30033 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna. | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 20 PLN | |
30034 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro). | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 30 PLN | |
30035 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 30 PLN | |
30036 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro). | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN | |
30037 |
1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I. | Fi.Cp8I |
| 20 PLN | |
30038 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp8I |
| 20 PLN | |
30039 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania. | Fi.Cp8II |
| 20 PLN | |
30040 |
1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą. | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 60 PLN | |
30041 |
| 50 PLN | |
30042 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 50 PLN | |
30043 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 20 PLN | |
30044 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp4 |
| 60 PLN | |
30045 |
1940 formularz pocztowy z obiegu pocztowego z Warszawy do Krakowa. | Fi.Fp |
| 25 PLN | |
30046 |
| 20 PLN | |
30047 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych, kasowane (Fi.80.-). | Fi.U1-15 |
| 60 PLN | |
30048 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
30049 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42. | Fi.U16-24 |
| 35 PLN | |
30050 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-). | Fi.U16-24 |
| 40 PLN | |
30051 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych; kasowane (Fi.25.-). | Fi.U16-24 |
| 20 PLN | |
30052 |
| 600 PLN | |
30053 |
1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor. | |
| 80 PLN | |
30054 |
| 250 PLN | |
30055 |
1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi | |
| 10 PLN | |
30056 |
1940-44 zestaw znaczków stemplowanych. | |
| 80 PLN | |
30057 |
1940 Stalag XIIIA - prowizoryczny formularz wysłany 19.II z Wołomina do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik z wyróżnikiem "d"; stempelek cenzury obozowej D7; dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
30058 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
30059 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12; 40 |
| 25 PLN | |
30060 |
1941 znaczek na formularzu kartkowym poczty polowej skasowany 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie stemplem okolicznościowym "EIN JAHR NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT"; na odwrocie formularza cytat z przemówienia wodza. | Fi.12; 51 |
| 40 PLN | |
30061 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.14-18 |
| 75 PLN VERKAUFT | |
30062 |
1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa. | Fi.33 |
| 10 PLN | |
30063 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.8 w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN. | Fi.40; 11 |
| 40 PLN | |
30064 |
1941 list nadany w agencji pocztowej w Piekoszewa do Kielc. | Fi.41 |
| 50 PLN | |
30065 |
1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Szańcu przez Busko Zdrój do Jurkowa. | Fi.41 |
| 50 PLN | |
30066 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.41; 10 |
| 30 PLN | |
30067 |
| 90 PLN | |
30068 |
1941 miejscowy firmowy list z Warszawy adresowany na adres w getcie warszawskim na ul Zielną 16, przesyłka zwrócona , stempel pomocniczy Zuruck , na rewersie adnotacja służby pocztowej "adresat nieznany". | Fi.43 |
| 480 PLN | |
30069 |
1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Wojciechowa przez Radomsk do Warszawy. | Fi.43 |
| 50 PLN | |
30070 |
1941 list nadany w agencji pocztowej w Wojsławicach do Lublina. | Fi.45 |
| 40 PLN | |
30071 |
1941 lista nadany w agencji pocztowej w Rokicinach przez Koluszki do Krakowa. | Fi.45 |
| 50 PLN | |
30072 |
1941 list nadany w agencji pocztowej w Ratoszynie do Lublina. | Fi.45 |
| 50 PLN | |