60932 |
1918 seria pomnikowa, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym Kutna, gwarancja. | Fi.2 Mi.2 |
| 25 PLN | |
60933 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z brzegowym uszkodzeniem rysunku znaczka. | Fi.2 Mi.2 |
| 40 PLN | |
60934 |
1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze żółtobrązowym i jasno żółtoszarym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2 Mi.2 |
| 40 PLN | |
60935 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 5 f./2 gr. z podwójnym nadrukiem szczątkowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2 |
| 150 PLN | |
60936 |
1918 seria pomnikowa, narożny sześcioblok znaczków za 5 f./2 gr., lewy górny znaczek z błędem na poz.28 "uszkodzona litera E w FEN" (Fi.250.-), gwarancja. | Fi.2 B |
| 150 PLN | |
60937 |
1918 seria pomnikowa, marginesowy czworoblok znaczków za 5 f./2 gr., lewy dolny znaczek z błędem na poz.13 "uszkodzona prawa górna część litery N", gwarancja. | Fi.2 B2 |
| 120 PLN | |
60938 |
1918 seria pomnikowa, prawy górny znaczek z błędem "kropka między nóżkami litery k", gwarancja i oznaczenie. | Fi.2 B3 Mi.2 |
| 50 PLN | |
60939 |
1918 miejscowy list polecony z Warszawy 22.2.19, list prawidłowo opłacony z mieszana frankaturą różnych wydań prawdopodobnie o charakterze filatelistycznym. | Fi.2, 7I, 8I, 9I, 13I, 86B Mi.2, 7I, 14I, 15I, 16I, 102 |
| 150 PLN | |
60940 |
1918 seria pomnikowa, seria z marginesem dolnym. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 120 PLN | |
60941 |
1918 seria pomnikowa poczty miejskiej z nadrukiem nowego nominału i napisu "Poczta Polska", seria kasowana. | Fi.2-5 |
| 40 PLN | |
60942 |
1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze żółtobrązowym / żółtoszarym z poz. 36 z charakterystycznym odbiciem brzegu formy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2B Mi.2 |
| 70 PLN | |
60943 |
1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z poz. 52 z powtarzalnym w części nakładu błędem "przerwane prawe 5", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2B Mi.2 |
| 50 PLN | |
60944 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków z poz. 35-36/44-45, prawe znaczki z brzegowym uszkodzeniem formy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2B4 Mi.2 |
| 120 PLN | |
60945 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z usterką z poz. 15 "uszkodzone cz", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2B Mi.2 |
| 50 PLN | |
60946 |
1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "uszkodzone N", gwarancja Schmutz. | Fi.2B2 Mi.2 |
| 80 PLN | |
60947 |
1918 seria pomnikowa, prawy górny znaczek z błędem "kropka w k" i powtarzalnym w części nakładu błędem "na lewej 5 ogonek w kształcie łezki". | Fi.2B3 Mi.2 |
| 90 PLN | |
60948 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "plamka przylegająca do l", gwarancja Falkowski. | Fi.2B6 Mi.2 |
| 50 PLN | |
60949 |
1918 seria pomnikowa, prawy znaczek z błędem "plamka przylegająca do l", znaczek z błędem **, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2B6 Mi.2 |
| 70 PLN | |
60950 |
1918 seria pomnikowa, parka z silnie w poziomie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Miszczak. | Fi.3 Mi.3 |
| 80 PLN | |
60951 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z niedodrukiem brzegowym prawej części znaczka podstawowego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3 Mi.3 |
| 40 PLN | |
60952 |
| 50 PLN | |
60953 |
1918 seria pomnikowa, parka z silnie w poziomie przesuniętym nadrukiem. | Fi.3 Mi.3 |
| 75 PLN | |
60954 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem w poziomie w lewo, gwarancja Walisch. | Fi.3 Mi.3 |
| 45 PLN | |
60955 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.3 Mi.3 |
| 80 PLN | |
60956 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 f./6 gr. z bardzo mocno przesuniętym w dół nadrukiem - napis Poczta Polska na górze znaczka zamiast na dole znaczka, gwarancja Krawczyk. | Fi.3 |
| 250 PLN | |
60957 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków za 10 fen./6 gr., prawe znaczki z błędami "krótki nosek w prawej 1" i "uszkodzone 0", gwarancja Falkowski. | Fi.3 B |
| 60 PLN | |
60958 |
1918 seria pomnikowa, narożny czworoblok znaczków za 10 f./6 gr., prawe znaczki ze znacznym uszkodzeniem prawej ramki i skraju rysunku znaczka podstawowego, bardzo rzadkie. | Fi.3 B |
| 400 PLN | |
60959 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. z nadrukiem odwróconym, sygnowany, gwarancja Schmutz. | Fi.3 No |
| 50 PLN | |
60960 |
1918 list polecony z Warszawy 24.1.18 do Szwajcarii, stempel cenzury przy MSZ i stempel odbiorczy na odwrocie, list znacznie przepłacony o charakterze filatelistycznym, nadawcą listu był znany zbieracz W.Rachmanow. | Fi.3-16 Mi.3-16 |
| 100 PLN | |
60961 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem z poz. 18 z błędem występującym w niewielkiej części nakładu w postaci "spacji przed lewą cyfrą 10", nie katalogowane, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B Mi.3 |
| 180 PLN | |
60962 |
1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.3B1 Mi.3 |
| 80 PLN | |
60963 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie. | Fi.3B1 Mi.3 |
| 35 PLN | |
60964 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B1 Mi.3 |
| 40 PLN | |
60965 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta". | Fi.3B1 Mi.3 |
| 40 PLN | |
60966 |
| 40 PLN | |
60967 |
1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B1 Mi.3 |
| 90 PLN | |
60968 |
| 70 PLN | |
60969 |
| 55 PLN | |
60970 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzona prawa częśc litery N", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B2 Mi.3 |
| 60 PLN | |
60971 |
1918 seria pomnikowa, dolny prawy znaczek znaczek z błędem "uszkodzona prawa część litery N", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B2 Mi.3 |
| 120 PLN | |