Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
6188 |
1981 list polecony z Warszawy 17.12.81 ze stemplem cenzury stanu wojennego Komenda Stołeczna MO w Warszawie Do pakietów 38. | |
| 35 PLN | |
6189 |
1981 POCZTA JACHTOWA, S/y "Wojewoda Koszaliński" dekoracyjna koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 23.IX; temat - ŻEGLARSTWO. | Fi.2423 Mi.2570 |
| 40 PLN | |
6190 |
1982 "70-LECIE WARSZAWSKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ W SZKOLE M.KONARSKIEGO" Warszawa 1, znaczek na specjalnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 2.I; temat - HARCERSTWO. | Fi. 2492 Mi.2640 |
| 10 PLN | |
6191 |
1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 603. | Fi.2508 |
| 40 PLN | |
6192 |
1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 626. | Fi.2551 |
| 30 PLN | |
6193 |
1982 Stan wojenny, list wysłany z Tczewa 24.II do Warszawy, przesyłka ocenzurowana stempelek cenzury nr.272, koperta zalepiona taśmą samoprzylepną. | Fi.2644 Mi.2792 |
| 20 PLN | |
6194 |
1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-). | Fi.2644-99 Mi.2792-2647 |
| 30 PLN | |
6195 |
1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 15 PLN | |
6196 |
1982 polska kartografia, unikalna parka znaczków, cięty z trzech stron i cięty; tylko dwa skrajne szeregi arkusza pozostały bez perforacji, niespotykane w handlu, gwarancja i opis każdego znaczka Schmutz. | Fi.2697 MK + 2697 nz Mi.2845 |
| 1 700 PLN | |
6197 |
1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja. | Fi.bl.117 B (73) Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
6198 |
1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.bl.117(73) B Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
6199 |
1982 list z Niemiec do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 718. | |
| 25 PLN | |
6200 |
1982 list z Szwajcarii do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 668. | |
| 25 PLN | |
6201 |
1982 list z Niemiec do Wyrzyska ze stemplem Urzędu Cenzury nr 714. | |
| 20 PLN | |
6202 |
1982 telegram służbowy z Leszna ocenzurowany przez cenzurę stanu wojennego w Warszawie, ciekawy tekst. | |
| 70 PLN | |
6203 |
1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2644-2811 Mi.2792-2959 |
| 120 PLN | |
6204 |
1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.51,80). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
6205 |
1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem. | Fi.2728 Mi.2876 |
| 10 PLN | |
6206 |
1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach. | Fi.2737MK Mi.2885 |
| 50 PLN | |
6207 |
1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie. | Fi.2749 Mi.2897 |
| 10 PLN | |
6208 |
1983 komplet ozdobnych kopert okolicznościowych z XIV Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Toruń 83. | |
| 45 PLN | |
6209 |
1984 Inauguracja XVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, koperta z kasownikiem okolicznościowym (Witold Małcużyński). | Fi.2566 Mi.2714 |
| 10 PLN | |
6210 |
1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów. | Fi.2764 Mi.2912 |
| 150 PLN | |
6211 |
1984 "BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA PRL - RFN", znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 14.XI w Poznaniu; koperta maksimum. | Fi.2772 Mi.2920 |
| 20 PLN | |
6212 |
1984 głowy wawelskie (II) znaczki drukowane z rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste. | Fi.2777 Mi.2925 |
| 50 PLN | |
6213 |
1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów. | Fi.2782 Mi.2930 |
| 270 PLN | |
6214 |
1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2798 Mi.2946 |
| 100 PLN | |
6215 |
1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów. | Fi.Cp872-78 |
| 30 PLN | |
6216 |
1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.55,60). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 50 PLN | |
6217 |
1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.58,90). | Fi.2812-bl.83I Mi.2960-Bl.97I |
| 30 PLN | |
6218 |
1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie. | Fi.2848 Mi.2996 |
| 25 PLN | |
6219 |
1985 200 lat polskiego baletu, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.2857-8 Mi.3005-6 |
| 60 PLN | |
6220 |
1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2812-2985 Mi.2960-3133 |
| 290 PLN | |
6221 |
1985 karnet wystawy filatelistycznej z okazji 40 rocznicy powrotu ziem zachodnich do Polski. | |
| 10 PLN | |
6222 |
1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.57,50). | Fi.2865-2927 Mi.3013-75 |
| 30 PLN | |
6223 |
1986 sukcesy polskich sportowców, makulaturowa parka z silnie przesunięta perforacją, prawdopodobnie wyłapane przez kontrolę techniczna i znaczki przekreślone. | Fi.2895MK Mi.3043 |
| 400 PLN | |
6224 |
1986 Mieszko I, parka z przesuniętą w lewo perforacją pionową. | Fi.2918 Mi.3066 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
6225 |
1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.2921-6 ark. Mi.3069-74 |
| 140 PLN VERKAUFT | |
6226 |
1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN". | Fi.bl.19B1 Mi.Bl.99 |
| 20 PLN | |
6227 |
1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.63,50) | Fi.2928-85 Mi.3076-3133 |
| 55 PLN | |