44701 |
1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.10 z Warszawy do Wickersdorf w Niemczech, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znaki opłaty unieważnione ładnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta). | Mi.P21, 63 |
| 35 PLN | |
44702 |
1912 list z Brzeżan do Krakowa, stary stempel rusztowy Brzeżan używany jeszcze późno w niepodległej Polsce. | |
| 45 PLN | |
44703 |
1913 karta pocztowa wysłana 26.10 z urzędu na dworcu kolejowym w Koluszkach do Brzezin, owalny datownik nadawczy КОЛЮШКИ ВОКЗАЛ z wyróżnikiem "a", kasownik odbiorczy z 26.10 na froncie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Mi.P13 |
| 80 PLN | |
44704 |
1913 karta pocztowa wysłana 22.IV z Wilna do Elbląga, dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P26 |
| 40 PLN | |
44705 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U52A |
| 80 PLN | |
44706 |
1913 kartka z Warszawy do Lublina, stempel dworca Wileńskiego w Warszawie. | |
| 30 PLN | |
44707 |
1913 kartka z Warszawy do Wilna. | |
| 65 PLN | |
44708 |
1914 koperta prywatnego wydania Towarzystwa Wzajemnych Ubezpieczeń w Krakowie z wydrukowanymi znakami opłaty za 10 i 25 hal, wysłana jako polecona 3/8 z Krakowa do miejscowości Bircza, na odwrocie kasowniki odbiorcze z 4 i 5.VIII, przesyłkę dosłano do Sanoka; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 1 500 PLN | |
44709 |
1914 list wysłany 21.9 z Gniezna do Bydgoszczy, dwuobrączkowy datownik nadawczy GNESEN, pomimo umieszczenie przez nadawcę adnotacji "Portopflichtige Dienstsache" zwalniającej przesyłki urzędowe od opłaty pocztowej, urząd w Bydgoszczy oznaczył list jako nieopłacony, wpisano wielkimi cyframi liczbę "10" i przystawiono owalny stempelek PORTO BROMBERG; na odwrocie fragment zalepki nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN VERKAUFT | |
44710 |
1915 list z miejscowości Kopatkiewicze (województwo mińskie I Rzeczypospolitej) do Agencji Jeńców Wojennych Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 31.10 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 4.11, skąd po ocenzurowaniu 18.11 wysłano go do Kopenhagi; zalepka i pieczęć cenzora nr.61; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.69 |
| 80 PLN | |
44711 |
1915 formularz poczty polowej wysłany 14.IX z miejscowości Bystra Śląska na adres poczty polowej nr.74, dwujęzyczny niemiecko-polski datownik "BISTRAI. SCHLES. BYSTRA, ŚLĄSK.", bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
44712 |
1915 zwolniony od opłaty list z miejscowości Niemirów (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 13.11 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 17.11, skąd po ocenzurowaniu 19.11 wysłano go do Kopenhagi; stempel cenzora nr.121; kasownik odbiorczy 7.12; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
44713 |
1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony w kopercie firy z Białegostoku!!! wysłany 2.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 26.8, skąd 29.9 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 8.AUG; stempelek polecenia z napisami grażdanką; kasownik odbiorczy 2.10 bardzo dobry stan zachowania. | Mi.69II |
| 250 PLN | |
44714 |
1916 koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U47B, 65A, 69A |
| 100 PLN | |
44715 |
1917 widokówka wysłana 6.IX ze Lwowa na adres poczty polowej 153, stempelek cenzury lwowskiej, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.188 |
| 50 PLN | |
44717 |
1917 formularz poczty polowej wysłany 5.III z miejscowości Libiąż Mały do Hrubieszowa, stempelek cenzury w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
44718 |
1918 list wysłany 22.IV z miejscowości Sułkowice do Ystad w Szwecji, stempelek cenzury cieszyńskiej, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.223 |
| 120 PLN | |
44719 |
1919kartka z Schivelbein (Świdwina) do Niemiec. | |
| 15 PLN | |
44720 |
1922 Ziemie Zachodnie, widokówka wysłana 7.8 z Szklarskiej poręby Górnej do Wrocławia, znaczki unieważnione datownikiem OBER-SCHREIBERHAU, dodatkowy stempelek schroniska "Nad Śnieżnymi Kotłami" - "Schneegrubenbaude Post.Ober-Schreiberhau Inh.Ferdinand Ludwig"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.151, 161 |
| 50 PLN | |
44721 |
1923 DWUKROTNE UŻYCIE, Ziemie Zachodnie list ofrankowany znaczkami z perforacją firmowa J.H.J. - Julius Hainauer wysłany 2.10 z Wrocławia do miejscowości Targoszyn (Bersdorf) - wielokrotna frankatura inflacyjna znaczkami za 100.000/100 mk (opłata 400.000 mk); kopertę po przenicowaniu wykorzystano ponownie wysyłając ją 19.10 z Rogoźnicy do Ząbkowic Śląskich (Frankenstein) - wielokrotna frankatura inflacyjna znaczkami za 100.000/100 mk (opłata 5.000.000 mk); koperta przed powtórnym wysłaniem rozcięto z trzech stron i sklejono; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.289 |
| 100 PLN | |
44722 |
1924 list nadany w niemieckim ambulansie pocztowym na trasie Szczecin - Kreuz - Szczecin. | |
| 50 PLN | |
44723 |
1935 kartka z Flatow, Złotów. | Mi.550 |
| 10 PLN | |