Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
36811 |
1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury. | Fi.49, Cp7 |
| 15 PLN | |
36812 |
1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 22.IV z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie, stempelek i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 108 PLN VERKAUFT | |
36813 |
1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, listownik wysłany 18.10 z niemieckiego obozu jenieckiego - Stalag VIJ do Łowicza, dodatkowo stempel cenzora obozowego nr.44; walor w słabym stanie zachowania (bardzo kruchy papier popękany pionowo). | |
| 80 PLN | |
36814 |
1942 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja. | Fi.3b |
| 1 000 PLN | |
36815 |
1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych. | Fi.23 |
| 30 PLN | |
36816 |
1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie. | Fi.25 |
| 10 PLN | |
36817 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa. | Fi.43 |
| 50 PLN | |
36818 |
1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy. | Fi.45 |
| 35 PLN | |
36819 |
1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa. | Fi.45 |
| 40 PLN | |
36820 |
1942 front listu nadanego w agencji pocztowej w Kąkolewnicy przez Radzyń Podlaski do Łaska. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
36821 |
1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hannoveru. | Fi.45; V |
| 20 PLN | |
36822 |
1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce. | Fi. 49, 50 |
| 80 PLN | |
36823 |
1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78. | Fi. 49, 50, 78 |
| 45 PLN | |
36824 |
1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA. | Fi.72; 27; Fp1c |
| 50 PLN | |
36825 |
1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.73 |
| 30 PLN | |
36826 |
1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa. | Fi.75 |
| 25 PLN | |
36827 |
1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.75, VI |
| 250 PLN | |
36828 |
1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.75; Fp1c; 22 |
| 20 PLN | |
36829 |
1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.76 |
| 45 PLN | |
36830 |
1942 list nadany w agencji pocztowej w Łabunie przez Tomaszów Lubelski do Krakowa. | Fi.78 |
| 40 PLN | |
36831 |
1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa. | Fi.78 |
| 50 PLN | |
36832 |
1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie. | Fi.86 ark. |
| 160 PLN | |
36833 |
1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie. | Fi.87 ark. |
| 160 PLN | |
36834 |
1942 53. urodziny Hitlera, seria kasowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.89-91 |
| 20 PLN | |
36835 |
1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie. | Fi.89-91 |
| 30 PLN | |
36836 |
1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91; 20 |
| 30 PLN | |
36837 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta). | Fi.92-95; 24 |
| 50 PLN | |
36838 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie. | Fi.92-95; 22 |
| 30 PLN | |
36839 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 30 PLN | |
36840 |
1942 600-lecie Lublina, seria z dolnym marginesem z nazwą emisji, skasowana na kopercie ekspresowego, miejscowego listu poleconego, nadanego 24.VIII w Warszawie, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, pochodzący ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego. | Fi.92-95Pw6 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
36841 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie. | Fi.96-100 ark. |
| 600 PLN | |
36842 |
1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym. | Fi.96-100; |
| 60 PLN VERKAUFT | |
36843 |
1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 2O.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.96-100; 26 |
| 40 PLN | |
36844 |
1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana z Krosna 19.11 do Wrocławia. | Fi.Ck2II Mi.U2/02a |
| 50 PLN | |
36845 |
1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)". | Fi.Ck2II Mi.U2/02b |
| 80 PLN | |
36846 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa. | Fi.Cp8 |
| 50 PLN | |
36847 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego. | Fi.Cp9 |
| 50 PLN | |
36848 |
1942 całostki z sygnaturą II.41 i III.42. | Fi.Cp9a, Cp9b |
| 15 PLN | |
36849 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro). | Fi.Cp9a-c Mi.P12/01-03 |
| 100 PLN | |
36850 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Kiernozia do Łodzi (Litzmannstadt), znak opłaty skasowany datownikiem "KIERNOZIA über LOWITSCH (DISTR WARSCHAU)" odciśniętym dodatkowo obok, datownik przejściowy Łowicza; okrągła pieczęć formacyjna z godłem (widoczny napis "Regiment"); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 100 PLN | |