4139 |
1945 KOMPLET "WYZWOLENIE DZIESIĘCIU MIAST" NA ORYGINALNEJ KORESPONDENCJI; znaczki za 3 zł./25 gr. każdy z innym nadrukiem na oryginalnej korespondencji; obie odmiany "Warszawy", w tym rzadka w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem na liście ekspresowym, większość na firmowych listach poleconych; kasowniki prowizoryczne, R-ki prowizoryczne, datowniki prowizoryczne, cenzury; niesamowicie trudny do skompletowania zestaw; jeden list "Czestochowa" gwarancja Krawczyk, dziesięć listów w tym najdroższy gwarancja Schmutz. | Fi.348a i b - 357 Mi.390I-X (IXa und b) |
| 26 000 PLN | |
4140 |
1945 wyzwolenie miast, narożny czworoblok znaczka w kolorze brązowoczerwonym, gwarancja Ryblewski. | Fi.348b Mi.390IXb |
| 1 400 PLN VERKAUFT | |
4141 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z niekatalogowanym powtarzalnym błędem na poz.41 "prawa kreska w literze W skośnie ścięta", gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 500 PLN | |
4142 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, lewy znaczek z błędem na poz.31 "brak prawego szeryfa w podstawie cyfry 1 w 1945", gwarancja. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 800 PLN | |
4143 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z nadrukiem z poz. 15 z błędem "częściowy brak haczyka", gwarancja i opis Walocha. | Fi.348bB2 Mi.390IXb |
| 450 PLN | |
4144 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem i błędem na poz.28 "4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis Gryżewski, Krawczyk. | Fi.348b B4 Mi.390IXb |
| 500 PLN | |
4145 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem na poz.10 "zalana cyfra 4" (Fi.750.-), dodatkowo błąd "uszkodzone trzecie a", a na marginesie mocne suche odbicie belki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.348b B9 Mi.390IXb |
| 700 PLN | |
4146 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.29 "pierwsza litera a przerwana u góry" (Fi.750.-), dodatkowo błąd "brak lewego szeryfa w podstawie cyfry 1", gwarancja Schmutz. | Fi.348b B10 Mi.390IXb |
| 600 PLN | |
4147 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego. | Fi.349 Mi.390II |
| 30 PLN | |
4148 |
1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.38 "brak górnej części I w dacie", dodatkowo występujący w całym nakładzie błąd "uszkodzona prawa podstawa w", gwarancja. | Fi.349 B Mi.390II |
| 150 PLN | |
4149 |
1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z błędem "uszkodzone litery z i o". | Fi.349 B7 Mi.390II |
| 60 PLN VERKAUFT | |
4150 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 2-3, prawy znaczek z błędem "uszkodzone z i o", podlepki, gwarancja i opis Walocha. | Fi.349 B7 Mi.390II |
| 30 PLN | |
4151 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 33 z błędem "odmienne ę", gwarancja i opis Walocha. | Fi.349 B12 Mi.390II |
| 60 PLN | |
4152 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 24 z błędem "prawa jedynka bez haczyka", znaczek z poz. 33 z błędem "litera ę innego kroju", na poz. 23 uszkodzone t, a z poz. 34 uszkodzone C, gwarancja Walocha. | Fi.349B3, B12 Mi.390II |
| 200 PLN VERKAUFT | |
4153 |
1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 93-95, znaczek na poz. 95 z prawie niewidocznym błędem "lewa kreska ścięta z lewej strony". | Fi.349B5 Mi.390II |
| 60 PLN | |
4154 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 33-34, lewy znaczek z błędem nadruku "litera ę odmiennego kroju". | Fi.349B12 Mi.390II |
| 90 PLN | |
4155 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku "ę odmiennego kroju". | Fi.349 B12 Mi.390II |
| 70 PLN | |
4156 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.350 Mi.390VI |
| 40 PLN | |
4157 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Falkowski. | Fi.350 Mi.390VI |
| 50 PLN | |
4158 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 96 z usterką "zniekształcone ó", podlepka, gwarancja i oznaczenie pozycji bez opisu usterki Walocha. | Fi.350 Mi.390VI |
| 30 PLN | |
4159 |
1945 "Kraków" i "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. z poz.42/52; górny z lekko przesuniętym w poziomie nadrukiem "Kraków", a dolny z nadrukiem "Łódź"; teoretycznie mogło istnieć tylko dziesięć podobnych parek, jednak z pewnością nie wszystkie się zachowały, w handlu spotykane sporadycznie; sygnowane "zok", gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.350 + 351 Mi.390VI + 390VII |
| 10 500 PLN VERKAUFT | |
4160 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym poz.100 "wyrostek na A", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.350 B Mi.390VI |
| 150 PLN | |
4161 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem, górne znaczki z przywarciem nieliczone, lewy dolny z niekatalogowanym błędem na poz.46 "grube ó", prawy dolny znaczek z 47 "z ścięte od góry", gwarancja Krawczyk. | Fi.350 B+B6 Mi.390VI |
| 150 PLN VERKAUFT | |
4162 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "uszkodzone z i brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.350 B3 Mi.390VI |
| 40 PLN | |
4163 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.45/95 "pozioma kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.350 B5 Mi.390VI |
| 50 PLN | |
4164 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek przesuniętym nadrukiem z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", gwarancja i opis Walocha. | Fi.350B3 Mi.390VI |
| 35 PLN VERKAUFT | |
4165 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 95 "lewa kreska ścięta z lewej strony", podlepka. | Fi.350 B5 Mi.390VI |
| 25 PLN | |
4166 |
1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 96-99, znaczek na poz. 97 z błędem "litera z ścięta od góry". | Fi.350B6 Mi.390VI |
| 100 PLN | |
4167 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z nominałem na dole, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.350t Mi.390VI |
| 120 PLN VERKAUFT | |
4168 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem częściowo podwójny nominał: na górze poz.48, a na dole poz.8 (nadruk nasunięty z poz.58), gwarancja. | Fi.350u Mi.390VI |
| 200 PLN | |
4169 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 62 z ładnym abklaczem. | Fi.351 Mi.390VI |
| 40 PLN | |
4170 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 48 z błędem "zalane ó", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351 Mi.390VII |
| 25 PLN VERKAUFT | |
4171 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351 B3 Mi.390VII |
| 25 PLN | |
4172 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 24/35, górny lewy znaczek z błędem "brak haczyka w 1", górne znaczki Ł blokowe, znaczki dolne Ł kursywą, gwarancja i opis Walocha. | Fi.351 T1+T2 B3 Mi.390VII |
| 400 PLN | |
4173 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.351I Mi.390VII |
| 30 PLN VERKAUFT | |
4174 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 75 i 85, dwa typy nadruków I i II, dolny znaczek fałda w papierze, gwarancja i oznaczenie. | Fi.351I+II Mi.390VII |
| 140 PLN | |
4175 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cyfra 1 bez haczyka". | Fi.351I B2 Mi.390VII |
| 35 PLN | |
4176 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek w I walca z poz. 92 z nadrukiem z poz. 42, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.351II Mi.390VII |
| 15 PLN VERKAUFT | |
4177 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja Schmutz. | Fi.351II Mi.390VII |
| 180 PLN | |
4178 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.45 "pozioma kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.351II B5 Mi.390VII |
| 50 PLN | |