4660 |
1947 ekspres z Gdyni 3.11.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.399, 400 Mi.432, 433 |
| 25 PLN | |
4661 |
1947 ekspres polecony (lotniczy?) z Krynicy 2,.8.47 do Warszawy. | Fi.400, 425B Mi.433, 468A |
| 25 PLN | |
4662 |
1947 list z Gdańska do Warszawy. | Fi.408a Mi.441a |
| 10 PLN VERKAUFT | |
4663 |
1947 list polecony z Jeleniej Góry 28.2.47 do Warszawy, niemy kasownik i prowizoryczny miejscownik JELENIA GÓRA 3, stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.408b Mi.441b |
| 120 PLN | |
4664 |
1947 duży list polecony z Komitetu Żydowskiego w Ziębicach do Wałbrzycha, znaczki wydania "Będzin" z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.408b Mi.441b |
| 85 PLN | |
4665 |
1947 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Międzylesie nr 705znaczek wydania "Będzin" z prywatnym ząbkowaniem, gwarancja Krawczyk. | Fi.408b Mi.441b |
| 130 PLN | |
4666 |
1947 list polecony z poznania do Lublina, prawidłowa opłata i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.408b, 417 Mi.441b, 452 |
| 280 PLN | |
4667 |
| 20 PLN | |
4668 |
1947 ekspres polecony z Dęblina 12.III.47 do Radomia. | Fi.415a Mi.448 |
| 90 PLN | |
4669 |
1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI", nakład 1500 numerowanych egzemplarzy. | Fi.415a-c, 428 Mi.448-50, 471 |
| 120 PLN | |
4670 |
| 40 PLN | |
4671 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, czworoblok. | Fi.416 Mi.451 |
| 30 PLN | |
4672 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.416 Mi.451 |
| 100 PLN | |
4673 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem. | Fi.416 Mi.451 |
| 40 PLN | |
4674 |
1947 Sejm Ustawodawczy, frankatura wielokrotna - czworoblok na liście poleconym (nieznacznie przefrankowanym - 12 zamiast 10 zł), wysłanym 22.2 z Szydłowca do Radomia, kasownik odbiorczy na odwrocie; wartość katalogowa samych tylko znaczków kasowanych Fi.320,- zł; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.416 Mi.451 |
| 500 PLN | |
4675 |
1947 otwarcie sejmu ustawodawczego, koperta FDC stemplowana kasownikiem Warszawa Sejm. | Fi.416 Mi.451 |
| 120 PLN | |
4676 |
| 150 PLN | |
4677 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem na odwrocie. | Fi.416 Mi.451 |
| 60 PLN | |
4678 |
1947 rocznik znaczków czystych (Fi.378.-). | Fi.416-443 Mi.451-478 |
| 260 PLN | |
4679 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z silnym abklaczem. | Fi.417 Mi.451 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
4680 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata niezgodna z taryfą) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002). | Fi.417 Mi.452 |
| 500 PLN | |
4681 |
1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, koperta okolicznościowa,rzadki obieg znaczka Fi 417. | Fi.417 Mi.452 |
| 180 PLN | |
4682 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.417 Mi.452 |
| 35 PLN | |
4683 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, parka wzorcowych odbitek kontrolnych na szarym papierze, gwarancja. | Fi.417 Mi.452 |
| 500 PLN | |
4684 |
1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.418 Mi.454 |
| 50 PLN | |
4685 |
1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ. | Fi.418 Mi.454 |
| 15 PLN | |
4686 |
1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym poziomo w lewo nadrukiem. | Fi.418 Mi.454 |
| 35 PLN | |
4687 |
1947 list firmowy z Rzeszowa do Jarosławia, nadruk czerwony. | Fi.418a Mi.454 |
| 10 PLN | |
4688 |
1947 wydanie przedrukowe, narożna parka znaczków za 5/6 zł. z nadrukiem w kolorze czerwonym, blok legitymacyjny N.1.W.II. | Fi.418a Mi.454 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
4689 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym. | Fi.418b Mi.454 |
| 25 PLN | |
4690 |
1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi.25000.- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); cena wywoławcza nie jest więc wygórowana, tym bardziej, że to piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, nowy fotoatest Schmutz. | Fi.418c No Mi.454 |
| 90 000 PLN | |
4691 |
| 650 PLN | |
4692 |
| 900 PLN | |
4693 |
| 1 000 PLN | |
4694 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
4695 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11. | Fi.420-7B Mi.455-62A |
| 300 PLN | |
4696 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN | |
4697 |
| 25 PLN | |
4698 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
4699 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |