Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
2428 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, kasowana okolicznościowo seria w czworoblokach z pełną oryginalną gumą, piękny stan gwarancja Ryblewski. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 800 PLN | |
2429 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 200 PLN | |
2430 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007). | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 160 PLN | |
2431 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy). | Fi.264-65, 268-69 Mi.285-86, 289-90 |
| 200 PLN | |
2432 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis. | Fi.265P Mi.286 |
| 120 PLN | |
2433 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak. | Fi.266 Mi.287 |
| 15 PLN | |
2434 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
2435 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta. | Fi.266-67 Mi.287-88 |
| 80 PLN | |
2436 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr. | Fi.268 Mi.289 |
| 500 PLN | |
2437 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 320 PLN | |
2438 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 120 PLN | |
2439 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challange, seria znaczków z przedrukiem na kopercie listu do Dr Józefa Reymonta w Klinice Chirurgicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłanego 11.IX z Warszawy do Krakowa, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" Warszawa 19 Port Lotniczy z wyróżnikiem "d"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014). | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 120 PLN | |
2440 |
1934 list z lotu balonem Syrena z okazji zawodów o puchar Gordon - Bennetta, na odwrocie kasownik z miejsca lądowania w Szczuczynie. | Fi.269 Mi.290 |
| 50 PLN | |
2441 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 29.XII z Chrzanowa do Wiednia. | Fi.269, 253 Mi.290, 274 |
| 30 PLN | |
2442 |
1934 wydanie przedrukowe, seria na podlepkach z odmianami znaczka za 1/1,20 zł. | Fi.270-1, 272I, II Mi.291-2, 293I, II |
| 60 PLN | |
2443 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270I Mi.291IA |
| 1 000 PLN | |
2444 |
1934 wydanie przedrukowe, 25 gr z ciemnym nadrukiem typograficznym - frankatura mieszana, list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wysłany 18.XII z Lublina do Warszawy, niedoręczony, zwrócony do nadawcy. | Fi.270II, 252 Mi.291IB, 273 |
| 50 PLN | |
2445 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem w odmianie III - obniżone gr., znaczek bez gumy (without gum). | Fi.270III Mi.291II |
| 130 PLN | |
2446 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 1 600 PLN | |
2447 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, czysty rzadki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 900 PLN VERKAUFT | |
2448 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.270III Mi.291II |
| 80 PLN | |
2449 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi. 40,- Euro), gwarancja i oznaczenie. | Fi.270III Mi.291II |
| 80 PLN | |
2450 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz. | Fi.270IIa No Mi.291IB |
| 1 500 PLN | |
2451 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.270IIa No Mi.291K |
| 800 PLN | |
2452 |
1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.445.-). | Fi.270IIb, 271, 272I-II Mi.291IB, 292, 293I-II |
| 380 PLN | |
2453 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze niebieskawoczarnym niebieskoczarnym z błędem "ścięta górna część lewej cyfry 2", gwarancja i oznaczenie. | Fi.270IIbB2 Mi.291IA |
| 50 PLN | |
2454 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskawoczarnym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270IIc Mi.290 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
2455 |
1934 wydanie przedrukowe, narożny znaczek za 25/80 gr. z typograficznym nadrukiem typu II w kolorze niebieskawoczarnym, to rzadka odmiana koloru nadruku typograficznego, do tej pory spotykano głównie znaczki kasowane, pierwsze czyste opisano w ubiegłym roku, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, to może być najładniejszy znany egzemplarz, gwarancja i opis. | Fi.270IIc Mi.291IB |
| 600 PLN | |
2456 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze niebieskawoczarnym z błędem "ścięta górna część lewej cyfry 2", gwarancja i oznaczenie. | Fi.270IIcB2 Mi.IB |
| 60 PLN | |
2457 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 200 PLN | |
2458 |
1934 wydanie przedrukowe, seria z odmianami; za 25 gr. z nadrukiem typ II, nadrukiem offsetowym i typograficznym oraz za 1 zł z dwoma typami nadruków, z małą i dużą cyfrą 1, Michel 95,- Euro, znaczki 270Ib i 270III gwarancja i oznaczenie. | Fi.270Ib, 270IIc, 270II, 271, 272I-II Mi.291IA-B, 291II, 292, 293I-II |
| 160 PLN | |
2459 |
1934 wydanie przedrukowe, dwudziestoblok. | Fi.271 Mi.292 |
| 250 PLN | |
2460 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem typu I. | Fi.272I Mi.293I |
| 120 PLN | |
2461 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Wilno nr 295. | Fi.Cp51 |
| 60 PLN | |
2462 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Nowy Sącz nr 133. | Fi.Cp51 |
| 60 PLN | |
2463 |
1934 "Zjednoczona Fabryka Związków Azotowych" - 30 gr (2 x 15 gr) frankatura mechaniczna B4 Chorzów, karta firmowa wysłana 19.I do Kielc; temat - CHEMIA. | |
| 40 PLN | |
2464 |
1934 polecony list z Holandii do Radomia przewieziony w ambulansem pocztowym na trasie Zbąszyń - Warszawa nr 3 z wyróżnikiem b. | |
| 80 PLN | |
2465 |
1935 firmowy list polecony z Rozwadowa 26.VI.35 do Moskwy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.211, 251, 271 |
| 25 PLN | |
2466 |
1935 list polecony z Wisły do Poznania. | Fi.238, 251 Mi.257, 272 |
| 20 PLN | |
2467 |
1935 list polecony z Grodzieszy Małych 3.X.35 do Kalisza, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.238, 273, 275 Mi.257, 294, 296 |
| 30 PLN | |