10936 |
1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi | |
| 20 PLN | |
10937 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12; 40 |
| 25 PLN | |
10938 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.14-18 |
| 70 PLN | |
10939 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.18; 10 |
| 25 PLN | |
10940 |
| 100 PLN | |
10941 |
1941 miejscowa kartka z Krakowa. | Fi.43 |
| 15 PLN | |
10942 |
1941 list urzędowy w specjalnej kopercie "BEWIRTSCHAFTUNGSSTELLE FÜR KOHLE IM GENERALGOUVERNEMENT" przesłany miejscowo 18.11 w Krakowie, nadany w urzędzie Kraków 5. | Fi.45 |
| 100 PLN | |
10943 |
1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy. | Fi.45 |
| 45 PLN | |
10944 |
1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 6-7.9 w Zakopanym z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych. | Fi.45; 13 |
| 30 PLN | |
10945 |
1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Krasnystawu koło Lublina nalepka polecenia Warschau C1. | Fi.46, 49 |
| 80 PLN | |
10946 |
1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.49 Mi.49 |
| 800 PLN | |
10947 |
1941 list polecony z Krakowa 20.04.41 do Lorch w Rzeszy, na odwrocie stempel odbiorczy Lorch 22.04.1941. To swoiste FDC znaczka Fi65 z serii widoki zabytkowych budowli, Fi 600 pln. | Fi. 65 |
| 450 PLN | |
10948 |
1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.65; 9a |
| 30 PLN | |
10949 |
1941 "V Deutschland siegt an alen Fronten/ Zwycięstwo niemiec na wszystkich Frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki bardzo ładnie odciśnięty na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Fürstenfeldbruck, dodatkowo okrągła pieczęć z gapą "General Gouvernement Distrikt Warschau"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.67 |
| 300 PLN | |
10950 |
1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie. | Fi.67; 12 |
| 40 PLN | |
10951 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych z dolnym marginesem, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.71-5, 77-81, 86, 88 |
| 450 PLN VERKAUFT | |
10952 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, przesyłka urzędowa wysłana 10.11.1944 z Krakowa do Kielc, niedoręczona i zwrócona do nadawcy; poczta pomimo oznaczenia "Dienstpost" (służbowa) uznała przesyłkę za nieopłaconą i naliczyła dopłatę (Nachgebühr) ale w pojedynczej zamiast podwójnej wysokości, która została pobrana od instytucji wysyłającej; na odwrocie pieczęć kancelaryjna z datą zwrócenia przesyłki; niezwykle ciekawa całość o wyjątkowym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.72 |
| 250 PLN | |
10953 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 8 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 10.XII.42 z Warszawy do placówki lokalnej Rady Głównej Opiekuńczej - Komitetu Opiekuńczego w Falenicy, znaczek unieważniony stemplem wirnikowym WARSCHAU C2 z wyróżnikiem "bb"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.73 |
| 30 PLN | |
10954 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej VESTA, przesłany miejscowo 28.9.1944 w Krakowie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 50 PLN | |
10955 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr - frankatura pojedyncza (Mi.200 euro), karta pocztowa opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.12.1944 z Piotrkowa do obozu pracy Wesenberg (Gemeinschaftslager) w Niemczech. | Fi.81 |
| 140 PLN | |
10956 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, dodatkowo na poz.8 błąd "czerwona łza między Z i L w ZLOTY", dobry stan zachowania, w kilku miejscach delikatnie nadgięcia (nie złamania). | Fi.65 B |
| 250 PLN | |
10957 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.80.-); minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Ck2Iy Mi.U2/01a |
| 30 PLN | |
10958 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 4.4.1943 ze Lwowa do Czortkowa; słabszy stan zachowania. | Fi.Ck2 Mi.U2/02b |
| 30 PLN | |
10959 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Ck2 Mi.U2/02b |
| 200 PLN | |
10960 |
1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic. | Fi.Cp6B |
| 280 PLN | |
10961 |
1941 AMBULANS relacji Nowy Sącz - Chabówka (NEU SANDEC-CHABOWKA), karta pocztowa przesłana 21.VIII ambulansem pocztowym z miejscowości Niedźwiedź do Zabierzowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7I |
| 200 PLN | |
10962 |
1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 40 PLN | |
10963 |
1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Czarnocinie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Czarnocin über Krakau"; znak opłaty skasowano 23.6.1942 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II |
| 50 PLN VERKAUFT | |
10964 |
1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Wierzbnie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Wierzbno über Krakau 2"; znak opłaty skasowano 05.5 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II |
| 60 PLN VERKAUFT | |
10965 |
1941 znaczek doręczeniowy za 20 gr., oryginalnie kasowany w Ciechominie na wycinku z adresu pomocniczego. | Fi.D2 |
| 150 PLN | |
10966 |
1941 list polecony (grzecznościowy) wysłany z pośrednictwa pocztowego Siekierczyna do Limanowej, dodatkowy znaczek opłaty doręczeniowej za 20 gr unieważniony trzywierszowym fioletowym stempelkiem pośrednictwa "Poststützpunkt Siekierczyna über Limanowa (Distr. Krakau)", znaczki zgodnie z przepisami skasowano 22.V w urzędzie nadrzędnym Limanowa, na odwrocie odciśnięty ten sam stempelek; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Ryblewski. | Fi.D2, 50, 66 Mi.Z2 |
| 240 PLN | |
10967 |
1941 list pobraniowy wysłany 3.12.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn; z pośrednictwa Repki po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr. przesyłkę dostarczono odbiorcy (Fi.1500.-); na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942, a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat. | Fi.D4 Mi.Z4 |
| 2 500 PLN | |
10968 |
1941 formularz poczty niemieckiej w Krakowie z pocztowego obiegu z rzadkim nadrukiem na całostce polskiej dla urzędu pocztowego w Gdańsku. | Fi.Fp2II |
| 1 800 PLN | |
10969 |
1941 miejscowy list urzędowy z Krakowa. | Fi.U19 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
10970 |
1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury. | Fi.49, Cp7 |
| 20 PLN | |
10971 |
1941 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań Polaka mieszkającego we Francji, który zaginął w trakcie kampanii francuskiej w maju 1941; formularz do PCK w Krakowie datowany 10.VI, wysłany z agencji pocztowej "Iwkowa bei Brzesko", kasownik nadawczy Slotwina 12.4; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
10972 |
1941 zagraniczny lotniczy list polecony, wysłany 23.9 z Nowego Jorku do Krakowa, dwie zalepki i liczne stempelki cenzur amerykańskich i niemieckich, kasowniki odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | |
| 400 PLN | |
10973 |
1941 telegram o sygnaturze (OBP 3.41) w kopercie o wymiarach 160x116 mm, sygnatura (H.K.1.41 3 400 000), wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta. | |
| 240 PLN | |
10974 |
1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.H." - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie okienkowej listu przesłanego 7.5 z Krakowa; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.10 |
| 1 000 PLN | |
10975 |
1942 1 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.8 we Lwowie. | Fi.21, 68 |
| 30 PLN | |