19895 |
1945 Poczta Bloku D - kasowany komplet 8 znaczków i bloku ze słynnej kolekcji Oivinda Bohn'a; wydrukowany w ramach trzech wydań: "Poczta Marszowa IIC", "Wyzwolenie Obozu" i "Polski Ośrodek Wojskowy Murnau", sporządzonych z inspiracji jeńców obozu Woldenberg, których Niemcy uprowadzili na zachód i rozmieścili w innych obozach jenieckich, m.in. w Murnau; znaczki w doskonałym stanie zachowania, blok od frontu prezentujący się bardzo ładnie, ma poziome zagięcie między pierwszym, a drugim znaczkiem - jest liczony jak seria znaczków z bloku; rzadko oferowany komplet (Fi.8800,-/7700.-); gwarancja Falkowski, Schmutz (blok). | Fi.1-8, bl.1 |
| 7 500 PLN | |
19896 |
1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie obozu, znaczek z uszkodzoną cyfrą 8 w dacie wyzwolenia 28*IV*1945, gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 500 PLN | |
19897 |
1945 poczta marszowa, próba w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz. | Fi.4P |
| 900 PLN | |
19898 |
1945 Poczta Bloku D, kasowany znaczek przedrukowy, gwarancja Schmutz. | Fi.8 |
| 200 PLN | |
19899 |
1945 Orzeł Biały, jednostronnie cięty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk. | Fi.16x |
| 100 PLN | |
19900 |
1945 Orzeł Biały, kasowany stałym kasownikiem kalendarzowym - zakreślono w nim ołówkiem kopiowym dzień i miesiąc nadania przesyłki, znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja. | Fi.16x |
| 80 PLN | |
19901 |
1945 orzeł biały, gwarancja Kronenberg. | Fi.16y |
| 360 PLN | |
19902 |
1945 orzeł biały, gwarancja Schmutz. | Fi.16y |
| 80 PLN | |
19903 |
1945 orzeł biały, sześcioblok znaczków na papierze gumowanym y, gwarancja ołówkiem na jednym znaczku Kronenberg. | Fi.16y |
| 480 PLN | |
19904 |
1945 list nadany 31.SEP przez Komitet Polski w Monachium do Polskiego Ośrodka Wojskowego w Murnau, który powstał na terenie byłego Oflagu VIIA, kasownik odbiorczy 2.10, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | |
| 500 PLN | |
19905 |
1945 wyzwolenie obozu, próbna odbitka nadruku i stempel z datą wydania znaczka bez nadruku na papierze bibułkowym żeberkowanym, gwarancja. | |
| 1 000 PLN | |
19906 |
1947 katalog poczty obozowej Murnau autorstwa T.Chlebowskiego nakładem wydawnictwa Nowe Horyzonty, 24 strony. | |
| 100 PLN | |
19907 |
1947 katalog poczty obozowej Murnau autorstwa T.Chlebowskiego tłumaczony na język angielski przez A.Schwanderla, złożony nakładem tłumacza, 28 stron. | |
| 250 PLN | |