22497 |
1946 Święto Morza, znaczek na karcie pocztowej ostemplowany 23.VII w Warszawie stemplem okolicznościowym w kolorze niebieskim "SILNA POLSKA MORSKA TO GWARANCJA POKOJU" (Myślicki 46 042). | Fi.406 Mi.440 |
| 50 PLN | |
22498 |
1946 Święto Morza, blok legitymacyjny. | Fi.406 Mi.440 |
| 35 PLN | |
22499 |
1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.406 Mi.440 |
| 50 PLN | |
22500 |
1946 Święto Morza, znaczek cięty za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.406 nz Mi.440 U |
| 500 PLN | |
22501 |
1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych, gwarancja. | Fi.406nz Mi.440U |
| 700 PLN | |
22502 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja. | Fi.407 Mi.439 |
| 60 PLN | |
22503 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, narożny cięty znaczek za 3 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.407 nz Mi.439 U |
| 600 PLN | |
22504 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.407nz Mi.439U |
| 800 PLN | |
22505 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. | Fi.407nz Mi.439U |
| 600 PLN | |
22506 |
1946 wydanie obiegowe, odmiany. | Fi.408-10 Mi.441-3 |
| 100 PLN | |
22507 |
1946 "BISKUPIN WYKOPALISKA" Gąsawa, kasownik okolicznościowy według Myślickiego stosowany od XII.1946 na liście wysłanym 4.11 do miejscowości Czerwińsk nad Odrą, a więc miesiąc wcześniej!!! bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 087). | Fi.408a Mi.441a |
| 40 PLN | |
22508 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, parka znaczków za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.408a Mi.441a |
| 30 PLN VERKAUFT | |
22509 |
1946 zamek w Będzinie, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.408a Mi.441a |
| 25 PLN | |
22510 |
1946 Będzin, mieszana frankatura znaczków w kolorze oliwkowym i brązowym na liście poleconym z Warszawy do Norwegii. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 40 PLN | |
22511 |
1946 Będzin, czworobloki, czworoblok w kolorze oliwkowym z osełkowatą plamą przy prawym marginesie", błąd nie katalogowany podobny do błędu B4. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 45 PLN | |
22512 |
| 600 PLN | |
22513 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.I. | Fi.408b Mi.441b |
| 30 PLN | |
22514 |
1946 Będzin, narożnik z numerem walca, rzadki numer walca trudny do zdobycia z ostatniego etapu produkcji z pierwszego zamówienia (nakładu). | Fi.408b Mi.441b |
| 40 PLN | |
22515 |
1946 Będzin, narożnik z numerem walca. | Fi.408b Mi.441b |
| 25 PLN VERKAUFT | |
22516 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
22517 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
22518 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty, na dolnym marginesie mała podlepka (z dala od znaczka). | Fi.410 Mi.443 |
| 40 PLN | |
22519 |
1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura wielokrotna, zagraniczny list polecony wysłany 23.XI z urzędu TELEKOM. WARSZAWA do Londynu, odręcznie rysowana erka; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.410 Mi.443 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
22520 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł. z błędem "niebieska plama na literach K L w ZAMEK LANCKOROŃSKI", gwarancja Krawczyk. | Fi.410 B Mi.443 |
| 50 PLN | |
22521 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.411 Mi.444 |
| 70 PLN | |
22522 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek za 3+12 zł na specjalnej ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany 8.VIII (już po wycofaniu z obiegu) w Sopocie datownikiem okolicznościowym "I MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE"; na froncie znaczek z Fryderykiem Chopinem skasowany tym samym stemplem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 040). | Fi.411, 422B Mi.444, 457A |
| 80 PLN | |
22523 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku. | Fi.412+413+414 Mi.445+446+447 |
| 700 PLN | |
22524 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 140 PLN | |
22525 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 250 PLN | |
22526 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 360 PLN VERKAUFT | |
22527 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 650 PLN | |
22528 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, list polecony z Wawra do Warszawy nadany w pierwszym dniu obiegu 10.10.46 opłacony serią i blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 5 12.10.46, bardzo duża koperta złożona jak na ilustracji, bardzo rzadkie i niespotykane, katalog Fischer 2017 wycenia sam blok na FDC na 20.0000,- zł. | Fi.412-4, bl.9 FDC Mi.445-7, Bl.9 |
| 7 500 PLN | |
22529 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 800 PLN | |
22530 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana, gwarancja Krawczyk. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 550 PLN | |
22531 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo kasowana w epoce seria (16.3.48), pierwszy znaczek z lekką prześwitką gratis, dwa pozostałe ładne, wszystkie z kasownikiem Lublin 2. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 200 PLN | |
22532 |
| 200 PLN | |
22533 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku, jeszcze jako pasek z bloku oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46., czyli praktycznie w ostatnim dopuszczalnym momencie, gwarancja Schmutz. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 600 PLN | |
22534 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo skasowana antydatowanym oryginalnym datownikiem seria znaczków na ilustrowanej karcie przedwojennej, gwarancja (na kartę). | Fi.412-14, Cp86 Mi.445-47, P85 |
| 300 PLN | |
22535 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk. | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 120 PLN | |
22536 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków z błędem "plamka nad 1896". | Fi.415a-c B1 Mi.448-50 |
| 60 PLN | |