13380 |
| 25 PLN | |
13381 |
1945 wydanie przedrukowe, brzegowy znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Monkos. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 80 PLN | |
13382 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem rzadkiej I Formy (Fi.750.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a No Mi.409b |
| 700 PLN | |
13383 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 450 PLN | |
13384 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem III Formy - typ 2 (Fi.550.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a No Mi.409b |
| 500 PLN | |
13385 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym z formy II z poz. 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376aNo Typ 1 Mi.409bK |
| 400 PLN | |
13386 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z unikalnym podwójnym nadrukiem III Formy poz.15, był tylko jeden arkusz takich znaczków - 100 szt. i nie wszystkie się zachowały; co ciekawe nadruki są lekko wzajemnie obrócone i znaczki z różnych części tego arkusza mają inne wzajemne położenie nadruków i intensywność farby; tu przesunięcie jest znaczne, a różnica intensywności nadruku duża, gwarancja Mikstein, podwójna z opisem Schmutz. | Fi.376a Np F.III Mi.409a |
| 4 000 PLN | |
13387 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT1 Mi.409b |
| 80 PLN | |
13388 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura mieszana, dofrankowana karta pocztowa wysłana 23.11.1946 z Krakowa do Tczewa. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
13389 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja. | Fi.376aT2, 375, 378 Mi.409b, 408, 411 |
| 200 PLN | |
13390 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja. | Fi.376a t1+2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
13391 |
1945 wydanie przedrukowe, parka na wycinku z listu obiegowego z prowizorycznym kasownikiem Śmigiel, znaczki z bardzo ciemnym nadrukiem typ 1 i 2. | Fi.376a typ1+2 Mi.409b |
| 30 PLN | |
13392 |
1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.33; to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 7 500 PLN | |
13393 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.36), to najrzadsza jako kasowana odmiana tego wydania - rzadsza niż wyżej wyceniana Forma I; wysoka wycena katalogowa (Mi.500 euro); unieważniony w III.46. w Krakowie; poza widocznym na skanie niewielkim pęknieciem pod prawym 25, w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.II T.1 Mi.409a |
| 400 PLN | |
13394 |
1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.24); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.II t.2 Mi.409a |
| 1 400 PLN | |
13395 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem formy I z poz. 88 na znaczku niestemplowanym (Fi. 7.500,- zł), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376bFI Mi.409a |
| 4 800 PLN | |
13396 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1 z poz. 91-92, Fischer 3.400,- zł, gwarancja i oznaczenie Ryblewski. | Fi.376bT1 Mi.409a |
| 2 500 PLN | |
13397 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w rzadkim kolorze różowym z obiegu pocztowego z Bydgoszczy, gwarancja i opis. | Fi.376c Mi.409b |
| 450 PLN | |
13398 |
| 1 400 PLN | |
13399 |
1945 wydanie prowizoryczne, parka w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Przemyśla, znaczki z nadrukiem typ 2 i typ 1, gwarancja i opis. | Fi.376d t2+1 Mi.409b |
| 1 000 PLN | |
13400 |
1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.377-9 Mi.410-2 |
| 220 PLN | |
13401 |
| 60 PLN | |
13402 |
1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 676. | Fi.378, 379B |
| 60 PLN | |
13403 |
1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.7.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, prowizoryczne kasowniki i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ubytek części klapy na odwrocie). | Fi.379B Mi.412A |
| 30 PLN | |
13404 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny. | Fi.380 Mi.414 |
| 25 PLN | |
13405 |
| 30 PLN | |
13406 |
| 45 PLN | |
13407 |
1945 Warszawa oskarża, 3 + 6 + 10 zł - frankatura trójkolorowa, polecona lotnicza karta pocztowa pisana po hebrajsku, datowana 28/III 46, wysłana z miejscowości Mieroszów (Friedland in Niederschlesien) noszącej wówczas nazwę Frydlant do Nowego Jorku, znaczki skasowane poprzez kreślenie na krzyż ołówkiem kopiowym, zwraca uwagę prowizoryczna erka; okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3201; odbiorcze datowniki amerykańskie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.381, 383, 385 Mi.415, 417, 419 |
| 120 PLN | |
13408 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 35 PLN | |
13409 |
| 20 PLN | |
13410 |
1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura pojedyncza, potwierdzenie odbioru paczki żywnościowej nadesłanej z Australii za pośrednictwem American (Jewish) Joint Distribution Committee, lotnicza karta pocztowa wysłana 15.III.46 z Krakowa do Paryża, okrągły stempel cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3129, stempelek LOTNICZA/ Par Avion; dobry stan zachowania (drobny ubytek na licu znaczka); judaica. | Fi.384 Mi.418 |
| 60 PLN | |
13411 |
1945 firmowy list polecony dużego formatu z Głuchołaz 17.4.45 do Łodzi, prowizoryczny stempel z datownikiem z Głuchołaz. | Fi.384 Mi.418 |
| 180 PLN | |
13412 |
1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; oryginalna próba w pięknym stanie, gwarancja Mikstein. | Fi.385 P1, 385 P1 FFi Mi.419 |
| 3 200 PLN | |
13413 |
| 100 PLN | |
13414 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
13415 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok. | Fi.386 Mi.413 |
| 70 PLN | |
13416 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet. | Fi.386 Mi.413 |
| 25 PLN | |
13417 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
13418 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 40 PLN | |
13419 |
| 60 PLN | |