1233 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z niedawno skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA" i dodatkowo, co unikalne, z pełnym abklatschem na którym błąd jest tak samo dobrze widoczny, bardzo ładny stan, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.35 B10 Mi.34 |
| 4 800 PLN | |
1234 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.36 Mi.35 |
| 360 PLN | |
1235 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.96 "uszkodzone P w POCZTA", gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.36 Mi.35 |
| 600 PLN | |
1236 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.36B1 Mi.35 |
| 550 PLN | |
1237 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", Fischer 4.500,- zł, gwarancja i oznaczenie. | Fi.36B1 Mi.35 |
| 2 520 PLN VERKAUFT | |
1238 |
| 1 500 PLN | |
1239 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 79, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.37II Mi.36 |
| 4 500 PLN | |
1240 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB poz.37, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.37II Mi.36 |
| 6 000 PLN | |
1241 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB z charakterystycznymi błędami na poz.58 "odłamana prawa końcówka litery T i lewa nóżka w ostatniej literze A", lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.37II Mi.36 |
| 8 000 PLN | |
1242 |
1919 wydanie krakowskie, list na kopercie firmowej z Bielska 4.2.19 do Krakowa, oryginalny obieg pocztowy, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 1 200 PLN | |
1243 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz pieniężny z Chrzanowa 23.I.19 do Krakowa opłacony trzema znaczkami za 25/80 hal, bardzo wczesne użycie tych znaczków, które weszły do obiegu prawdopodobnie dopiero 20 stycznia, piękna wielokrotna frankatura, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 4 000 PLN VERKAUFT | |
1244 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
1245 |
| 20 PLN | |
1246 |
| 25 PLN | |
1247 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 25 PLN | |
1248 |
| 25 PLN | |
1249 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Mikstein. | Fi.38 Mi.48 |
| 50 PLN | |
1250 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. w bardzo ładnym stanie zachowania z pełną oryginalną gumą i bez żadnych oznaczeń. | Fi.38 Mi.48 |
| 80 PLN | |
1251 |
1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk. | Fi.38 Mi.48 |
| 30 PLN | |
1252 |
1919 wydanie krakowskie, dwie trzecie strony adresowej listu poleconego z Krakowa do Warszawy z 31.I.19, prawidłowo opłaconego parką znaczków za 25/80 hal. | Fi.38 Mi.48 |
| 300 PLN | |
1253 |
| 400 PLN | |
1254 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB, z błędem na poz.42 "uszkodzone obie litery A", katalogowanym na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.8000.-); na pozycji 42 (a także 32, 37, 47, 57, 67, 77, 87 i 97) jest on katalogowany na gazetowym znaczku za 4 hal. przedrukowanym formą IIC; według ustaleń A.Taipale - forma IIB powstała z przeróbki formy IIC, potwierdził to L.Schmutz "Przegląd Filatelistyczny" 4/2006; w obu formach błąd ten występuje w różnych fazach na niektórych znaczkach z 2 i 7 kolumny arkusza, gwarancja i opis pozycji Schmutz. | Fi.39a B14 Mi.37 |
| 6 000 PLN | |
1255 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.93, gwarancja Mikstein, z opisem Ryblewski. | Fi.40 Mi.38 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
1256 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.40 B1 Mi.38 |
| 220 PLN | |
1257 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 60, gwarancja Melnik. | Fi.41 Mi.39 |
| 50 PLN | |
1258 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 50 PLN | |
1259 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja i oznaczenie. | Fi.41 Mi.39 |
| 45 PLN | |
1260 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 40 PLN | |
1261 |
| 40 PLN | |
1262 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 50 PLN | |
1263 |
| 60 PLN | |
1264 |
| 60 PLN | |
1265 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.41 Mi.40 |
| 40 PLN | |
1266 |
1919 wydanie krakowskie LIST PIENIĘŻNY Z KASY POCZTOWEJ Z OKRESU ZAWIESZENIA KORESPONDENCJI; znaczki za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, w tym jeden z błędem "cienkie Z" na prawidłowo opłaconym liście gotówkowym wysłanym 4.II z Krakowa do Wiednia, znaczki unieważnione unarodowionym datownikiem KRAKÓW 1 z wyróżnikiem "3a" odciśniętym dodatkowo na kopercie, w związku z czeskim atakiem na Śląsk Cieszyński 23.I.1919 wysyłka korespondencji do i przez terytorium Czechosłowacji została zawieszona, ale od 1.III rozpoczęto stopniowo jej przywracanie, list został ponownie wyekspediowany - datownik z wyróżnikiem "3a" z datą 9.IV na froncie, na odwrocie datownik z wyróżnikiem "4a"; przesyłka zgodnie z przepisami zabezpieczona na odwrocie poaustriackimi pieczęciami lakowymi C.K. KASA POCZTOWA W KRAKOWIE / K.K. POSTKASSA IN KRAKAU; na froncie nieznana z listów okrągła pieczęć z orłem KASA POCZTOWA w KRAKOWIE 1; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na niefilatelistycznych przesyłkach są niezwykle rzadkie, przeważnie są to kartki pocztowe opłacone znaczkami za 15 hal., rzadziej skart lub zwykłe listy, a prawidłowe pieniężne należą do unikalnych; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (zaczerniony adres odbiorcy); gwarancja Schmutz. | Fi.41 Mi.40 |
| 15 000 PLN | |
1267 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.51/52 (Fi.150.-), lewy znaczek "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis Sutcliffe. | Fi.41 Mi.40 |
| 160 PLN | |
1268 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą , z ciekawym uszkodzeniem na skrajnej poz.90 "rozbicie prawej strony nadruku", gwarancja Mikstein, z opisem poz. Schmutz. | Fi.41 B Mi.39 |
| 300 PLN | |
1269 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Taipale. | Fi.41B1 Mi.39 |
| 90 PLN | |
1270 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein i z oznaczeniem Schmutz. | Fi.41B1 Mi.39 |
| 180 PLN | |
1271 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.41B1 Mi.39 |
| 350 PLN | |
1272 |
| 75 PLN | |