8356 |
1918 kartka polecona ze Stryja do Lwowa. | |
| 45 PLN | |
8450 |
1914 I okupacja austro-węgierska ziem polskich zaboru rosyjskiego, całość o kontrowersyjnej proweniencji (por. artykuł Przegląd Filatelistyczny 2/2015) - list ofrankowany znaczkami Austrii skasowanymi 10/9 datownikiem prowizorycznym w Wolbromiu - jednym z trzech uruchomionych tzw. erarialnych urzędów pocztowych; placówkę, po zaledwie kilku dniach funkcjonowania (8-14.IX), na skutek kontrofensywy rosyjskiej zlikwidowano; liczone jako znaczki kasowane na wycinkach; na odwrocie sygnatura własnościowa. | Mi.140, 141, 142 |
| 300 PLN | |
8451 |
1914 piękna widokówka (ulicówka) z Nowego Sącza do Czech z rzadkim stemplowaniem kamuflażowym stempelkiem okręgowym. | |
| 350 PLN | |
8452 |
1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego - znaczki z nadrukiem Russisch-Polen, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.1-5 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
8453 |
1915 okupacja austro-węgierska, znaczki Bośni i Hercegowiny z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, seria na wycinkach (Fi.4600.-), wszystkie wartości koronowe gwarancja Schmutz. | Fi.1-21 |
| 2 800 PLN | |
8454 |
1915 poczta etapowa Dąbrowa, dekoracyjny polecony list obiegowy do Chemnitz, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.7; Fi 9 |
| 150 PLN | |
8455 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 1 + 3 + 50 hal - frankatura trójkolorowa, list pieniężny wysłany 8.VIII.1916 za pośrednictwem urzędu etapowego w Kielcach (kasownik z wyróżnikiem "b") do niemieckiego obozu jeńców rosyjskich w Orzyszu (Arys), adresowany do Polaka; na odwrocie idealnie zachowane pieczęcie lakowe "K.u.K. ETAPPENPOST und TELERAPHENAMT KIELCE"; stempel cenzury obozowej "Postprüfnungsstelle des Gefangenelagers Arys Geprüft."; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.22, 24, 38 |
| 800 PLN | |
8456 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria kasowana. | Fi.22-48 |
| 400 PLN | |
8457 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.22-48 |
| 800 PLN VERKAUFT | |
8458 |
1915 znaczki obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria. | Fi.22-48 |
| 700 PLN | |
8459 |
1915 całostka z nadrukiem Russisch - Polen. | Fi.Cp1 |
| 10 PLN | |
8460 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
8461 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp1 |
| 30 PLN | |
8462 |
1915 okupacja niemiecka Belgii, I wydanie przedrukowe, 1F 25C - frankatura pojedyncza (Mi 220 euro), list polecony wysłany 17.4 z Brukseli do Monachium; cenzury, kasownik odbiorczy. | Mi.8 |
| 240 PLN | |
8463 |
1915 okupacja niemiecka Belgii, podwójna (nierozerwana) karta pocztowa, wysłana 14.4 z Brukseli do Wrocławia, cenzura w Akwizgranie. | Mi.P3 |
| 80 PLN | |
8464 |
1915 list miejscowy z Krakowa 25.9.15. | |
| 50 PLN | |
8465 |
1915 (?) okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", bilet wstępu na Zamek Królewski w Warszawie, bardzo dobrej jakości odbitka pieczęci "Kais.Deutsches General.Gouvernement Warschau"; doskonały stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
8466 |
1915 dowód nadania telegramu z Krakowa. | |
| 100 PLN | |
8467 |
1916 grzecznościowa kartka bez treści z Warszawy do Niemiec, ładnie odbity stempel cenzury na tranzycie Poznań. | Fi.1, Cp1 |
| 50 PLN | |
8468 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", 5 fen - frankatura pojedyncza, widokówka (Kościół Kalwiński na Lesznej) wysłana 21.7 z Warszawy do Augsburga, cenzura poznańska. | Fi.2 |
| 40 PLN | |
8469 |
1916 Białystok - poczta doręczeniowa, znaczek wydania przedrukowego za 1 Mk./25 Pf., z ledwo widocznym cieniem śladu po podlepce, w bardzo ładnym stanie. | Fi.2II Mi.2I |
| 2 000 PLN | |
8470 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", list wysłany 24.6 z Warszawy do Friedenshütte (Strzybnica), stempelek cenzury, znaczek uszkodzony niezakwestionowany przez Pocztę. | Fi.3 |
| 20 PLN | |
8471 |
1916 list z Sosnowca 27.12. do Berlina. | Fi.6, 9, 11 |
| 20 PLN | |
8472 |
1916 wydanie obiegowe dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, seria stemplowana, znaczki za 20 fen. w kolorze szafirowym i jasnoniebieskim. | Fi.6-16 |
| 30 PLN | |
8473 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego - znaczki z nadrukiem Gen.-Gouv. Warschau, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.6-16 |
| 240 PLN VERKAUFT | |
8474 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 7,5 Pf. w kolorze czerwonopomarańczowym ze smolistym nadrukiem GGW, piękny stan, gwarancja z oznaczeniem według KSZP i opis Schmutz. | Fi.9f |
| 60 PLN VERKAUFT | |
8475 |
1916 list firmowy z Warszawy do Niemiec, ocenzurowany w Warszawie zamiast w Poznaniu, cenzura w Warszawie była odpowiedzialna za cenzurę listów krajowych. | Fi.11 |
| 60 PLN | |
8476 |
1916 czworoblok znaczków z nadrukiem GGW w kolorze ultramaryny, materiał badawczy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.13a |
| 500 PLN | |
8477 |
1916 wydanie dla terenów wschodnich, znaczek za 1 Mk. z perforacją 26:17 otworów (Fi.450.-), gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.28a Mi.12A |
| 360 PLN | |
8478 |
1916 seria znaczków gazetowych w czworoblokach. | Fi.49-52 |
| 180 PLN | |
8479 |
| 50 PLN | |
8480 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 22.5 z Libawy do Stuttgartu, zwrócona do nadawcy, stempelek cenzury z Królewca. | Fi.Cp1 |
| 35 PLN | |
8481 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 7.10 z Warszawy do Metz; opłata za kartę wynosiła 7 1/2 fen, a ponieważ nadawca nie zamierzał doklejać dodatkowych znaczków wykorzystał więc obie części karty (10 fen), poczta skasowała oba znaki opłaty; ciekawe, nietypowe użycie. | Fi.Cp4 |
| 100 PLN | |
8482 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau" podwójna (nierozerwana) karta pocztowa wysłana 23.3 z Aleksandrowa do Ludwigshafen, dobry stan zachowania. | Fi.Cp4 |
| 100 PLN | |
8483 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp4 |
| 60 PLN | |
8484 |
| 15 PLN | |
8485 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa rzadka odmiana na kartonie ciemnopiaskowym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6 |
| 50 PLN | |
8486 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka - w związku z podwyższeniem od 1.X.1918 taryfy - urzędowo dofrankowana i rozprowadzana w urzędach pocztowych; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6, 6 |
| 30 PLN | |
8487 |
1916 kartka z Ustrzyk Dolnych do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Sanoku. | Mi.139, 140, P216 |
| 45 PLN | |
8488 |
1916 kartka z Piotrkowa ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | |
| 25 PLN | |