Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
17709 |
1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz, wysłany 17 5 z Kwidzyna do miejscowości Lipowa koło Śliwic (Königsbruch bei Gr.Schliewitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy MARIENWERDER; na odwrocie stempelek nadejścia i pieczęć lakowa nadawcy; dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 50 PLN | |
17710 |
1871 list z Drohobycza do Lwowa. | Mi.U55 |
| 120 PLN | |
17711 |
1872 kartka ze Lwowa do Czortkowa. | |
| 60 PLN | |
17712 |
1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa. | |
| 100 PLN | |
17713 |
1873 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyn) do Christburg (Dzierzgoń). | |
| 25 PLN | |
17714 |
1873 składany list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Grudziądza. | |
| 60 PLN | |
17715 |
1873 kartka z Krakowa Dworzec na Morawy. | |
| 15 PLN | |
17716 |
1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie kasownik odbiorczy (GROSS-KOTTULIN) z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 100 PLN | |
17717 |
1874 dwujęzyczna całostka (niemiecko - polska) wysłana z urzędu pocztowego Kraków Dworzec. | |
| 30 PLN | |
17718 |
1874 obwoluta listu z Stuhm (Sztum) do Christburga (Dzierzgoń). | |
| 50 PLN | |
17719 |
1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P2a |
| 60 PLN | |
17720 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta za 4 kop przeznaczona do korespondencji miejscowej; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P4 |
| 50 PLN | |
17721 |
1878 list z Nowego Targu do Neumark. | |
| 60 PLN | |
17722 |
1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór. | |
| 80 PLN | |
17723 |
1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
17724 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
17725 |
1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice). | |
| 60 PLN | |
17726 |
1879 kompletny składany list z Münsterberg (Ziębice koło Wrocławia) do Niemiec, nalepka pobraniowa, drobne rozdarcia. | Mi.33, 34 |
| 30 PLN | |
17727 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
17728 |
1880 list urzędowy z Wrocławia do Cieszkowic. | |
| 15 PLN | |
17729 |
1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
17730 |
1881 potwierdzenie pocztowe z Hohenstein (Pszczółki) do Gdańska. | Mi.41, 42 |
| 40 PLN | |
17731 |
1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej. | |
| 25 PLN | |
17732 |
1881 kompletna gazeta SŁOWO w języku rosyjskim wysłana z Przemyśla opłacona austriackim znaczkiem gazetowym. | |
| 80 PLN | |
17733 |
1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 40 PLN | |
17734 |
1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, kasownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 100 PLN | |
17735 |
1882 obwoluta listu pobraniowego z Gollub (Golub Dobrzyń) do Bydgoszczy. | |
| 50 PLN | |
17736 |
1883 list polecony z Krościenka do Nowego Targu, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2. | Mi.46, 47 |
| 150 PLN | |
17737 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U30C |
| 40 PLN | |
17738 |
1883 składany list z Ryńska (dziś województwo kujawsko - pomorskie) do Torunia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 130 PLN | |
17739 |
1883 list składany z Ostrowa do Essen, niedoręczony zwrócony do nadawcy z nalepką cesarskiego postamtu. | |
| 80 PLN | |
17740 |
1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie). | Mi.P6 |
| 50 PLN | |
17741 |
1885 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 8/7 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTADT-WIEN; całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.Cp6 Mi.P46 |
| 20 PLN | |
17742 |
1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika. | Mi.34 |
| 50 PLN | |
17743 |
1885 dowód doręczenia z Nowego Sącza. | |
| 35 PLN | |
17744 |
1885 obwoluta listu pobraniowego z Bukowitz (Bukowca) do Schwetz (Świecie). | |
| 50 PLN | |
17745 |
1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym. | |
| 60 PLN | |
17746 |
1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina. | |
| 60 PLN | |
17747 |
1886 list z Warszawy do Ciechocinka. | |
| 15 PLN | |
17748 |
1888 PRYMAS POLSKI, ARCYBISKUP GNIEŹNIEŃSKI I POZNAŃSKI - JULIUSZ DINDER, kompletny list z pełną treścią wysłany 22/12 z kancelarii Prymasa Polski do Bydgoszczy, dokument podpisany "+ Juliusz" - własnoręcznie przez Prymasa; przesyłka oznaczona "Portopflichtige Dienstsache" i zwolniona od opłaty pocztowej; na dole pokazano w powiększeniu zalepkę znajdującą się na odwrocie listu; dokument w idealnym stanie zachowania; Juliusz Dinder - biskup niemiecki, jedyny Niemiec na tronie Prymasa Polski, pierwszy od czasów średniowiecza nie-Polak arcybiskup w Gnieźnie piastujący jednocześnie godność Arcybiskupa Poznańskiego; warto przypomnieć, że od 1572 w okresach bezkrólewia prymas sprawował funkcję interrexa (króla tymczasowego), czyli faktycznej głowy państwa. | |
| 800 PLN | |