Die Auktion endet am 08.07.2024

Auctionen 85. Volksrepublik Polen 1944-1952

31858

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 120 zł Tadeusz Kościuszko - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 24.2.1949 z Warszawy do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.450.-).

Fi.491
Mi.517
300 PLN
31859

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, znaczek za 120 zł. z błędem "biała kropka na grzebieniu hełmu" (to inny błąd niż B1), gwarancja.

Fi.491 B
Mi.517
200 PLN
31860

1948 miejscowy list ekspresowy z Bydgoszczy 9.12.48, znaczek z przywieszką.

Fi.491, Ck11
120 PLN
31861

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką, na przywieszce mały ślad po przywarciu (plamka).

Fi.491Pw2
Mi.517
90 PLN
31862

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką.

Fi.491Pw3
Mi.517
162 PLN
31863

1948 Kultura polska, czysta seria z bloku (Fi.160.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
120 PLN
31864

1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku (Fi.200.-).

Fi.429-36 A
Mi.A-H486
160 PLN
31865

Fi.A489-91
Mi.A515-17
480 PLN
31866

1948 m/s BATORY GDYNIA - AMERICA LINE, karta pocztowa skasowana grzecznościowo 9.3 w agencji pokładowej na naszym flagowym transatlantyku.

Fi.Cp99
40 PLN
31867

1948 Kultura Polska, blok w dobrym stanie.

Fi.bl.10
Mi.Bl.10
450 PLN
31868

1948 Kultura Polska, luksusowo kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok, gwarancja.

Fi.bl.10
1 200 PLN
31869

1948 Kultura polska, blok czysty w ładnym stanie (Fi.650.-).

Fi.bl.10
450 PLN
31870

Fi.bl.10
400 PLN
31871

1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
31872

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z dwoma podlepkami na marginesie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
550 PLN
31873

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
31874

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
500 PLN
31875

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z poz.5 w sektorze, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.11
700 PLN
31876

1948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP.

Fi.bl.11
2 200 PLN
31877

Fi.bl.11MK
Mi.Bl.11
4 000 PLN
31878

1948 widokówka-cegiełka za 20 zł "Dowód okazanej pomocy Sierotom" Akcja pomocy zimowej, wysłana 23.12 z Siedlec do Sopotu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.433A
Mi.467B
50 PLN
31879

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
31880

1949 list z Poznania do PCK we Francji ze stemplem cenzury R.P. 3043 U.C., koperta naddarta ale cała.

Fi.362, 385
Mi.393, 419
15 PLN
31881

1949 kartka z Wrocławia 17.12.49 do Warszawy.

Fi.396
Mi.429
10 PLN
31882

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
15 PLN
31883

1949 mieszana frankatura różnych wydań na liście Krzywina do Poznania.

Fi.422A, 430B, 428, 482
40 PLN
31885

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.433A
Mi.467B
20 PLN
31886

1949 list firmowy z Przemyśla 11.8.48 do Jarosławia.

Fi.444
Mi.479
10 PLN
31887

1949 lotniczy list polecony z Warszawy 29.11.49 do Meksyku na międzynarodową konferencję JATA, odbiorcy nie znaleziono i wrócił do nadawcy 4.3.50.

Fi.447, 449, 472
50 PLN
31888

1949 list firmowy z Gdyni 14.7.49, koperta nicowana (użyta dwukrotnie) stąd uszkodzona.

Fi.460
Mi.491
10 PLN
31889

1949 list polecony z Torunia 23.2.49 do Warszawy.

Fi.461
Mi.492
50 PLN
31890

1949 list polecony z Lublina do Puław.

Fi.464, 470, 475
Mi.495, 518, 523
10 PLN
31891

1949 list z Pułtuska 28.9.49 do Mławy.

Fi.467
Mi.502
10 PLN
31892

Fi.472, 475
Mi.520, 523
15 PLN
31893

Fi.475
Mi.523
50 PLN
31894

1949 list z Poznania 22.4.49 ze stemplem propagandowym Targów Poznańskich.

Fi.476
Mi.524
10 PLN
31895

1949 list polecony z Ireny 18.8.49 do Puław.

Fi.478
Mi.526
15 PLN
31896

1949 list firmowy z Pruszkowa 3.5.49 do Warszawy.

Fi.481
Mi.507
15 PLN
31897

1949 bojownicy o wolność i demokrację, lotniczy list polecony Wałbrzycha do Belgii.

Fi.491
Mi.517
180 PLN
31898

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, arkusz sprzedażny.

Fi.492
Mi.527
170 PLN