Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 70. Postämter im Ausland 1919-1939

54700

1930 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 10 gr +15 gr - frankatura dwukolorowa na widokówce wysłanej 25.4 z Poznania do Paryża, znaczki unieważnione datownikiem urzędu Poznań 3; chociaż przesyłka została nienależnie opłacona według obniżonej taryfy do Austrii, Czechosłowacji, Rumunii i Węgier, zarówno Poczta Polska, jak i francuska nie naliczyły dopłaty; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.13b, 14c
Mi.16, 17
200 PLN
54701

1930 Port Gdańsk, "WYSTAWA MIĘDZ. "KOM - TUR" POZNAŃ 6.VII-10.VIII" POL.URZ.POCZT.TEL GDAŃSK 1 - wyjątkowo rzadki kasownik okolicznościowy czytelnie odciśnięty 4.VI na widokówce wysłanej do Krakowa, ofrankowanych znaczkiem wydania przedrukowego "różne widoki" za 15 gr; kasownik rzadko spotykany nawet odciśnięty grzecznościowo - na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie niespotykany; całość w dobrym stanie zachowania (nawet lekko uszkodzony znaczek nie obniża jej wartości); gwarancja Schmutz.

Fi.KO1, 14
Mi.17
1 800 PLN
54702

1931kartka formularz firmowy z Gdańska 2.VI.31 do Krakowa, taryfa za druki.

Fi.17
150 PLN
54703

Fi.Cp48I
70 PLN
54704

Fi.D69I
100 PLN
54705

1933 kartka - druk z Gdańska 28.11.33 do Chełmna.

Fi.17
100 PLN
54706

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
700 PLN
54707

Fi.22
Mi.25
300 PLN
54708

Fi.22
Mi.25
400 PLN
54709

Fi.23-25
Mi.26-28
180 PLN
54710

Fi.Cp1I
Mi.P1a
800 PLN
54711

1935 duży list z Portu Gdańsk 2.IX.35 do Bydgoszczy, gwarancja Mikulski.

Fi.19, 26
150 PLN
54712

1935 kartka z Gdańska 18.IV.35 do Grudziądza.

100 PLN
54713

1935 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list ekspresowy wysłany 12.V z Łowicza; na odwrocie datownik odbiorczy z 13.V - "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "M.Kowalski & Sohn. Łowicz (Polen) Pferde - Export"; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.267, 282
Mi.288, 303
120 PLN
54714

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka (przesyłka do pięciu słów) wysłana 31.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tomaszowa Mazowieckiego; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.273
Mi.294I
350 PLN
54715

Fi.11, 280
350 PLN
54716

1936 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura mieszana, list lotniczy adresowany do odbiorcy w Siemianowicach Śląskich, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Jerozolimy (kasownik odbiorczy Jerusalem 30 OC) i z powrotem; specjalny dodatkowy stempel "I Lot Pocztowy z Polski do Palestyny"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.26, 292
Mi.29, 313
120 PLN
54717

1936 Port Gdańsk, seria, gwarancja Kalinowski.

Fi.26-8
25 PLN
54718

Fi.26-28
Mi.29-31I
60 PLN
54719

1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr (mniejszy format) - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.XII.37 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.28
Mi.31I
150 PLN
54720

1936 Port Gdańsk, AMBULANS NR.45 RELACJI GDYNIA-POZNAŃ, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska podlegały "pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; widokówka (Świecie) przesłana 7.VII ambulansem do Poznania; wysoka wycena katalogowa (Wolff 250,- pkt.); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.282
Mi.413
400 PLN
54721

1936 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list polecony wysłany 5.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Radomia; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "e" ze szczerbą w górnej poprzeczce mostka; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1s" i cyfrą rzymską "I" pod "R"; na odwrocie kasownik odbiorczy 7.III; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.288I
Mi.309I
500 PLN
54722

Fi.26, 295
Mi.29, 316
600 PLN
54723

1937 Port Gdańsk, luzaki z serii w czworoblokach.

Fi.29, 30
30 PLN
54724

1937 Port Gdańsk, seria.

Fi.29-31
35 PLN
54725

Fi.29-31
Mi.31II-33
60 PLN
54726

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 2.VI.39 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Gniezna; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "b" - stosowanym zaledwie około pół roku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.30
Mi.32
250 PLN
54727

Fi.287I
Mi.308I
250 PLN
54728

Fi.Cp3c
500 PLN
54729

Fi.32
Mi.34
50 PLN
54730

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na ekspresowym liście poleconym wysłanym 24.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem z wyróżnikiem "1i"; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań 25.5; zwraca uwagę adres nadawcy na odwrocie " A.Góralczyk P.U.P. Gdańsk Dworzec Główny Ks."Ruch""; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; opłata niezgodna z taryfą (jest 1,15 zł powinno być 1,05 zł).

Fi.32-35, 30
Mi.33, 34-37
200 PLN
54731

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, parka z silnie przesuniętą perforacją pionową i poziomą. Rzadkie w tym wydaniu.

Fi.34
100 PLN
54732

Fi.Cp4
140 PLN
54733

1938 Port Gdańsk, "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" - rzadki kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 4.VI na drukach do Gdyni, ofrankowanych znaczkiem wydania przedrukowego; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania (na odwrocie tylko wydrukowany tekst); temat - MUZYKA.

Fi.KO2
500 PLN
54734

1938 Port Gdańsk, "WESOŁYCH ŚWIĄT" - kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 24.XII na drukach do Torunia, ofrankowanych polskim znaczkiem bez przedruku; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja Krawczyk.

Fi.KO5
300 PLN
54735

1938 Port Gdańsk, strona z karnetu - "WESOŁYCH ŚWIĄT" ze znaczkami Poczty Polskiej w Gdańsku ostemplowanymi 17.XII kasownikiem okolicznościowymi Gdańsk 1; gwarancja Krawczyk.

Fi.KO4, 29-31
Mi.31II-33
150 PLN
54736

1938 Port Gdańsk, list polecony z Gdańska 13.5.38 do Łaska, mieszana frankatura znaczków polskich i znaczka dla urzędu pocztowego Port Gdańsk.

250 PLN
54737

1939 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, 25 gr. - frankatura pojedyncza, list z oddziału gdańskiego Banku Kwielcki, Potocki w kopercie firmowej POLSKIEJ AGENCJI INFORMACJI HANDLOWEJ, wysłany 26.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Warszawy; znaczek unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "b" z wyszczerbioną obrączką; znaczki tego wydania spotykane są przeważnie na korespondencji filatelistycznej, całości z oryginalnego obiegu spotykane są bardzo rzadko; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.34
Mi.36
600 PLN