13331 |
1951 Kongres Kultury Polskiej, znaczek z rozmazanym rysunkiem. | Fi.561 Mi.699 |
| 25 PLN | |
13332 |
1951 25 rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste. | Fi.562 Mi.700 |
| 50 PLN | |
13333 |
1951 7. rocznica Manifestu lipcowego, frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 28.8 z Warszawy do Starachowic. | Fi.563, 565 Mi.702, 704 |
| 40 PLN | |
13334 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów. | Fi.563-5 Mi.702-4 |
| 300 PLN | |
13335 |
1951 7 rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana (Fi.35.-). | Fi.563-65 Mi.702-04 |
| 30 PLN | |
13336 |
1951 7 rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta w czworoblokach (Fi.400.-), znaczek za 60 gr. ma taką technologiczną fałdę po lewej widoczną na gumie. | Fi.563-65 Mi.702-04 |
| 300 PLN | |
13337 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z usterką "plama pod gołąbkiem". | Fi.566 Mi.701 |
| 10 PLN | |
13338 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.566 Mi.701 |
| 60 PLN | |
13339 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie,makulaturowy znaczek z pocztowego obiegu błędem ząbkowania - niepełny rysunek znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.566MK Mi.701 |
| 100 PLN | |
13340 |
1951 wydanie przedrukowe, nadruk nowej wartości lekko przesunięty do góry. | Fi.567 Mi.706 |
| 20 PLN | |
13341 |
1951 Ogólnopolska Spartakiada, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.568 Mi.705 |
| 60 PLN | |
13342 |
1951 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, serie z odmianami papierów. | Fi.569-70 Mi.707-8 |
| 35 PLN | |
13343 |
1951 Festiwal Muzyki Polskiej, znaczek z przesuniętą perforacją pionową z bocznym marginesem. | Fi.571 Mi.709 |
| 50 PLN | |
13344 |
1951 Festiwal Muzyki Polskiej - Chopin, Moniuszko; próba znaczka za 45 gr. w kolorze brązowym z numerem walca na marginesie, możliwe jest istnienie tylko kilku takich egzemplarzy, gwarancja Schmutz. | Fi.571 P1 Mi.709 |
| 1 600 PLN | |
13345 |
1951 Festiwal Muzyki Polskiej, próba znaczka w kolorzebrązowym, gwarancja. | Fi.571P1 Mi.709P |
| 1 100 PLN | |
13346 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, znaczki z bloku - wszystkie kombinacje: czworoblok, parki poziome i pionowe, znaczki pojedyncze, czyste. | Fi.573-76 Mi.711-14 |
| 500 PLN | |
13347 |
1951 górnictwo, serie z odmianami papierów. | Fi.577-8 Mi.715-6 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
13348 |
1951 budownictwo, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.579-80 Mi.717-8 |
| 15 PLN | |
13349 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok czysty. | Fi.bl.12 |
| 130 PLN | |
13350 |
1951 karnet - blok "I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD DELEGATÓW PZF". | Fi.bl.12 |
| 60 PLN | |
13351 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, czysty blok z podwójnym moletowaniem linii ornamentu z lewej strony (Fi.180.-); bardzo ładny stan zachowania (na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy"). | Fi.bl.12 B1 |
| 160 PLN | |
13353 |
1951 groszy, blok z nadrukami groszy typ 23A w kolorze fioletowym, blok kasowany stemplem Warszawa 1 z wyróżnikiem "1m", na odwrocie uszkodzona guma przy dolnym marginesie, od frontu bez zarzutu. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 1 000 PLN | |
13354 |
1951 ogólnpoolski zjazd PZF, blok z podwójnym moletowaniem w górnej prawej części ornamentu. | Fi.bl.12 Mi.Bl.12 |
| 45 PLN | |
13355 |
1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok drukowany z nadmierną ilością farby, lekko pogrubiony druk, osobliwe. | Fi.bl.12 Mi.Bl.12 |
| 100 PLN | |
13356 |
1952 list lotniczy z Krosna do USA. | Fi.536, 593B Mi.674, 731A |
| 15 PLN | |
13357 |
1952 "Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ob Bieruta Bolesława Warszawa do własnych rąk", list polecony wysłany 12.2 z miejscowości Adamów, kasownik odbiorczy. | Fi.542II Mi.680Ab |
| 40 PLN | |
13358 |
1952 mieszana frankatura na liście poleconym z Gdańska 8.1.52 do Holandii. | Fi.552, 558, 566 Mi.692, 696, 701&nbs; |
| 15 PLN | |
13359 |
1952 rocznik kopert FDC. | Fi.583-652 Mi.721-90 |
| 950 PLN | |
13360 |
1952 rocznik znaczków czystych w tym dodatkowo odmiana 631I NIEDZIGA(Fi.566,50.-). | Fi.583-652 Mi.721-90 |
| 380 PLN | |
13361 |
1952 5. rocznica śmierci gen. Karola Świerczewskiego, serie z odmianami papieru. | Fi.588-9 Mi.726-7 |
| 50 PLN | |
13362 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta z górnymi marginesami, czysta (Fi.80.-). | Fi.590-93A Mi.728-31B |
| 70 PLN | |
13363 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta, kasowana - z koperty FDC (Fi.75.-). | Fi.590-93A Mi.728-31B |
| 60 PLN | |
13364 |
1952 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW, znaczek lotniczy za 55 gr z pustopolem (Fi.350.-) na prawidłowo opłaconym liście poleconym wysłanym 20.12 przez L.Steinbacha z Wrocławia do dr George'a Landré w Bremie wybitnego niemieckiego eksperta specjalizującego się w znaczkach polskich; na odwrocie stemple PZF zezwalające na wysyłkę znaczków za granicę, datownik tranzytowy Warszawa i kasownik odbiorczy Bremen 9.1.53; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.590B, 641B, 644 Mi.728A, 779A, 782 |
| 500 PLN | |
13365 |
1952 FDC - "Wydanie na przesyłki lotnicze", nieząbkowane (Mi.80 euro). | Fi.591-93A Mi.728-31B |
| 120 PLN | |
13366 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, narożny znaczek z pustopolem. | Fi.591B Mi.729A |
| 300 PLN | |
13367 |
1952 V Kolarski Wyścig Pokoju, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.597 Mi.735 |
| 20 PLN | |
13368 |
1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek za 1.15 zł., z błędem "podwójna cyfra 1 w 110", gwarancja. | Fi.602 B1 Mi.740 DP |
| 25 PLN | |
13369 |
1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek za 1.15 zł, z błędem "podwójna cyfra 1 w 110" na kopercie FDC. | Fi.602 B1, 601 Mi.740DP, 739 |
| 50 PLN | |
13370 |
1952 Maria Konopnicka, znaczek z błędem "podwójna 1 w 110". | Fi.602B1 Mi.740DP |
| 15 PLN | |
13371 |
1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek z błędem "podwójna cyfra 1 w napisie 110". | Fi.602B1 Mi.740DP |
| 15 PLN | |