19745 |
1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" w dniu 14.VIII organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (na okładkach niewielkie przebarwienia). | |
| 500 PLN | |
19746 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
19747 |
1943 odbitka linorytu (?) o wymiarach 60x85 mm, przedstawiającego narciarza szusującego w dół stoku, odciśnięta w barwie oliwkowej; z pamiątek ppor.Tadeusza Jakubowskiego. | |
| 1 000 PLN | |
19748 |
1943 Matka Boska Ostrobramska - karta z suchym tłoczeniem jednostronnie barwiona, sygnowana ołówkiem p.d. z datą 1.VI.43 w karnecie ozdobionym suchymi tłoczeniami ze Znakiem Pancernym na odwrocie i datą 1.VI.43 - przed wojną był to dzień Święta Pułkowego oddziałów pancernych, ustanowiony dla upamiętnienia przybycia w 1919 do Polski z Francji 1 Pułku Czołgów; użyta symbolika może sugerować żołnierzy wydzielona kompania czołgów TK z garnizonu Wilno; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 800 PLN | |
19749 |
1943 grafika i stempel okolicznościowa z okazji 25. rocznicy odzyskania niepodległości. | |
| 60 PLN | |
19750 |
1944 znaczki ze Stanisławem Żółkiewskim i Stefanem Czarnieckim na karcie, ostemplowane 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja. | Fi.24, 29 |
| 30 PLN | |
19751 |
1944 Hetmani, znaczek z Janem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowany 2.V kasownikiem okolicznościowym "GÓRA ŚW.ANNY" na karcie pocztowej ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; gwarancja. | Fi.27 |
| 100 PLN | |
19752 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.28 |
| 200 PLN | |
19753 |
1944 kartka ekspresowa polecona z grafiką obozową, rzadko spotykane. | Fi.29, 35, 36 |
| 400 PLN | |
19754 |
1944 wydanie obiegowe, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy kreślona w dół na skos, gwarancja Krawczyk. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
19755 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, wysłanym 2.III, dodatkowy rzadko spotykany stempelek "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi); niewielkie miejscowe przebarwienia; gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 150 PLN | |
19756 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
19757 |
1944 wydanie obiegowe, znaczki stemplowane. | Fi.36 |
| 45 PLN | |
19758 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze brązowoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z druku bibliotecznego, gwarancja. | Fi.36a |
| 20 PLN | |
19759 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja. | Fi.36a |
| 45 PLN | |
19760 |
1944 wydanie obiegowe, kasowane okolicznościowo dwa czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 60 PLN | |
19761 |
1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczka za 5 f. w skrajnie rożnych kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 100 PLN | |
19762 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z karty pocztowej, gwarancja. | Fi.36b |
| 20 PLN | |
19763 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym, skasowanym 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); gwarancja. | Fi.36b |
| 80 PLN | |
19764 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), wysłanej 7.IV; słabszy stan zachowania (karta w dwóch miejscach złamana); gwarancja. | Fi.36b |
| 70 PLN | |
19765 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na karcie ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja. | Fi.37 |
| 50 PLN | |
19766 |
1944 święto 3 maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
19767 |
1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.38 |
| 30 PLN | |
19768 |
1944 święto 3 Maja, znaczek na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.38 |
| 10 PLN | |
19769 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 150 PLN | |
19770 |
1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 22.VIII kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; miejscowe przebarwienia; gwarancja. | Fi.40 |
| 35 PLN | |
19771 |
1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA i odbitka kasownika okolicznościowego; kilka niewielkich przebarwień; gwarancja. | Fi.40 |
| 100 PLN | |
19772 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
19773 |
1944 Święto Morza znaczek na karcie z napisem POCZTÓWKA, ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.40 |
| 50 PLN | |
19774 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
19775 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym ratusz poznański; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 120 PLN | |
19776 |
1944 Rok Olimpijski, znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja Schmutz. | Fi.41 |
| 40 PLN | |
19777 |
1944 wystawa "Tydzień Ziem Zachodnich", odbitki z unieważnionej matrycy. | Fi.42-4 |
| 60 PLN | |
19778 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 40 PLN | |
19779 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 60 PLN | |
19780 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, próby autorskie karty okolicznościowej autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu a podpis ołówkiem pod ilustracją, jedna bez koloru czerwonego, druga dwubarwna z dodatkowym napisem POCZTÓWKA. | Fi.45 |
| 1 450 PLN VERKAUFT | |
19781 |
| 160 PLN | |
19782 |
| 30 PLN | |
19783 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. o ciemnym i jaśniejszym odcieniu, gwarancja. | Fi.45 |
| 50 PLN | |
19784 |
1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinku ostemplowana 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA", gwarancja. | Fi.47-50 |
| 40 PLN | |