Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 76. Portomarken

36820

1950 "groszy" znaczki dopłaty ze stempelkiem typu 3 na niedostatecznie opłaconym liście zamiejscowym (30 zamiast 60 gr) wysłanym 2.1.51 z miejscowości Lipiny Śląskie do Warszawy; znaczki dopłaty o wartości 60 gr (podwójna wysokość niedopłaty) doklejono w urzędzie Warszawa 1 i skasowano je 5.1.51; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.D118, D123
Mi.P135, P140
300 PLN
38399

Fi.73-80B
50 PLN
38400

1919 wydanie krakowskie, znaczek stemplowany na wycinku mapy z Gorlic, gwarancja Mikstein.

Fi.D1
100 PLN
38401

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.47, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D3
Mi.P3
40 PLN
38402

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 24, gwarancja Kronenberg.

Fi.D3
30 PLN
38403

Fi.D3
400 PLN
38404

Fi.D3
120 PLN
38405

Fi.D3
25 PLN
38406

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 34, gwarancja.

Fi.D3
25 PLN
38407

Fi.D3
35 PLN
38408

Fi.D3
35 PLN
38409

Fi.D3
40 PLN
38410

Fi.D3
40 PLN
38411

Fi.D3
50 PLN
38412

Fi.D3
35 PLN
38413

Fi.D3
55 PLN
38414

Fi.D3
60 PLN
38415

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 20, poziome pęknięcie gumy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
70 PLN
38416

Fi.D3
40 PLN
38417

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.22(72) "ułamana końcówka Z i uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis pozycji Mikstein, Schmutz.

Fi.D3 B
60 PLN
38418

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.25(75) "romb z haczykiem", na zabkach przebarwienia, gwarancja i opis pozycji.

Fi.D3 B
30 PLN
38419

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.49(99) "złamane K", gwarancja i opis pozycji Falkowski.

Fi.D3 B
60 PLN
38420

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.31/42, prawe znaczki z błędami na poz.32 i 42 "pęknięta poprzeczka w A", gwarancja Łaszkiewicz, Mikulski, z opisem Schmutz.

Fi.D3 B
500 PLN
38421

1919 wydanie krakowskie, wycinek z przekazu paczkowego z Gorlic z rzadkimi znaczkami opłaty za 15/36 hal., gwarancja Kronenberg.

Fi.D4
2 000 PLN
38422

Fi.D4B14
12 500 PLN
38423

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB poz.55 (fi.5500.-), piękny stan, sygnatura firmowa, SM gwarancja i opis Mikstein, gwarancja Schmutz.

Fi.D4I
Mi.P11
5 000 PLN
38424

Fi.D4I
900 PLN
38425

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.46 "uszkodzone obie litery P", gwarancja Mikstein, Bruba, Mikulski.

Fi.D4I B
Mi.P11
1 800 PLN
38426

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 20 h. z nadrukiem formą IIA poz.1, gwarancja Koopman, z opisem Mikulski.

Fi.D5
Mi.P4
2 400 PLN
38427

Fi.D8
800 PLN
38428

Fi.D8
2 500 PLN
38429

Fi.D8
670 PLN
38430

Fi.D8
750 PLN
38431

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.72 "litera Z uszkodzona po prawej", mocne ślady po podlepce, poza tym w ładnym stanie, sygnatura słynnej firmy K de Julien, sygnatura SM, gwarancja i atest z opisem uszkodzenia litery "Z" Mikstein.

Fi.D8 B
Mi.P7
1 600 PLN
38432

Fi.D9
450 PLN
38433

Fi.D9
2 000 PLN
38434

Fi.D9B1
300 PLN
38435

Fi.D15
120 PLN
38436

1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, znaczek z silnym abklaczem na odwrocie.

Fi.D15
30 PLN
38437

1919 róg obfitości, marginesowy czworoblok niekatalogowanej czarnej próby znaczka dopłaty za 100 h. na kredowanym kartonie, gwarancja Schmutz.

Fi.D 20 P
2 800 PLN