25584 |
1918 Olkusz, czysty znaczek za 12 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce i z fałdą w papierze, gwarancja Krawczyk. | Fi.59a No |
| 200 PLN | |
25585 |
1918 Jędrzejów, kasowany znaczek za 30 hal. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", z boku cienki pasek podlepki charakterystyczny dla bardzo poszukiwanych odwrotek okienkowych, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.63 No |
| 400 PLN | |
25586 |
1918 Jędrzejów, seria znaczków okupacji austrowęgierskiej - wydanie dobroczynne na tzw. fundusz cesarza Karola, z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.73-75 |
| 90 PLN | |
25587 |
1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem typu 1, całostka okupacyjna "Gen.- Gouv. Warschau" za 7½ fen z doklejonym znaczkiem za 7½ fen (w związku z podwyższeniem od 25.XI.1918 taryfy za kartkę pocztową do 15 fen), według opracowania pp. J.Berbeki i P.Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" zeszyt specjalny 2: "Doklejki dodatkowych znaczków na kartkach stosowano dla uzupełniania opłaty pocztowej; początkowo do 10 fen, a później do 15 fen. Niemcy dolepiali jeden znaczek GGW o nominale 2½ fen [-]. Po odzyskaniu niepodległości również Polacy dolepiali znaczek za 2½ fen, później ... jeszcze drugi znaczek za 5 fen lub na kartki jeszcze bez doklejek od razu naklejali dwa znaczki o nominałach 2½ fen i 5 fen, czy też sporadycznie jeden znaczek za 7½ fen uzupełniając nominał początkowo do 10 fen, później do 15 fen."; oba znaki opłaty przedrukowane pojedynczym fioletowym odciskiem stempelka typu 1; według informacji Polskich Znaków Pocztowych odnośnie przedruków lokalnych w Kaliszu: "Znana jest również pocztówka przedrukowana wraz z dolepionymi znaczkami 7½ fen i 15 fen. wrzucona do ambulansu pocztowego"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano W.ERNST, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp1+8 |
| 1 000 PLN | |
25588 |
1918 Ostrołęka, podwójna karta pocztowa Gen.Gouv.Warschau z opłaconą odpowiedzią z bardzo rzadkim lokalnym nadrukiem "Polska poczta" typu II o wymiarach 18:20,25 mm; po zmianie taryfy pocztowej w dniu 25.11. karty dofrankowano; ostemplowana kasownikiem prowizorycznym "Z OSTROŁĘKI" (oryginalnie użyta pocztowo Fi.25000.-), poza śladem złożenia zachowana w bardzo dobrym stanie, niska cena wywoławcza, obie części ("mit Antwortkarte" i "Antwort") gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2 A+B |
| 6 000 PLN | |
25589 |
1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czewonobrunatnym, kasowane, gwarancja Bojanowicz. | Mi.185-89, 194-99, 221-24 |
| 1 100 PLN | |
25590 |
1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 5 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Mi.186 |
| 40 PLN | |
25591 |
1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 80 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK i E, gwarancja Perzyński. | Mi.197 |
| 50 PLN | |
25592 |
1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk. | Mi.221 No |
| 250 PLN | |
25593 |
1918 Kalisz, znaczki V wydania. | |
| 40 PLN | |
25594 |
1918 Pułtusk, znaczki wydania prowizorycznego z nadrukami w kolorze czarnym. | |
| 100 PLN | |
25595 |
1918 Myślenice, całostka z nadrukiem prywatnej inicjatywy. | |
| 160 PLN | |
25596 |
1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym. | |
| 60 PLN | |
25597 |
1918 Otwock, znaczki wydania lokalnego inspirowanego filatelistycznie stemplowane kasownikiem prowizorycznym. | |
| 150 PLN | |
25598 |
1918 Grodzisk, znaczek z odwrócony nadrukiem lokalnym kasowany stemplem prowizorycznym na wycinku. | |
| 20 PLN | |
25599 |
1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem. | |
| 100 PLN | |
25600 |
1918 Skierniewice, znaczek z nadrukiem lokalnym z Skierniewic w kolorze fioletowym. | |
| 120 PLN | |
25601 |
1918 Skierniewice, znaczek z nadrukiem lokalnym z Skierniewic w kolorze czerwonym z kwadratową kropką. | |
| 100 PLN | |
25602 |
1918 Tarnów, zestaw znaczków stemplowanych z nadrukiem lokalnym. | |
| 160 PLN | |
25603 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja Falkowski. | |
| 40 PLN | |
25604 |
| 40 PLN | |
25605 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski. | |
| 40 PLN | |
25606 |
| 40 PLN | |
25607 |
| 40 PLN | |
25608 |
| 40 PLN | |
25609 |
1918 Kalisz, list polecony z Kalisza 19.12.18 do Warszawy opłacony znaczkami IV wydania lokalnego w Kaliszu, opłata powyżej taryfy pocztowej, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawy 20.12.18 i dodatkowo dowód nadania listu. | |
| 2 000 PLN | |
25610 |
1919 Skałat, znaczek za 3 h. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT", piękny stan, gwarancja. | Fi.1 |
| 250 PLN | |
25611 |
1919 Skałat, znaczki za 3 i 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT", oba w pięknym stanie, gwarancja. | Fi.1, 5 |
| 450 PLN | |