46637 |
1939 "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 LWÓW", znaczek na kopercie lotniczej ostemplowany 17.VII we Lwowie z dodatkowym stemplem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 39 229). | Fi.311 Mi.332 |
| 80 PLN | |
46638 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.312 |
| 55 PLN | |
46639 |
| 20 PLN | |
46640 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.314 Mi.335 |
| 150 PLN | |
46641 |
1939 zlecenie inkasowe do urzędu pocztowego z Sambora. | Fi.315 |
| 60 PLN | |
46642 |
1939 list polecony z Częstochowy do Brześcia nad Bugiem. | Fi.318 Mi.339 |
| 45 PLN | |
46643 |
| 55 PLN | |
46644 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 50 PLN | |
46645 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, widokówka ofrankowana serią znaczków, wysłana 28.II jako ekspresowa z Zakopanego do Poznania; znaczki skasowane datownikiem ZAKOPANE 1 z wyróżnikiem "y", kasownik odbiorczy z 1.3 na froncie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
46646 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | Fi.330-33 Mi.361-4 |
| 30 PLN | |
46647 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie ostemplowana 11.II kasownikiem okolicznościowym (lewa narta wyżej) z dodatkową nalepką zawodów; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 40 PLN | |
46648 |
1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VI.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Częstochowy; rysunek znaczka przypominający polskie zwycięstwo pod Grunwaldem został zmieniony po protestach strony nienieckiej. | Fi.334 Mi.355 |
| 15 PLN | |
46649 |
1939 list firmowy z Grodna do Brodnicy. | Fi.335 Mi.356 |
| 30 PLN | |
46650 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, czworoblok, podlepka na marginesie. | Fi.335 Mi.356 |
| 20 PLN | |
46651 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów. | Fi.335 Mi.356 |
| 10 PLN | |
46652 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku, prześwitka na marginesie. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 50 PLN | |
46653 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-). | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
46654 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty. | Fi.bl.8 |
| 100 PLN | |
46655 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.bl.8 |
| 80 PLN | |
46656 |
1939 HARCERSTWO - "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja. | Fi.Cp88 |
| 400 PLN | |
46657 |
1939 25. rocznica wymarszu legionów, blok wysłany filatelistyczną przesyłką z Krakowa do Przemyśla. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 45 PLN | |
46658 |
1939 kasownik Poczty Polowej 74 na grzecznościowej kopercie. | |
| 25 PLN | |
46659 |
1939 kasownik Poczty Polowej 184 na grzecznościowej kopercie. | |
| 25 PLN | |
46660 |
1939 koperta firmy RUNO ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37c" wysłana 14.VI.39 do Torunia. | |
| 80 PLN | |
46661 |
1939 ciekawy składany druk reklamowy wysłany z Warszawy jako druk opłacony gotówką z dodatkową frankaturą mechaniczną. | |
| 90 PLN | |
46662 |
1939 kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z agencji pocztowo-telegraficznej z niewielkiej miejscowości Dźwiniaczka położonej w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski: datownika, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku, stempelka polecenia, kwadratowego stempelka "V3864"z liczbami rzymską i arabską, a także numeratora; odbitki sporządzone najpewniej we wrześniu 1939 roku, prawdopodobnie tuż przed wkroczeniem Sowietów na teren Polski; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
46914 |
| 1 200 PLN | |
51390 |
1920 kartka z Wielunia 22.2.20 do Jarocina. | Fi.Cp24 |
| 25 PLN | |
52353 |
1924 ZSRR, list polecony frankowany parką znaczków za 20 kop. wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, kasownik odbiorczy Warszawa 24.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.241III |
| 120 PLN | |