Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 78. Freie Stadt Danzig

15083

1923 list polecony wysłany 24.8 z miejscowości Braunau am Inn do Gdańska, kasownik odbiorczy Danzig 1 z wyróżnikiem "*1s" z wyłamanym mostkiem.

40 PLN
15084

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
15085

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
15086

1924 list firmowy z Gdańska do Danii.

Fi.190
40 PLN
15087

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 10 Pf. z niekatalogowanym błędem "kropka obok lewej wieży" (podobnym do tego z poz.65), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.196 B
Mi.202
300 PLN
15088

Fi.200 B2
Mi.206III
500 PLN
15089

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
15090

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, karton gładki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; dofrankowana karta wysłana 19.11 z urzędu Danzing-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi; co ciekawe ponieważ datownik nadawczy na znaczku został delikatnie odciśnięty, kasownik odbiorczy przystawiono tak, aby wyraźnie unieważnił znaczek.

Fi.Cp25by, 189
Mi.P25b, 195
50 PLN
15091

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf, czysta.

Fi.Cp27
Mi.P26
140 PLN
15092

Fi.Cp28
180 PLN
15093

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej użyta jako zwykła karta pojedyncza (wykreślono "mit Antwortkarte" i "avec résponse payée" wysłana 8.10 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro).

Fi.Cp28A
Mi.P28F
200 PLN
15094

Fi.206-07
Mi.212-13
80 PLN
15095

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.6 z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; kasownik odbiorczy na froncie; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
15096

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
15097

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf.

Fi.Cp29
150 PLN
15098

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są prawie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (Fi.220.-).

Fi.Cp30
140 PLN
15099

Fi.Cp30
200 PLN
15100

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.120 euro).

Fi.Cp30B
Mi.P30A
200 PLN
15101

Fi.Cp32
180 PLN
15102

Fi.Cp32
200 PLN
15103

Fi.Cp37
300 PLN
15104

Fi.Cp38I
160 PLN
15105

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I, 197
Mi.P38I, 203
100 PLN
15106

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.12.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B3+B5
200 PLN
15107

Fi.Cp38I B5
150 PLN
15108

Fi.Cp38I B5
200 PLN
15109

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Höchschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.2.1926 z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do USA.

Fi.Cp38I B5, 196
Mi.P38I, 202
150 PLN
15110

Fi.Cp38III
300 PLN
15111

1926 "Äussere Beschaffenheit geprüft DANZIG 5 (Bhf.)" (sprawdzono zewnętrzny stan przesyłki Gdańsk 5 dworzec) - rzadki pocztowy stempel pomocniczy na liście poleconym wysłanym 10.II z Brodów do Gdańska, przechodzącym przez Polski Urząd Pocztowy nr.3; na odwrocie kasownik tranzytowy z 12.2 - "POLSKI URZ.P.-T. GDAŃSK" z numerem "No3" nad mostkiem i wyróżnikiem "c" pod mostkiem; kasownik odbiorczy Wolnego Miasta DANZIG-LANGFUHR z wyróżnikiem "b" z 13.2; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

800 PLN
15112

1927 formularz sądowy użyty miejscowo w Gdańsku.

Fi.188
20 PLN
15113

100 PLN
15114

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig, Krantor; czysta.

Fi.Cp45b
Mi.P45
250 PLN
15115

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig-Neufahrwasser, Hafeneinfahrt; czysta.

Fi.Cp45b
Mi.P45
250 PLN
15116

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Oliva, Schloß mit Kirche; czysta.

Fi.Cp45b
Mi.P45
250 PLN
15117

1929 perforacja firmowa S - Siemens, znaczek za 10 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 25.3.29 w urzędzie Gdańsk 5; dobry stan zachowania.

Fi.188
Mi.194
40 PLN
15118

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
200 PLN
15119

1929 całostka wydania z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.Cp46
160 PLN
15120

Fi.Cp46b
240 PLN
15121

1929 katalog znaczków pocztowych Wolnego Miasta Gdańska, 82 strony.

75 PLN
15122

1930 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska przesłany 23.8 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; dla przesyłek przewożonych ambulansem na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała zwykła taryfa (15Pf), a dla przewożonych tylko na odcinku tej trasy (Oliwa-Gdańsk) obniżona (10Pf), dlatego przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, celem uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); rzadki, dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (nadawca nakleił na kopertę rozdarty znaczek); gwarancja Schmutz.

Fi.188
Mi.194
500 PLN