Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 70. Generalgouvernement

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
55188

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 29.VIII.41 z Warszawy do miejscowości Bełcząc; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.Cp7A
150 PLN
55189

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
30 PLN
55190

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8 
40 PLN
55191

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10 
50 PLN
55192

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
55193

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
55194

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PODOLANY".

Fi.D1-4
50 PLN
55195

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
55196

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
55197

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
55198

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
150 PLN
55199

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
55200

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 18.XI.1941 z Krosna do Sompolna.

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
55201

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych.

Fi.U1-15
50 PLN
55202

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
55203

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U15
20 PLN
55204

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów.

Fi.U15
30 PLN
55205

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
55206

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, narożny znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-) w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.U17 nz
700 PLN
55207

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


50 PLN
55208

1940 karta zwrotna z opłaconą odpowiedzią wysłana z pośrednictwa pocztowego w Czekanowie do Warszawy.


65 PLN
55209

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.


30 PLN
55210

1940 ręcznie wykonany formularz oflagu IXB, wszystkie napisy i liniatura sporządzone ołówkiem!!! wysłany 8.4 z obozu do Warszawy, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.1; dodatkowy stempelek w ramce "Leitpunkt: Warschau 2", niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


300 PLN
55211

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


40 PLN
55212

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


20 PLN
55213

1940 Potwierdzenie (Bestätigung) - dokument potwierdzający obecność jeńca w obozie, wystawiony dnia 28.8 z pieczęcią komendantury obozu i podpisem upoważnionego oficera majora Kohlera; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
55214

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
55215

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
100 PLN
55216

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
25 PLN
55217

1941 przekaz paczkowy z Słupi Nowej do Czerwińska nad Wisłą, paczka niedoręczona i zwrócona nadawcy. W grudniu 1940 r. naziści utworzyli w Wyszogrodzie getto, zlokalizowane w rejonie ulic: Rębowskiej, Kościelnej, Płockiej, Ogrodowej, Krótkiej i Starego Rynku. Z czasem teren ten został otoczony drutem kolczastym. Zamknięci w getcie Żydzi byli zmuszani do robót na rzecz III Rzeszy, między innymi w obozie w Bielsku. Likwidacja skupiska żydowskiego w Wyszogrodzie przebiegała stopniowo. W dniu 6 marca 1941 r. grupę około siedmiuset osób wysiedlono do obozu w Działdowie, a następnie do Nowej Słupi koło Kielc. Kolejna deportacja miała miejsce w lipcu 1941 r. W dniu 29 listopada 1941 r. naziści zburzyli dzielnicę żydowską w Wyszogrodzie, a pozostających w mieście Żydów deportowali do gett w Nowym Dworze Mazowieckim i Czerwińsku.

Fi.40, 41, 45, 47
500 PLN
55218

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa.

Fi.41
55 PLN
55219

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
100 PLN
55220

1941 ekspres polecony z Warszawy do Krakowa ze stemplem odbiorczym Krakau 1.

Fi.43, 45, 50
65 PLN
55221

1941 list z Warszawy do Łaz.

Fi.45
10 PLN
55222

1941 front listu nadanego przez pośrednictwo pocztowe w Pcimiu przez Myślenice do Krakowa.

Fi.45
25 PLN
55223

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy.

Fi.45
45 PLN
55224

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 6-7.9 w Zakopanym z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych.

Fi.45; 13
30 PLN
55225

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
55226

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł z IV sektora z błędem na poz.2: "przerwane R w NÜRNBERGER"; na karcie skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.65 B1; 9a
100 PLN
55227

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie.

Fi.67; 12
50 PLN