33257 |
1980 450.rocznica urodzin Jana Kochanowskiego, arkusz czysty (4 sektor), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2564 Mi.2712 |
| 80 PLN | |
33258 |
1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u góry, czyste (Fi.60.-). | Fi.2573-78 Mi.2721-26 |
| 50 PLN | |
33259 |
1980 około, znaczki opłaty stemplowej. | |
| 80 PLN | |
33260 |
1981 "34 WYŚCIG POKOJU B-P-W", znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 21.V w Warszawie; temat - KOLARSTWO. | Fi.761 Mi.907 |
| 10 PLN | |
33261 |
1981 STAN WOJENNY - list wysłany 7.1.82 z Żyrardowa do Starachowic, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 145". | Fi.2508 Mi.2656 |
| 30 PLN | |
33262 |
1981 rocznik kopert FDC (bez bl.113(70); Fi.62,50). | Fi.2579-2643 Mi.2727-91 |
| 60 PLN | |
33263 |
1981 rocznik znaczków czystych (Fi.54.-). | Fi.2579-2643 Mi.2727-91 |
| 40 PLN | |
33264 |
1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.250.-). | Fi.2580ND Mi.Bl.74ND |
| 220 PLN | |
33265 |
1981 100.rocznica urodzin Pabla Picassa, komplet: przywieszka z prawej, przywieszka z lewej, przywieszka między znaczkami, znaczek pomiędzy przywieszkami, czyste. | Fi.2589Pw Mi.2728aZf |
| 25 PLN | |
33266 |
1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków), zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro). | Fi.2608-12 Mi.2764-68 |
| 80 PLN | |
33267 |
| 25 PLN | |
33268 |
1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte). | Fi.2614-19 Mi.2757-62 |
| 120 PLN | |
33269 |
1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2621-22 Mi.2769-70 |
| 80 PLN | |
33270 |
| 40 PLN | |
33271 |
1981 list z Warszawy ze stemplem cenzury stanu wojennego z Warszawy 18.XII.81 urzędu cenzury 177. | |
| 15 PLN | |
33272 |
1982 STAN WOJENNY - miejscowy list wysłany 10.II w Warszawie, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 993". | Fi.2629 Mi.2777 |
| 20 PLN | |
33273 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r.", miejscowy list wysyłany prawdopodobnie 14.II.1983 w Warszawie, przesyłka wyjęta ze skrzynki pocztowej i wycofana z obiegu przez gorliwego pracownika poczty lub "bezpiekę", wewnątrz nietypowo INSTRUKCJA 1.Do strajku prowadzonego .......6.Całość działań prowadzimy aż do odwołania RKW NSZZ "S" Region Mazowsze (Regionalna Komisja Wykonawcza NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze"; opłata też nietypowo dwoma znaczkami dywersyjno-propagandowymi, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, gwarancja. | Fi.2644 FP |
| 1 200 PLN | |
33274 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch. | Fi.2644 FP |
| 200 PLN VERKAUFT | |
33275 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", czworoblok, gwarancja Walisch. | Fi.2644 FP |
| 800 PLN | |
33276 |
1982 rocznik kopert FDC (bez bl.118(75); Fi.54,50). | Fi.2644-99 Mi.2792-2647 |
| 30 PLN | |
33277 |
1982 rocznik znaczków czystych (Fi.60,20). | Fi.2644-99 Mi.2792-2847 |
| 50 PLN | |
33278 |
1982 kompletny podstawowy rocznik, dodatkowo znaczek 2654 z błędem "wcięcie w dolnym łuku cyfry 3". | Fi.2644-2699, bl.73-6, 2654B1 Mi.2792-2847, Bl.88-90 |
| 60 PLN | |
33279 |
1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2644-2811 Mi.2792-2959 |
| 120 PLN | |
33280 |
1982 unikalny arkusz z nadrukiem dywersyjno - propagandowym "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r." wykonane przez podziemną strukturę "Solidarność Nauczycieli" z Łodzi, pełna 25-cio znaczkowa forma przedrukowa. Arkusz podstawowy 50-cio znaczkowy nr 2466 pozbawiano marginesów i dzielono na 2 połowy przeznaczone do nadruku. Charakterystyczne krzyżyki markacyjne na narożnikach znaczków z pola 1, 5, 21, 25. Doskonały stan zachowania, fotoatest Walisch. | Fi.2644FP |
| 8 900 PLN | |
33281 |
| 250 PLN | |
33282 |
1982 karty maksimum - 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, seria na 3 kartach ostemplowanych okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, FDC. | Fi.2670-72 Mi.2818-20 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
33283 |
| 15 PLN | |
33284 |
1982 50-lecie zwycięstwa Challengu, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja. | Fi.bl.117 B (73) Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
33285 |
1982 600 lat obecności obrazu Jasnogórskiego w klasztorze OO Paulinów w Częstochowie, blok. | Fi.bl.119, 3195-200 ark., bl. 145, bl.149 Mi.Bl.89, 3343-8, Bl.115, Bl.119 |
| 10 PLN | |
33286 |
1982 telegram z dwoma stemplami stanu wojennego OCENZUROWANO. | |
| 20 PLN | |
33287 |
1982 list z Lublina ze stemplem cenzury stanu wojennego Urząd Cenzury 828. | |
| 15 PLN | |
33288 |
1982 wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności. | |
| 20 PLN | |
33289 |
1982 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności. | |
| 10 PLN | |
33290 |
1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności. | |
| 25 PLN | |
33291 |
1982 znaczki poczty internowanych w obozie w Głogowie. | |
| 65 PLN VERKAUFT | |
33292 |
| 121 PLN VERKAUFT | |
33293 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
33294 |
1983 rocznik kopert FDC (bez bl.121(78); Fi.52,20). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
33295 |
1983 rocznik znaczków czystych (Fi.50,80). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 40 PLN | |
33296 |
1983 kompletny rocznik w parkach. | Fi.2700-50, bl.121-123 Mi.2848-98, Bl.91-93 |
| 120 PLN | |