20684 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, miejscowy list przesłany 17.5.1951 w Warszawie; dobry stan zachowania. | Fi.520 Mi.651 |
| 40 PLN | |
20685 |
1950 lokalny nadruk groszy typ 32 z Niemodlina. | Fi.520 Mi.651 |
| 20 PLN | |
20686 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.521 Mi.549 |
| 60 PLN | |
20687 |
1950 "grosze - lokalny", Rzeszów, nienotowany dotąd z pustopolem znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadszego typu 35, gwarancja Gryżewski. | Fi.521 Mi.653 |
| 170 PLN | |
20688 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 100 PLN | |
20689 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 60 PLN | |
20690 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 70 PLN | |
20691 |
1950 Bolesław Bierut, 15 zł nieząbkowany (z dwóch stron wąskie marginesy) - odmiana niekatalogowana !!! - frankatura mieszana ze znaczkiem z nadrukiem "groszy", karta pocztowa (okupacyjny formularz kartkowy) wysłana 21.XI miejscowo w Warszawie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.521, 516 Mi.550, 660 |
| 200 PLN | |
20692 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | Fi.522 Mi.654 |
| 100 PLN | |
20693 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.1.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 80 PLN | |
20694 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.11 z Warszawy do Lublina. | Fi.522, 527I Mi.654, 665 |
| 25 PLN | |
20695 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 5. | Fi.523 Mi.655 |
| 10 PLN | |
20696 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.524 Mi.553 |
| 18 PLN VERKAUFT | |
20697 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk. | Fi.524 Mi.656 |
| 140 PLN | |
20698 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka. | Fi.526 Mi.555 |
| 45 PLN | |
20699 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek drukowany małą iloscią farby. | Fi.526 Mi.555 |
| 35 PLN | |
20700 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24. | Fi.527 Mi.665 |
| 10 PLN | |
20701 |
1950 "groszy - prywatny", plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z granatowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 60C - według Stanisława Ćwiertni, gwarancja Krawczyk. | Fi.527 Mi.665 |
| 150 PLN | |
20702 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45 (Fi.200.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.527 II Mi.665 |
| 125 PLN | |
20703 |
1950 "groszy" znaczki z fioletowym i czerwonym nadrukiem typu 16, list wysłany 9.1.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy opłacona właściwymi znaczkami bez nadruku; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.527, 513 Mi.665, 659 |
| 120 PLN | |
20704 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 15, list wysłany 12.1.1951 z miejscowości Bojanowo Poznańskie do Warszawy; dobry stan zachowania (jeden znaczek minimalnie uszkodzony). | Fi.527II Mi.665 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
20705 |
1950 Plan 6-letni, parka z silnym abklaczem, ukośne złamanie, gwarancja. | Fi.527MK Mi.562 |
| 100 PLN | |
20706 |
1950 FDC "groszy", list polecony z 7.11 - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy" - wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.528 Mi.666 |
| 500 PLN | |
20708 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, wszystkie znaczki z błędem "podwójna moletka". | Fi.530B1 Mi.668 |
| 140 PLN | |
20709 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, dwa znaczki z błędem "podwójna moletka". | Fi.531B1 Mi.669 |
| 60 PLN | |
20710 |
1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES. | Fi.531IIs Mi.669 |
| 10 PLN | |
20711 |
1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, odmiany papieru. | Fi.532 Mi.670 |
| 30 PLN | |
20712 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.533 Mi.671 |
| 10 PLN | |
20713 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.533 Mi.671 |
| 15 PLN | |
20714 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.534 Mi.672 |
| 10 PLN | |
20715 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.534 Mi.672 |
| 15 PLN | |
20716 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.535 Mi.673 |
| 10 PLN | |
20717 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.535 Mi.673 |
| 15 PLN | |
20718 |
1950 Bolesław Bierut, parka z lekkim abklaczem na odwrocie. | Fi.535 Mi.673 |
| 60 PLN | |
20719 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie. | Fi.535 Mi.673 |
| 100 PLN | |
20720 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.535 Mi.673 |
| 25 PLN | |
20721 |
| 15 PLN | |
20722 |
1950 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja Walocha. | Fi.535MK Mi.673 |
| 25 PLN | |
20723 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.536 Mi.674 |
| 15 PLN | |
20724 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.537 Mi.675 |
| 15 PLN | |