11326 |
1942 budynek obozowy, gwarancja Perzyński, Schmutz. | Fi.1ayA |
| 150 PLN | |
11327 |
1942 budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz. | Fi.1ayC |
| 240 PLN | |
11328 |
1942 budynek obozowy, gwarancja. | Fi.1ayC |
| 220 PLN | |
11329 |
1942 budynek obozowy, gwarancja Schmutz. | Fi.1az1A |
| 242 PLN VERKAUFT | |
11330 |
1942 budynek obozowy, gwarancja Schmutz. | Fi.1bx1A |
| 220 PLN VERKAUFT | |
11331 |
1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.1bx1A FFi |
| 100 PLN | |
11332 |
1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.1byC |
| 300 PLN | |
11333 |
1942 budynek obozowy, gwarancja. | Fi.1bz2A |
| 45 PLN VERKAUFT | |
11334 |
1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.2-3ay1C |
| 900 PLN | |
11335 |
1942 druty, nowodruk, gwarancja Schmutz. | Fi.2NDA |
| 65 PLN VERKAUFT | |
11336 |
1942 druty, próba w kolorze czarnym na papierze bibułkowym niegumowanym, gwarancja. | Fi.2P |
| 2 400 PLN | |
11337 |
1942 druty, kartka obiegowa wysłana 25.2.43, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.2ay1A |
| 1 400 PLN | |
11338 |
1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz. | Fi.2ay3A |
| 12 000 PLN | |
11339 |
1942 Druty, seria czysta w kolorach szaroniebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.2b-3ay1C |
| 950 PLN | |
11340 |
1942 druty, gwarancja i oznaczenie. | Fi.2by1C |
| 150 PLN VERKAUFT | |
11341 |
1942 druty, nowodruk, gwarancja Schmutz. | Fi.3NDC |
| 132 PLN VERKAUFT | |
11342 |
1942 druty znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze y1 bez gumy, uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Schmutz. | Fi.3ay1C |
| 180 PLN | |
11343 |
1942 druty, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.3ay1C |
| 800 PLN | |
11344 |
1942 druty, gwarancja Schmutz. | Fi.3by1C |
| 500 PLN VERKAUFT | |
11345 |
1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.4ax1A FFi |
| 100 PLN | |
11346 |
1942 trąbka pocztowa, gwarancja. | Fi.4ay1C |
| 75 PLN VERKAUFT | |
11347 |
1942 trąbka pocztowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.4ay2A |
| 220 PLN | |
11348 |
1942 Trąbka pocztowa, bardzo rzadki na korespondencji cięty znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.) - widoczna (u góry) krawędź gazety i czarny poziomy pasek (u dołu) - fragment druku, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); dobry stan zachowania (kartka z kilkoma drobnymi zagięciami); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja i opis odmiany. | Fi.4ay2A |
| 1 500 PLN | |
11349 |
1942 Trąbka pocztowa, rzadki w odcieniu brunatnoczerwonym cięty znaczek za 15 f. na papierze szarym gąbczastym średnim gazetowym (część z nakładu 140 szt.), gwarancja i opis Schmutz | Fi.4ay2A |
| 350 PLN VERKAUFT | |
11350 |
1942 Trąbka pocztowa, seria znaczków czystych w nietypowych odcieniach ciemnobrunatnym i niekatalogowanym odcieniu niebieskozielonym, oba na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (mała część z nakładu 338 i 334 szt.), gwarancja i opis Schmutz, Krawczyk. | Fi.4b-5y1C |
| 540 PLN VERKAUFT | |
11351 |
1942 Wystawa Rybacka, znaczek w kolorze karminowoczerwonym na papierze y3, rzadka odmian z nakładu 64 sztuk, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.6ay3A |
| 900 PLN | |
11352 |
1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.6x1A FFi |
| 100 PLN | |
11353 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.7ax3A |
| 216 PLN VERKAUFT | |
11354 |
1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.7by1C |
| 200 PLN | |
11355 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek na kartce obiegowej wysłanej 12.12.42, dodatkowo stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, gwarancja (pod znaczkiem) i oznaczenie. | Fi.7by1C |
| 405 PLN VERKAUFT | |
11356 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.7dx1A |
| 360 PLN | |
11357 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek w kolorze brunatnoczerwonym na papierze x2, gwarancja Schmutz. | Fi.7dx2C |
| 380 PLN | |
11358 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz. | Fi.7dx2C |
| 360 PLN | |
11359 |
1942 listownik wysłany 15.VI z miejscowości Kirkcaldy w Szkocji do Oflagu XIIA, przesłany do obozu VIIA, liczne cenzury i adnotacje. | |
| 450 PLN | |
11360 |
1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
11361 |
1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 2 000 PLN | |
11362 |
1943 trąbka pocztowa, kartka z grafiką obozową, gwarancja i oznaczenie. | Fi.4ay2A |
| 1 000 PLN | |
11363 |
1943 góry, gwarancja Schmutz. | Fi.8IIax1A |
| 210 PLN VERKAUFT | |
11364 |
1943 góry, gwarancja i oznaczenie. | Fi.8IIayC |
| 100 PLN VERKAUFT | |
11365 |
1943 góry, gwarancja Schmutz. | Fi.8IIbx2C |
| 192 PLN VERKAUFT | |