11367 |
| 50 PLN | |
11712 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 7.10 z miejscowości Grodziec do miejscowości Zalesie Bialskie, kasownik odbiorczy Biała Podlaska i unikalny z terenu Generalnego Gubernatorstwa stempelek cenzury ZENSIERT; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.746, 515, 519 |
| 100 PLN | |
11906 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
11907 |
| 40 PLN | |
11908 |
1939 współkursor, kartka z Warszawy 11.12.39 do Wągrowca, mieszana frankatura ze znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca 1939 roku. | Fi.1 |
| 150 PLN | |
11909 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie ostemplowana 26.1.1940 w Krakowie. | Fi.1-13 |
| 40 PLN | |
11910 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria kasowana. | Fi.1-13 |
| 25 PLN | |
11911 |
1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi.200.-). | Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4 |
| 120 PLN | |
11912 |
| 600 PLN | |
11913 |
| 1 100 PLN | |
11914 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze Din A6 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 15.I.1940 z Warszawy do Aleksandrowa Kujawskiego; kasownik prowizoryczny - polski przedwojenny wirnik. | Fi.7 |
| 100 PLN | |
11915 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e". | Fi.Cp2I |
| 70 PLN | |
11916 |
1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.160 euro). | Fi.Cp2I-II |
| 200 PLN | |
11917 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", wysłana 2.2.1940 z Radomia do Biecza, prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu podwyższonej taryfy; idealny stan zachowania (Mi.90 euro). | Fi.Cp2II |
| 100 PLN | |
11918 |
1939 prekursor, znaczek Rzeszy użyty na terenie GG w okresie poprzedzającym wprowadzeniem własnych znaków opłaty, znaczek za 25 fen (50 gr) na liście wysłanym z Częstochowy do Łodzi opłaconym według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940); zwraca uwagę prowizoryczny jednowierszowy kasownik (bez daty) - Tschenstochau; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.522 |
| 160 PLN | |
11919 |
1939 zagraniczna karta pocztowa wysłana 26.XI z miejscowości Arad w Rumunii do Warszawy; znaczek uszkodzony. | |
| 20 PLN | |
11920 |
1939 kartka ze stemplem agencji pocztowej z Radomska. | |
| 30 PLN | |
11921 |
1940 kartka z warszawy 28.4.40 na Litwę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.1, 6 |
| 100 PLN | |
11922 |
1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi. | Fi.5, 6 |
| 100 PLN | |
11923 |
| 90 PLN | |
11924 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.14-39 |
| 250 PLN | |
11925 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Fi.150.-), na podlepce, gwarancja i opis. | Fi.14I |
| 120 PLN | |
11926 |
| 240 PLN | |
11927 |
1940 II wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list z Warszawy do obozu Luetzelflüh dla internowanych żołnierzy polskich w Szwajcarii, zalepki i stempelki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, pieczątka szwajcarskiego cenzora 354, dodatkowo stempel "Zuzustellen Feldpostdirektion"; całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.15 |
| 160 PLN | |
11928 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem występującym w niewielkiej części nakładu na poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" użyty na miejscowym liście poleconym wysłanym 12.10 w Radomiu (Mi.200 euro), znaczki ostemplowane rzadkim kasownikiem okolicznościowym RADOMER HERBSTMESSE z wyróżnikiem "b" (Fi.400.-); piękny list w ekskluzywnym stanie mogący ozdobić każdy specjalizowany zbiór GG; gwarancja Schmutz. | Fi.18 B6, 30, 35 Mi.18I, 30, 35 |
| 1 500 PLN | |
11929 |
1940 II wydanie przedrukowe, 4 gr - frankatura mieszana, list wysłany 11.9.1941 z Krakowa do Rabki, walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.18, 42 |
| 40 PLN | |
11930 |
1940 Urodziny A.Hitlera, specjalne pamiątkowe karty (obie odmiany), ofrankowane znaczkami za 50/50 gr z dużym i małym odstępem nadruku, ostemplowane okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24I-II; 3 |
| 100 PLN | |
11931 |
| 20 PLN | |
11932 |
| 50 PLN | |
11933 |
1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr (mały odstęp) - frankatura wielokrotna, parka pozioma na miejscowym liście przesłanym 20.VIII w miejscowości Skała, prowizoryczny ramkowy kasownik SKALA, datę 20 SRP.1940. dostawiono datownikiem biurowym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.33II |
| 200 PLN | |
11934 |
1940 kartka z Kleczy Górnej do Niemiec, prowizoryczny kasownik agencji pocztowej. | Fi.34 |
| 90 PLN | |
11935 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 19.XII.41 z Warszawy do placówki lokalnej Rady Głównej Opiekuńczej - Komitetu Opiekuńczego w Falenicy; dobry stan zachowania. | Fi.40 |
| 30 PLN | |
11936 |
1940 przesyłka zagraniczna do Szwecji, ofrankowany formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 wysłany do Sztokholmu, nadany w pośrednictwie Susiec (fioletowy prostokątny stempelek), znaczki skasowano 29.III w Tomaszowie Lubelskim, czerwony stempel cenzury Wehrmachtu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo i pionowo zgięta). | Fi.40, 45 |
| 300 PLN | |
11937 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.65.-). | Fi.40-51 |
| 50 PLN | |
11938 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 14.2.41 z Krakowa do Wiednia, tam przekierowany do domu opieki społecznej, na odwrocie zalepki wiedeńskiej kontroli dewizowej z odciśniętym 15.II datownikiem i datownik odbiorczy z 17.2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.45 |
| 80 PLN | |
11939 |
1940 kartka z Chełma Lubelskiego do ZSRR, stemple cenzury niemieckiej i stempel tranzytowy z Moskwy. | Fi.46 |
| 70 PLN | |
11940 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż, 12+8 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana w Warszawie, datownik odbiorczy z 19.VII. | Fi.52 |
| 50 PLN | |
11941 |
| 50 PLN | |
11942 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
11943 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.52-55 |
| 50 PLN | |