12540 |
1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz. | Fi.1ayC |
| 240 PLN | |
12541 |
1942 budynek obozowy, znaczek w kolorze szarym na papierze z2, drobne pęknięcia papieru na marginesach, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.1az2A |
| 80 PLN | |
12542 |
1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.1bx1A FFi |
| 100 PLN | |
12543 |
1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.1byC |
| 300 PLN | |
12544 |
1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.2-3ay1C |
| 800 PLN | |
12545 |
1942 druty, kartka obiegowa wysłana 25.2.43, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.2ay1A |
| 1 100 PLN | |
12546 |
1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz. | Fi.2ay3A |
| 12 000 PLN | |
12547 |
1942 Druty, seria czysta w kolorach szaroniebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.2b-3ay1C |
| 900 PLN | |
12548 |
1942 druty, znaczek na papierze gumowanym y1, gwarancja Schmutz. | Fi.3ay1C |
| 800 PLN | |
12549 |
1942 Trąbka pocztowa, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy odpowiadające cechom tej próby, nowa gwarancja Schmutz. | Fi.4 P |
| 4 000 PLN | |
12550 |
1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.4ax1A FFi |
| 80 PLN | |
12551 |
1942 trąbka pocztowa, rzadki na korespondencji cięty znaczek w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.), karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany. | Fi.4ay2A |
| 900 PLN | |
12552 |
1942 Trąbka pocztowa, bardzo rzadki na korespondencji cięty znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.) - widoczna (u góry) krawędź gazety i czarny poziomy pasek (u dołu) - fragment druku, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); dobry stan zachowania (kartka z kilkoma drobnymi zagięciami); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja i opis odmiany. | Fi.4ay2A |
| 1 500 PLN | |
12553 |
1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.6x1A FFi |
| 80 PLN | |
12554 |
1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.7by1C |
| 200 PLN | |
12555 |
1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
12556 |
1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 2 000 PLN | |
12557 |
1942 doskonała grafika obozowa, podpis "WSTEINAUER 1942", na odwrocie stempel obozowy. | |
| 1 000 PLN | |
12558 |
1942 doskonała grafika obozowa, podpis "WSTEINAUER 1942 / MURNAU MARZEC 1942". | |
| 1 000 PLN | |
12559 |
1943 druty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie. | Fi.3ay1C |
| 1 600 PLN | |
12560 |
1943 góry, marginesowy pasek znaczków w kolorze zielononiebieskim, górny znaczek zmatowienia na gumie, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem odmiany koloru i oznaczenia Schmutz. | Fi.8IIbyC |
| 800 PLN | |
12561 |
1943 Wdowa, kasowany znaczek za 25f. na papierze białym szorstkim sztywnym, cięty z trzech stron, gwarancja i opis odmiany Krawczyk. | Fi.9x4C |
| 200 PLN | |
12562 |
1943 Wdowa, znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis odmiany. | Fi.9yC |
| 200 PLN | |
12563 |
1943 menażka, odbitka znaczka z oryginalnej matrycy wykonana na kartce z szerokimi marginesami (o wymiarach 105 x 145 mm) i stemplowana pieczęcią reklamową kiermaszu obozowego, który odbył się w dniach 12-14 grudnia 1943 roku, na ten kiermasz przygotowano podobne odbitki do umieszczenia w okolicznościowym karnecie, w tej formie niespotykane i unikalne, fotoatest Kronenberg. | Fi.10 |
| 2 000 PLN VERKAUFT | |
12564 |
1943 menażka, znaczek w mieniącym kolorze niebieskozielonym z niespotykanym przyciemnieniem po prawej, na papierze białym gładkim grubym, lekko zagnieciony, przebarwienia powierzchniowe w naturze prawie niewidoczne, gwarancja i opis 8c Schmutz. | Fi.10x1C |
| 250 PLN | |
12565 |
1943 menażka, znaczek w kolorze jasno niebieskozielonym na papierze x1, gwarancja Schmutz. | Fi.10x1C |
| 60 PLN | |
12566 |
1943 Menażka, znaczek w rzadszym odcieniu jasnoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, od góry cięty, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.10y1C |
| 180 PLN | |
12567 |
1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz. | Fi.10y1C |
| 150 PLN | |
12568 |
1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze brak nacięć - jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.10y1C |
| 160 PLN | |
12569 |
1943 Menażka, piękny marginesowy znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis. | Fi.10y1C |
| 120 PLN | |
12570 |
1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Kronenberg. | Fi.10y1C |
| 300 PLN | |
12571 |
1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Schmutz. | Fi.10y1C |
| 120 PLN | |
12572 |
1943 menażka, kartka obiegowa z życzeniami noworocznymi wysłana 31.12.43, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.10y1C |
| 1 200 PLN | |
12573 |
1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, najrzadsza odmiana i w dodatku z dwóch stron cięta (nakład kilka z 264 szt.), gwarancja i opis. | Fi.11by |
| 400 PLN | |
12574 |
1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz. | Fi.11cx |
| 200 PLN | |
12575 |
1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające symfoniczną orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach). | |
| 120 PLN | |
12576 |
1944 druty, rzadki na korespondencji cięty znaczek na papierze gazetowym z fragmentem tekstu na marginesie, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Schmutz. | Fi.3A |
| 1 600 PLN | |
12577 |
1944 menażka, kartka z życzeniami, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie. | Fi.10x1C |
| 600 PLN | |
12578 |
1944 kraty, niekatalogowana próba w kolorze czarnym na papierze białym gładkim niegumowanym, gwarancja Schmutz. | Fi.12P |
| 3 200 PLN | |
12579 |
1944 kraty, próba znaczka w kolorze szarym na papierze białym gładkim grubym nie występującym na znaczkach definitywnych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12P |
| 2 400 PLN | |