572 |
1915-16 Warszawa, pamiątkowa koperta ofrankowana serią znaczków okupacji niemieckiej "Russich Polen" i wszystkim znaczkami Poczty Miejskiej, które były w obiegu pocztowym od początku jej funkcjonowania - w tym rzadkiej parki z dwoma typami nadruku "6", do skasowania znaczków użyto 3 rodzajów stempli: okrągłego i owalnego datownika oraz kasownika z syrenką; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.1-10 |
| 500 PLN VERKAUFT | |
573 |
1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
574 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.4Iba Mi.4aa |
| 80 PLN | |
575 |
1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie. | Fi.5bIIe |
| 160 PLN | |
576 |
1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.7 Mi.8 |
| 25 PLN | |
577 |
1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 29.12, na odwrocie znaczek poczty miejskiej wydania przedrukowego za 6/5 gr skasowany stemplem z syrenką. | Fi.7 Mi.8 |
| 80 PLN | |
578 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.7b |
| 10 PLN | |
579 |
1915 Warszawa, miejscowy list opłacony wysłany 21.12, opłatę doręczeniową 6 gr,co bardzo rzadkie, pobrano trzema znaczkami poczty miejskiej wydania przedrukowego za 2/10 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano P.S.SCHUBERT, gwarancja Bojanowicz. | Fi.8a, 27IIa |
| 400 PLN | |
580 |
1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.9a, b |
| 10 PLN VERKAUFT | |
581 |
1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.10 |
| 25 PLN | |
582 |
1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.10b, c |
| 15 PLN | |
583 |
1915 Warszawa, znaczki nie wprowadzone do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Krawczyk,. | Fi.I, II |
| 230 PLN | |
584 |
1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.I-II P1 |
| 1 200 PLN | |
585 |
1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.I-IIb |
| 800 PLN | |
586 |
1915 Warszawa, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 10 gr. z tłem jasnożółtobrązowym, gwarancja Schmutz. | Fi.IIb |
| 300 PLN | |
587 |
1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.IIb |
| 250 PLN | |
588 |
1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Ic |
| 400 PLN | |
589 |
1915 Warszawa, znaczki wydań spekulacyjnych i fałszerstw. | |
| 60 PLN VERKAUFT | |
590 |
1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 90 PLN | |
591 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.1-2 |
| 220 PLN | |
592 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja Mikstein,. | Fi.1-2 |
| 90 PLN | |
593 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, nie mają podlepek, ale 10 f. lekki cień - gwarancja i opis a 20 f. ładnie parowaną gumę - gwarancja z (G) Schmutz. | Fi.1-2III |
| 260 PLN | |
594 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w rzadkim kolorze intensywnie fioletowym (bez szarego odcienia - dunkelblau nie schwarzviolett - oba odcienie Mi.300 euro), przerwy w literach J i R, sygnowany ak. | Fi.1-2IIb Mi.1-2II |
| 800 PLN | |
595 |
1916 Częstochowa, list miejscowy przesłany 11.2, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy 10 (fenigów) określający wysokość opłaty (Fi.200.-). | Fi.1c |
| 120 PLN | |
596 |
1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.2 |
| 70 PLN | |
597 |
1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego ostemplowane grzecznościowo 23.5 kasownikiem z wyróżnikiem "b". | Fi.2, 9, 10 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
598 |
1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 14.9, doręczone 16.IX, datownik poczty miejskiej i dodatkowy 5 (fenigów) stempelek opłaty (Fi.120.-). | Fi.2b |
| 80 PLN | |
599 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.12 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
600 |
1916 Sosnowiec, gwarancja. | Fi.3 |
| 55 PLN | |
601 |
1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 380 PLN | |
602 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 400 PLN | |
603 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z jedną podlepką, bardzo ładny stan, sygnowana FILATELISTA LWÓW, gwarancja. | Fi.3-4 |
| 140 PLN | |
604 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana z błędami w znaczku za 3 kop. na poz.4 "uszkodzone litery STO w MIASTO po prawej stronie", w znaczku za 10 kop. na poz.9 "biała kreska przecinająca rysunek na ukos" - oba błędy opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz, Franz i. | Fi.3-4 B |
| 800 PLN | |
605 |
1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,. | Fi.5 |
| 90 PLN | |
606 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, w nietypowej parce tete-beche, z przeperforowanym w wymiarze znaczka marginesem, w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.5a |
| 600 PLN | |
607 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, dwie parki znaczków za (3 kop.) w położeniu tete-beche; jedna w kolorze lilaczerwonym, a druga w różowawoczerwonym, obie z lekka fałdą, gwarancja Schmutz. | Fi.5a, b |
| 900 PLN | |
608 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tete-beche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz. | Fi.5b |
| 500 PLN | |
609 |
1916 Warszaw, list miejscowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja. | Fi.7 |
| 120 PLN | |
610 |
1916 Warszawa, miejscowy list ze znaczkiem poczty miejskiej. | Fi.7 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
611 |
1916 Warszawa, znaczek poczty miejskiej na miejscowym liście z Warszawy 23.1.16. | Fi.7 |
| 40 PLN VERKAUFT | |