeczypospolitej - STAROKONSTANTYNÓW - list ze Starokonstantynowa do miejscowości Czudnów, opłacony 2 znaczkami rosyjskimi za 7 kop i 1 za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; znaczki unieważnione datownikiem СТАРОКОНСТАНТИНОВЪ z dnia 16.IV, niebieski kasownik odbiorczy ЧУДНОВСКАЯ П.О. ВОЛЫНСК.ГУБ.; Starokonstantynów w II rozbiorze zagarnięty przez Rosję, nie powrócił już, z wyjątkiem 1920 roku, w granice Rzeczypospolitej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.25x, 26x Mi.25x, 26x |
| 150 PLN | |
27051 |
1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U28A |
| 80 PLN | |
27052 |
1881 Królestwo Polskie, list z Włocławka do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 7 kop wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem "ВЛОЦЛАВЕКѢ" z ozdobnikiem z dnia 25 MAЯ.1881 odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.25x Mi.25x |
| 150 PLN | |
27053 |
1882 Królestwo Polskie, koperta listu ze Zgierza do Rothenburg an der Oder (Czerwieńsk) opłacona znaczkiem rosyjskim za 7 kop wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem "ЗГИЕРЖѢ" z ozdobnikiem z dnia 18.ДЕК odciśniętym dodatkowo obok, tego samego dnia przesłany wagonem pocztowym nr.25 relacji Warszawa-Sosnowiec/Granica - datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ) No.25; stempel odbiorczy z 31.12; koperta z dekoracyjnym monogramem MT; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.25x Mi.25x |
| 250 PLN VERKAUFT | |
27054 |
1883 Królestwo Polskie - Poczta Miejska w Warszawie; list miejscowy opłacony znaczkiem rosyjskim za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; z przyczyn politycznych zawieszono działalność poczty miejskiej w Warszawie w latach 1861-67; wznowiono ją 13.7.1867 roku przywracając do obiegu całostki Poczty Miejskiej Warszawskiej, a w kilka dni później (aneks 6) dopuszczono też stosowanie przez pocztę miejską zwykłych kopert opłaconych rosyjskimi znaczkami trzykopiejkowymi; taki właśnie list nadano w Warszawie dnia 29.11.1883r., znaczek unieważniono datownikiem ВАРШАВА/1 ЕКСПЕД. znanym z najpóźniejszej użytej (30.9.1884r.) całostki, która była ozdobą zbioru M.A.Bojanowicza, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.19X Mi.19x |
| 1 200 PLN | |