Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 74. Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
22883

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
22884

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
22885

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
25 PLN
22886

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
22887

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp102I, 431A
40 PLN
22888

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-).

Fi.Cp102II
45 PLN
22889

1947 Ignacy Daszyński, karta z napisem z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102II
35 PLN
22890

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary.

Fi.Cp103
60 PLN
22891

1948 zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
30 PLN
22892

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
90 PLN
22893

1948 zamek w Lanckronie, bardzo rzadka z obiegu kartka ilustrowana w super stanie zachowania. Gwarancja.

Fi.Cp105
600 PLN
22894

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
40 PLN
22895

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Maria Konopnicka, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
22896

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 11 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
22897

1948 całostka z ilustracją nr 19.

Fi.Cp106
40 PLN
22898

1948 Wiosna Ludów, komplet 20 kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp107 il.1-20
1 300 PLN
22899

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 20.12 z Sosnowca do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem okolicznościowym "PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA ZAPOBIEGA WYKRYWA LECZY" (Myślicki 48 121); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp108
30 PLN
22900

1948 zabytkowy kościół w Pniowie, karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie.

Fi.Cp119
50 PLN
22901

1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
30 PLN
22902

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
80 PLN
22903

1949 Bolesław Bierut, karton żółtobiały, sygnatura I.49, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
200 PLN
22904

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
60 PLN
22905

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b, wysłana miejscowo w Warszawie; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp110IIa
50 PLN
22906

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
60 PLN
22907

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 30.V.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
40 PLN
22908

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
30 PLN
22909

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
35 PLN
22910

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
22911

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
22912

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
22913

1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie.

Fi.Cp 118
750 PLN
22914

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
22915

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
20 PLN
22916

1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
22917

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
15 PLN
22918

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
20 PLN
22919

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (ilustracja 4 - Aleksander Gierymski) z czarnym nadrukiem typu 14, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
100 PLN
22920

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Mikołaj Rej) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
22921

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
50 PLN
22922

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 10.

Fi.Cp122
100 PLN