Die Auktion endet am 02.12.2024

Auctionen 77. Volksrepublik Polen 1944-1952

4660

1947 ekspres z Gdyni 3.11.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.399, 400
Mi.432, 433
25 PLN
4661

1947 ekspres polecony (lotniczy?) z Krynicy 2,.8.47 do Warszawy.

Fi.400, 425B
Mi.433, 468A
25 PLN
4662

1947 list z Gdańska do Warszawy.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN
4663

1947 list polecony z Jeleniej Góry 28.2.47 do Warszawy, niemy kasownik i prowizoryczny miejscownik JELENIA GÓRA 3, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.408b
Mi.441b
120 PLN
4664

1947 duży list polecony z Komitetu Żydowskiego w Ziębicach do Wałbrzycha, znaczki wydania "Będzin" z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.408b
Mi.441b
85 PLN
4665

1947 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Międzylesie nr 705znaczek wydania "Będzin" z prywatnym ząbkowaniem, gwarancja Krawczyk.

Fi.408b
Mi.441b
130 PLN
4666

1947 list polecony z poznania do Lublina, prawidłowa opłata i stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.408b, 417
Mi.441b, 452
280 PLN
4667

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
4668

1947 ekspres polecony z Dęblina 12.III.47 do Radomia.

Fi.415a
Mi.448
90 PLN
4669

1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI", nakład 1500 numerowanych egzemplarzy.

Fi.415a-c, 428
Mi.448-50, 471
120 PLN
4670

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
4671

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, czworoblok.

Fi.416
Mi.451
30 PLN
4672

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.416
Mi.451
100 PLN
4673

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
4674

1947 Sejm Ustawodawczy, frankatura wielokrotna - czworoblok na liście poleconym (nieznacznie przefrankowanym - 12 zamiast 10 zł), wysłanym 22.2 z Szydłowca do Radomia, kasownik odbiorczy na odwrocie; wartość katalogowa samych tylko znaczków kasowanych Fi.320,- zł; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.416
Mi.451
500 PLN
4675

Fi.416
Mi.451
120 PLN
4676

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451
150 PLN
4677

Fi.416
Mi.451
60 PLN
4678

1947 rocznik znaczków czystych (Fi.378.-).

Fi.416-443
Mi.451-478
260 PLN
4679

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z silnym abklaczem.

Fi.417
Mi.451
50 PLN
4680

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata niezgodna z taryfą) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002).

Fi.417
Mi.452
500 PLN
4681

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, koperta okolicznościowa,rzadki obieg znaczka Fi 417.

Fi.417
Mi.452
180 PLN
4682

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.417
Mi.452
35 PLN
4683

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, parka wzorcowych odbitek kontrolnych na szarym papierze, gwarancja.

Fi.417
Mi.452
500 PLN
4684

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.418
Mi.454
50 PLN
4685

1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ.

Fi.418
Mi.454
15 PLN
4686

1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym poziomo w lewo nadrukiem.

Fi.418
Mi.454
35 PLN
4687

1947 list firmowy z Rzeszowa do Jarosławia, nadruk czerwony.

Fi.418a
Mi.454
10 PLN
4688

1947 wydanie przedrukowe, narożna parka znaczków za 5/6 zł. z nadrukiem w kolorze czerwonym, blok legitymacyjny N.1.W.II.

Fi.418a
Mi.454
30 PLN
4689

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454
25 PLN
4690

1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi.25000.- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); cena wywoławcza nie jest więc wygórowana, tym bardziej, że to piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, nowy fotoatest Schmutz.

Fi.418c No
Mi.454
90 000 PLN
4691

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
650 PLN
4692

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
4693

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
4694

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
4695

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
4696

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
4697

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
4698

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
4699

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN