Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
2229 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 200 PLN | |
2230 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007). | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 160 PLN | |
2231 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy). | Fi.264-65, 268-69 Mi.285-86, 289-90 |
| 200 PLN | |
2232 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis. | Fi.265P Mi.286 |
| 120 PLN | |
2233 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak. | Fi.266 Mi.287 |
| 15 PLN | |
2234 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta. | Fi.266-67 Mi.287-88 |
| 80 PLN | |
2235 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 80 PLN | |
2236 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 110 PLN | |
2237 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczki z nadrukiem, ostemplowane okolicznościowo na osobnych kopertach (Myślicki 34 014). | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
2238 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 29.XII z Chrzanowa do Wiednia. | Fi.269, 253 Mi.290, 274 |
| 30 PLN | |
2239 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270I Mi.291IA |
| 1 000 PLN | |
2240 |
1934 wydanie przedrukowe, 25 gr z ciemnym nadrukiem typograficznym - frankatura mieszana, list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wysłany 18.XII z Lublina do Warszawy, niedoręczony, zwrócony do nadawcy. | Fi.270II, 252 Mi.291IB, 273 |
| 50 PLN | |
2241 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem w odmianie III - obniżone gr., znaczek bez gumy (without gum). | Fi.270III Mi.291II |
| 130 PLN | |
2242 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 1 500 PLN | |
2243 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, dodatkowo przesunięty nadruk przechodzący na sąsiedni znaczek, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270III Mi.291II |
| 40 PLN | |
2244 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, czysty rzadki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 900 PLN | |
2245 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.270III Mi.291II |
| 80 PLN | |
2246 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w rzadszym kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz. | Fi.270IIa No Mi.291IB |
| 1 500 PLN | |
2247 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.270IIa No Mi.291K |
| 850 PLN | |
2248 |
1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.430.-). | Fi.270IIb, 271, 272I-II Mi.291IB, 292, 293I-II |
| 380 PLN | |
2249 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoczarnym z błędem na poz.25 "ścięta górna część lewej cyfry 2" (Fi.50.-), kilka słabszych ząbków, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.270IIb B2 Mi.270Ib |
| 30 PLN | |
2250 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. o skośnie przesuniętym rysunku z typograficznym nadrukiem niebieskawoczarnym typu II, to rzadka odmiana koloru nadruku typograficznego, do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.270IIc Mi.291IB |
| 500 PLN | |
2251 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 200 PLN | |
2252 |
1934 list polecony ze Lwowa do Rumunii. | Fi.272 Mi.293 |
| 60 PLN | |
2253 |
1934 kartka reklamowa z Warszawy do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Wystawy Przemysły Metalowego i Elektrycznego. | Fi.292 Mi.314 |
| 80 PLN | |
2254 |
1934 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE 1934 2.VIII.-16.IX." Warszawa 2 (wyróżnik *c*), dobrej jakości odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na karcie przesłanej miejscowo 7.IX; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 109). | Fi.Cp51 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
2255 |
1934 "Zjednoczona Fabryka Związków Azotowych" - 30 gr (2 x 15 gr) frankatura mechaniczna B4 Chorzów, karta firmowa wysłana 19.I do Kielc; temat - CHEMIA. | |
| 40 PLN | |
2256 |
1934 kartka druk z firmy wydawniczej w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną pocztowym z reklamą nadawcy. | |
| 60 PLN | |
2257 |
1935 list polecony z Poznania do Berlina. | Fi.238 Mi.257 |
| 26 PLN VERKAUFT | |
2258 |
1935 miejscowy list polecony z Żyrardowa 19.8.35. | Fi.238, 252 Mi.257, 273 |
| 15 PLN | |
2259 |
1935 M/S "PIŁSUDSKI" znaczek na wycinku skasowany 13.IX w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. M/S "PIŁSUDSKI", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 021). | Fi.255 Mi.276 |
| 100 PLN | |
2260 |
1935 lotniczy list polecz Warszawy do Amsterdamu, na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy. | Fi.255, 272 Mi.276, 293 |
| 60 PLN | |
2261 |
1935 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności miasta Warszawy. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
2262 |
1935 list "papiery handlowe" na kopercie firmowej Zakładów Elektrotechnicznych Braci Borkowskich z Warszawy. | Fi.256 Mi.277 |
| 15 PLN | |
2263 |
1935 kartka z Warszawy do Budapesztu, kasownik okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY ZJAZD METEOROLOGICZNY / wrzesień 1935 / WARSZAWA". | Fi.267 |
| 150 PLN | |
2264 |
1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana karta pocztowa z dodatkowymi nalepkami ostemplowana kasownikiem okolicznościowym i wysłana 23.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, efektowna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 011). | Fi.273 Mi.294 |
| 600 PLN | |
2265 |
1935 "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935" Zakopane 1, znaczek za 5 gr wydania żałobnego po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego na widokówce ostemplowany 7.VIII kasownikiem okolicznościowym - stosowanym zaledwie przez 8 dni!!! dodatkowo stempelek schroniska Starego "SCHRONISKO w TATRACH 1400 m POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 014). | Fi.273 Mi.294 |
| 200 PLN | |
2266 |
1935 wydanie żałobne, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 30.VII z Przemyśla do Warszawy, karta firmowa "Franciszek Czyżyński Pracownia Ślusarsko-Mechaniczna"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.273, 253 Mi.294I, 274 |
| 30 PLN | |
2267 |
1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr (typografia) - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.273, 275I Mi.294I, 296I |
| 30 PLN | |
2268 |
1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz. | Fi.273, 287 Mi.294I, 306 |
| 600 PLN | |