18684 |
1938 koperta z pierwszego niedoszłego do skutku lotu balonu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 240 PLN | |
18685 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 240 PLN | |
18686 |
1938 blok okolicznościowy na kartce z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 180 PLN | |
18687 |
1938 list z pierwszego niedoszłego do skutku polskiego lotu do stratosfery. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 120 PLN | |
18688 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany stemplem okolicznościowym lotu. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 120 PLN | |
18689 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 90 PLN | |
18690 |
1938 kasownik okolicznościowy X Targów Katowickich. | |
| 25 PLN | |
18691 |
1938 list z frankaturą mechaniczną z ZUS w Warszawie. | |
| 20 PLN | |
18692 |
1938 bardzo rzadka kartka wydana przez Komitet Organizacyjny 1-go polskiego lotu do stratosfery, stan idealny. | |
| 120 PLN | |
18693 |
1938 kartka i stempel okolicznościowy XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu. | |
| 20 PLN | |
18694 |
1938 kartka z kasownikiem okolicznościowym I Polskiego Lotu do stratosfery. | |
| 20 PLN | |
18695 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | |
| 50 PLN | |
18696 |
1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO. | |
| 200 PLN | |
18697 |
1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO. | |
| 150 PLN | |
18698 |
| 40 PLN | |
18699 |
1938 list z Cieszyna 2.10.38 do Rydułtowy, stemple propagandowe związane z aneksją Zaolzia; "BOHATEROSKIE ZAOLZIE WRÓCIŁO DO POLSKI" i na odwrocie "NASI BRACIA Z ZA OLZY ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ". | |
| 160 PLN | |
18700 |
1938 kartka okolicznościowa z okazji zajęcia Zaolzia w dniu 2.10.38. | |
| 60 PLN | |
18701 |
| 50 PLN | |
18702 |
| 50 PLN | |
18703 |
1938 formularz przekazu pocztowego. | |
| 80 PLN VERKAUFT | |
18704 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.286 |
| 40 PLN | |
18705 |
1939 wirnik okolicznościowy z Poznania "ZWIEDZAJCIE STOISKO POCZTY TELEGRAFU I TELEFONU NA TARGACH POZNAŃSKICH". | Fi.294 |
| 20 PLN | |
18706 |
1939 całostka do korespondencji zagranicznej wysłana z inspiracji filatelistycznej z Warszawy do Londynu, rzadki datownik okolicznościowy "1919-1939 XX-lecie Polskiej Komunikacji Lotniczej / WARSZAWA 2 LOT" (Myślicki 39014) z pierwszego dnia użycia 17.6.39., kartka na odwrocie bez treści. | Fi.294, Cp87 |
| 720 PLN | |
18707 |
1939 S/S "LWÓW" - zagraniczny list lotniczy wysłany 27.VIII z Gdyni do Hull, adresowany do kapitana Adama Andrzejewskiego dowódcy polskiego frachtowca s/s "Lwów", jednostki, która w czasie wojny pływała w konwojach Anglia-Afryka-Włochy, na jej pokładzie uruchomiono agencję pocztową Polskiej Marynarki Handlowej nr.7; statek został zatopiony 2 grudnia 1943 roku w wyniku wielkiego niemieckiego nalotu na port w Bari. | Fi.304, 317 Mi.325, 338 |
| 800 PLN | |
18708 |
1939 stempel okolicznościowy z Lublina "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY". | Fi.310 |
| 15 PLN | |
18709 |
1939 kartka z Warszawy z wirnikiem festiwalu SIMC. | Fi.310 |
| 15 PLN | |
18710 |
1939 kasownik okolicznościowy Wystawy "Sklep nowoczesny - architektura wnętrza" w Warszawie. | Fi.310 |
| 20 PLN | |
18711 |
1939 stempel okolicznościowy Dni Słowackiego z Krzemieńca. | Fi.310 |
| 40 PLN | |
18712 |
1939 kasownik okolicznościowy Wystawy Wynalazków w Łodzi. | Fi.310 |
| 30 PLN | |
18713 |
1939 rzadki kasownik Targów Wschodnich we Lwowie (Myślicki 39029). | Fi.310 |
| 60 PLN | |
18714 |
1939 kasownik okolicznościowy Zjazdu Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie. | Fi.310 |
| 20 PLN | |
18715 |
1939 kasownik okolicznościowy z Torunia z VIII Walnego Zjazdu Delegatów Ligi Morskiej i Kolonialnej w Toruniu. | Fi.310 |
| 25 PLN | |
18716 |
1939 kasownik okolicznościowy Jastarni. | Fi.310 |
| 20 PLN | |
18717 |
1939 wirnik propagandowy z Krakowa "Rozwój Ziem Wschodnich to wzmocnienie potęgi Polski". | Fi.310 |
| 25 PLN | |
18718 |
1939 kartka wysłana ze stacji na Kasprowym Wierchu i stemplowana kasownikiem schroniska. | Fi.310 |
| 20 PLN | |
18719 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.310 |
| 40 PLN | |
18720 |
1939 kasownik okolicznościowy 700-lecia miasta Golubia. | Fi.310, 311 |
| 30 PLN | |
18721 |
1939 list z Raciąża koło Sierpca 5.6.39 do Ameryki. | Fi.310, 314, Ck10 |
| 30 PLN | |
18722 |
1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012). | Fi.311 Mi.332 |
| 40 PLN | |
18723 |
1939 list z Wilna do Warszawy, stempel z Wilna 2 "V TARGI PÓŁNOCNE W WILNIE 19 VIII - 3 IX 1939". | Fi.311, 312 |
| 50 PLN | |