Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 80. Generalgouvernement

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
27888

1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa.

Fi.Cp6B
100 PLN
27889

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
20 PLN
27890

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8 
30 PLN
27891

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
27892

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
27893

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
27894

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
27895

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
27896

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
27897

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PODOLANY".

Fi.D1-4
50 PLN
27898

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
50 PLN
27899

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
50 PLN
27900

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
50 PLN
27901

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
150 PLN
27902

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 18.XI.1941 z Krosna do Sompolna.

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
27903

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
27904

1940 list urzędowy z Warszawy z Rejestru Skazanych do posterunku polskiej policji w Lublinie.

Fi.U6
160 PLN
27905

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN
27906

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-).

Fi.U16-24
40 PLN
27907

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, narożny znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-) w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.U17 nz
600 PLN
27908

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


80 PLN
27909

1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.


50 PLN
27910

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.


15 PLN
27911

1940 ręcznie wykonany formularz oflagu IXB, wszystkie napisy i liniatura sporządzone ołówkiem!!! wysłany 8.4 z obozu do Warszawy, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.1; dodatkowy stempelek w ramce "Leitpunkt: Warschau 2", niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


300 PLN
27912

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


10 PLN
27913

1940 Stalag XIIIA - prowizoryczny formularz wysłany 19.II z Wołomina do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik z wyróżnikiem "d"; stempelek cenzury obozowej D7; dobry stan zachowania.


100 PLN
27914

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), narożnikowa parka pionowa z marginesem i liczbami rozrachunkowymi; część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w doskonałym stanie zachowania.


80 PLN
27915

1940 dowód wpłaty Sądu okręgowego w Tarnowie opłacone znaczkami sądowymi.


50 PLN
27916

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


50 PLN
27917

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
27918

1941 znaczek na formularzu kartkowym poczty polowej skasowany 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie stemplem okolicznościowym "EIN JAHR NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT"; na odwrocie formularza cytat z przemówienia wodza.

Fi.12; 51
40 PLN
27919

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
75 PLN
27920

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.17-20; 10
30 PLN
27921

1941 list nadany w agencji pocztowej w Piekoszewa do Kielc.

Fi.41
50 PLN
27922

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Szańcu przez Busko Zdrój do Jurkowa.

Fi.41
50 PLN
27923

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
100 PLN
27924

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Wojciechowa przez Radomsk do Warszawy.

Fi.43
50 PLN
27925

1941, 1943 dwie kartki z Cieszanowa nadane 31.I.1941 oraz 13.I.1943 ilustrujące historię tej miejscowości i ziem wschodnich zajętych przez Niemców podczas II wojny światowej. 12 września 1939 roku do miasta wkroczył Wehrmacht. Po wycofaniu się Niemców do miasta na krótko wkroczyli żołnierze Armii Czerwonej. Następnie po opuszczeniu miasta przez Rosjan została ustawiona linia demarkacyjna. Cieszanów znalazł się w obrębie Generalnego Gubernatorstwa. Administracyjnie przydzielony został do powiatu tomaszowskiego, a po jego skasowaniu wszedł w skład powiatu zamojskiego (dystrykt lubelski). W Cieszanowie Niemcy utworzyli getto, które znajdowało się wokół synagogi.

Fi.43, 67
180 PLN
27926

1941 list nadany w agencji pocztowej w Wojsławicach do Lublina.

Fi.45
40 PLN
27927

1941 lista nadany w agencji pocztowej w Rokicinach przez Koluszki do Krakowa.

Fi.45
50 PLN