Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
10959 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze znakiem wodnym IID. | Fi.260D Mi.281 |
| 130 PLN | |
10960 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
10961 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 130 PLN | |
10962 |
1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę). | Fi.260G Mi.281X |
| 100 PLN | |
10963 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie. | Fi.261 Mi.282 |
| 80 PLN | |
10964 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 60 PLN | |
10965 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
10966 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-). | Fi.261 Mi.282 |
| 100 PLN | |
10967 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 150 PLN | |
10968 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
10969 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240,-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
10970 |
1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; kasownik odbiorczy. | Fi.263, 243 Mi.284, 262 |
| 50 PLN | |
10971 |
1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk. | Fi.263D Mi.284 |
| 30 PLN | |
10972 |
1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk. | Fi.263D Mi.284 |
| 40 PLN | |
10973 |
1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109). | Fi.Cp51 |
| 120 PLN | |
10974 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Przemyśl nr 373 z wyróżnikiem a. | Fi.Cp51 |
| 105 PLN VERKAUFT | |
10975 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293. | Fi.Cp64 |
| 60 PLN | |
10976 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp74 |
| 100 PLN | |
10977 |
1933 koperta firmowa z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA" | |
| 40 PLN | |
10978 |
1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106. | |
| 20 PLN | |
10979 |
1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa. | |
| 100 PLN | |
10980 |
1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 3 na Trasie Zbąszyń - Warszawa. | |
| 100 PLN | |
10981 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
10982 |
1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni. | Fi.245, 251, Cp51 |
| 50 PLN | |
10983 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostki - Kowel nr 458. | Fi.251 |
| 100 PLN | |
10984 |
1934 koperta firmowa LOT z Warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." i naklejką z okazji zawodów o puchar Gordonn Benetta, wycięta folia z okienka koperty. | Fi.251, 252 |
| 70 PLN | |
10985 |
1934 list z Jasła do Warszawy. | Fi.251, 254 Mi.272, 275 |
| 30 PLN | |
10986 |
1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge. | Fi.252, 254 |
| 10 PLN | |
10987 |
1934 list z Warszawy do Mołojatycz. | Fi.253 Mi.274 |
| 15 PLN | |
10988 |
1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.253 |
| 15 PLN | |
10989 |
1934 list z Bielska do Wiednia. | Fi.253, 269 Mi.274, 290 |
| 20 PLN | |
10990 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.256 Mi.277 |
| 60 PLN | |
10991 |
1934 list firmowy z Warszawy z wirnikiem " STOLICA ZAPRASZA NA ŚWIĘTO WARSZAWY 4-17 SIERPNIA 1934". | Fi.256 |
| 30 PLN | |
10992 |
1934 list firmowy z Warszawy do Chorzowa, kasownik i stempel okolicznościowy Międzynarodowych Zawodów Balonowych Gordon - Bennetta. | Fi.263 Mi.284 |
| 32 PLN VERKAUFT | |
10993 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 100 PLN | |
10994 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Mikstein. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 500 PLN | |
10995 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, kasowana okolicznościowo seria w czworoblokach z pełną oryginalną gumą, piękny stan gwarancja Ryblewski. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 800 PLN | |
10996 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 6 ilustrowanych, dekoracyjnych kopert wystawowych w różnych kolorach, ofrankowanych obydwoma znaczkami wydania przedrukowego, skasowanych okolicznościowo datownikiem wystawowym. | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 800 PLN | |
10997 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, opłacona zgodnie z taryfą, polecona karta pocztowa wysłana 12.V pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy; okolicznościowa karta wykazuje na odwrocie szczątkowy druk podwójny; efektowna całość. | Fi.264-265, 220 Mi.285-286, 228 |
| 200 PLN | |
10998 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta. | Fi.266-67 Mi.287-88 |
| 80 PLN | |