60616 |
1915 kartka od żołnierza 12. Kompanii Marszowej do Wiednia, stempel austriackiej cenzury. | |
| 30 PLN | |
60617 |
1915 nietypowy, wczesny formularz austriackiej poczty polowej, treść napisana po polsku, wysłany 3.I z miejscowości Oeblarn do Polskiej Ostrawy na Śląsku Austriackim; wzruszająca treść; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
60618 |
1915 widokówka wysłana 6.VI za pośrednictwem austriackiej poczty polowej 186, pieczęć formacyjna Wojskowej Komendantury Krakowa. | |
| 25 PLN | |
60619 |
1915 widokówka wysłana z ziem polskich zaboru rosyjskiego do Moskwy, wyraźna odbitka czerwonokrzyskiego formacyjnego stempla nadawczego; kasownik odbiorczy 21.III; całość w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 180 PLN VERKAUFT | |
60620 |
| 30 PLN | |
60621 |
1916 korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.7 z Homla, przekazany poczcie polowej w Mińsku, kasownik "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN.W MIŃSKU" (ОБРАТНАЯА ПОЛ.ПОЧ.КОНТ. ВЪ МИНСКѢ) z wyróżnikiem "ż"(Ж); kopertę po sprawdzeniu zawartości i ocenzurowaniu treści listu, zabezpieczono lakowymi pieczęciami cenzury, dodatkowo stempelek cenzury z numerem cenzora.9; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.64II |
| 300 PLN | |
60622 |
1916 list wysłany 24.V z Wilna za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 166, formacyjna pieczęć listowa "Eisenbahn-Verkehrsamt Wilna M.E.D.5."; walor w doskonałym stanie zachowania; temat - KOLEJ. | |
| 150 PLN | |
60623 |
1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, wysłany 21.IX z obozu w miejscowości Kurmysz do Lwowa, "Wydanie Sekcyi wywiad. kraj. Stow. Czerwonego Krzyża we Lwowie", podpisy po polsku, rosyjsku i francusku, stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre", stempelki cenzury rosyjskiej i austriackiej; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 150 PLN | |
60624 |
1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 31.V w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; dodatkowo stempelek Szwedzkiego Czerwonego Krzyża "HILFSKOMITET DES SCHWEDISCH ROTEN KREUZES STOCKHOLM", który pośredniczył w wymianie korespondencji pomiędzy walczącymi stronami; atrakcyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 150 PLN | |
60625 |
1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 1.VII w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
60626 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 4.II z Krakowa, adresowana do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, cenzura krakowska. | |
| 60 PLN | |
60627 |
1916 Legiony Polskie - zapytanie w sprawie poszukiwań legionisty z I Brygady, wysłane z Sekcji Wywiadowczej Czerwonego Krzyża w Krakowie do centrali we Wiedniu, ładnie odciśnięta pieczęć nagłówkowa, na odwrocie pieczęć z numerem dziennika i datami wpłynięcia i wysyłki zapytania; ciekawy, bardzo rzadko spotykany, wewnętrzny dokument Czerwonego Krzyża; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
60628 |
1916 kartka z niemieckiej poczty polowej z Pabianic 27.4.16 do Niemiec. | |
| 15 PLN | |
60629 |
1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 16.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; czytelna odbitka okrągłego negatywowego stempla formacyjnego z orłem strzeleckim "PIERWSZA BRYGADA SZÓSTY BATALION KOMENDA CZWARTEJ KOMPANII" - nieopisany u Berka!!! dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.15 |
| 1 000 PLN | |
60630 |
1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 14.VII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda VI baonu I.Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania. | Fi.15 |
| 200 PLN | |
60631 |
1916 Legiony Polskie - widokówka (Jarosław) wysłana 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Jarosławia; dwuwierszowy stempel formacyjny "1. Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" (Berek P174); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
60632 |
1916 widokówka ręcznie malowana z poczty polowej 166 4.4.16 do Nowego Sącza, stempel krakowskiego szpitala wojskowego "K.K. LANDWEHRSPITAL * KRAKAU *". | |
| 90 PLN | |
60633 |
1916 kartka z nadana z austriackiej poczty polowej nr 312 4.11.16 do Nowin koło Kałucza, stempel formacyjny "K. u. k. - Feldkonon.-Regm. Nr 50. / Batterie No 2.". | |
| 50 PLN | |
60634 |
1916 urzędowy list polecony wysłany 1.06.16 z pozycji na froncie do dowództwa 4. Armii Feldpost 56; datownik FELDPOSTAMT 355 i rzadki stempel w języku niemieckim "K. u. k. Kommando Polnischer Legionen", prowizoryczna erka. | |
| 180 PLN | |
60635 |
1916 list polecony z austriackiej poczty polowej w Puławach. | |
| 60 PLN | |
60636 |
1916 rzadki czysty formularz poczty polowej. | |
| 90 PLN | |
60637 |
1916 kartka nadana z austriackiej poczty polowej z Radomia na Morawy. | |
| 60 PLN | |
60638 |
1916 kartka z Libiąża Małego do Hrubieszowa, stempel cenzury wojskowej z Oświęcimia. | |
| 45 PLN | |
60639 |
1916 naśladownictwo nalepek z wizerunkiem orła legionowego wydanych przez NKN, jeden czworoblok lekkie zagięcie. | |
| 120 PLN | |
60640 |
1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" leżącej na linii kolejowej Brześć-Kowel do miejscowości Rzęsna Polska, za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla; pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany!!! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
60641 |
1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, formularz z orłem (Kucharski K.41a.) wysłany 16.IX, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda 3. Kompanii Legionów Polskich" - nieopisany u Berka!!! stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
60642 |
1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka "SZLĄSK 1915 R: L(egiony) P(olskie)" wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny "An F.P.335 nicht gehörig Feldp.355". | |
| 250 PLN | |
60643 |
1916 Legiony Polskie - formularz z kompanii saperów I brygady, wysłany 17.VI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa. | Fi.15 |
| 50 PLN | |
60644 |
1916 formularz wysłany 29.I ze szpitala fortecznego nr.10 w Krakowie, za pośrednictwem poczty polowej 186; pieczęć formacyjna z godłem; ślady archiwizacji. | |
| 50 PLN | |
60645 |
1916 widokówka napisana po polsku, wysłana 13.IX za pośrednictwem poczty polowej 86 do Lwowa, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. INF. DIV. SAN. ANST. Nr.45". | |
| 20 PLN | |
60646 |
1917 kartka z austriackiej poczty polowej w Wierzbniku do Lublina, stempel cenzury wojskowej z Kielc. | Fi.Cp3 |
| 30 PLN | |
60647 |
1917 widokówka z Tourhout (Belgia) wysłana 28.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 783 do Norymbergi, pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 25 PLN | |
60648 |
1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla rosyjskich oficerów (w tym także Polaków), koperta-formularz wysłana 5.7 z obozu do sekcji Moskiewskiego Komitetu Pomocy jeńcom w Kopenhadze, stempelki i zalepka cenzury obozowej; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
60649 |
1917 list polecony, wysłany 16.7 do Berlina, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.380, specjalna nalepka polecenia, na odwrocie stempelek nadawcy gotykiem "Deutsche Feldpost Nr.380" i kasownik odbiorczy. | |
| 40 PLN | |
60650 |
1917 Legiony Polskie - koperta wysłana 6.VI za pośrednictwem poczty polowej 378 do Dąbrowy Górniczej, dwuwierszowa pieczęć formacyjna z orłem "Komenda personalnej stacyi zbornej Legionów polskich" - u Berka nieopisana!!! stempelek cenzury w języku niemieckim (Berek C35); dobry stan zachowania (ubytek fragmentu tylnej klapy), ładnie odbite stemple; w obrocie pocztowym Legionów Polskich wykorzystywana głównie karty, koperty spotyka się dużo rzadziej. | Fi.18 |
| 400 PLN | |
60651 |
1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.45) wysłany 13.1 z Grójca za pośrednictwem niemieckiej poczty okupacyjnej, doskonale odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Komisaryat Werbunkowy Wojsk Polskich w Grójcu" - nieopisany u Berka!!! rzadki walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania (ubytki lica papieru na froncie). | |
| 250 PLN | |
60652 |
1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
60653 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
60654 |
1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
60655 |
1917 rzadki formularz karty polowej legionów z nadrukiem "Karta polowa / Wojsk Polskich" oraz małym orłem legionowym, z tyłu fragment wiadomości z września 1917 roku. | |
| 60 PLN | |