45170 |
1916 Warszawa, seria znaczków nie wprowadzonych do obiegu. | Fi.III-VI |
| 320 PLN | |
45171 |
| 180 PLN | |
45172 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa (Mi.280 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu. | Fi.III-VIA Mi.III-VIB |
| 240 PLN | |
45173 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa nie wprowadzona do obiegu, gwarancja. | Fi.III-VIA |
| 220 PLN | |
45174 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 320 PLN | |
45175 |
1916 Warszawa, makulaturowy znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IV MK |
| 35 PLN | |
45176 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
45177 |
1916 Warszawa, wydanie pomnikowe - nie dopuszczone do obiegu, narożny czworoblok znaczka za 20 gr. z międzypolami sektorowymi po prawej, gwarancja Petriuk PZF. | Fi.VIB Mi.VIA |
| 800 PLN | |
45178 |
1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro), gwarancja Falkowski. | Fi.V P5 |
| 2 000 PLN | |
45179 |
1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 23.V, doręczenie opłacono znaczkami poczty miejskiej (niezgodnie z taryfą), znaczki unieważnione kasownikiem z wyróżnikiem "b". | Mi.2, 9, 10 |
| 40 PLN | |
45180 |
1916 Warszawa, kartka z Łodzi ze stemplem cenzury wojskowej i znaczkiem opłaty doręczeniowej. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
45181 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
45182 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 25.XII.1916-21.I.1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
45183 |
1916 Częstochowa, list miejscowy ze stemplem poczty miejskiej. | Fi.1b |
| 380 PLN | |
45184 |
1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 1, zgięty na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowany, znaczek za 4 gr. - typ 1, lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja i opis Schmutz,. | Fi.1-2A Mi.1-2B |
| 800 PLN | |
45185 |
| 200 PLN | |
45186 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z cieniem śladu po podlepce, znaczek za 2 gr. typu 8, za 4 gr. typu 3, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 200 PLN | |
45187 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 400 PLN | |
45188 |
1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków niekatalogowana w parkach poziomych rozdzielonych międzypolem - bardzo rzadkie - jest ich dwa razy mniej niż parek pionowych (Fi.2000.-); lewy znaczek typ czwarty, prawy pierwszy; ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 2 400 PLN | |
45189 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 500 PLN | |
45190 |
1917 Częstochowa, list firmowy z Warszawy 18.5. do Częstochowy, ciekawa kombinacja dwóch kasowników poczty miejskiej. | Fi.2a, IVa |
| 320 PLN | |
45191 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
45192 |
| 180 PLN | |
45193 |
1917 Łódź, widokówka z Warszawy wysłana 10.VII z poczty polowej 378, obsługującej jednostki Legionów Polskich, doręczona przez Pocztę Miejską 11.VII co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol."; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.3 |
| 400 PLN | |
45194 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce (kolej na przełęczy św.Gotarda) wysłanej 15.5 z Mińska Mazowieckiego; dobry stan zachowania. | Fi.9b |
| 80 PLN | |
45195 |
1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu do Warszawy, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona i 2.X opatrzona adnotacją "Adresat siedzi w czytadeli", dodatkowy stempelek informacyjny Poczty Miejskiej z dopiskiem "verzogen nach Cytadela", po pewnym czasie kartę ponownie przekazano Poczcie Miejskiej, która 16.X zwróciła ją (stempelek ZURÜCK) do nadawcy, gdzie dotarła 23.X, stempelek cenzury; minimalnie słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; z kolekcji S.Rosińskiego. W cytadeli warszawskiej mieściło się jedno z najcięższych rosyjskich więzień dla Polaków, niesławny X Pawilon, po ucieczce Rosjan, Niemcy również wykorzystywali cytadelę, jako więzienie, a pod jej murami dokonywano egzekucji Polaków. | Fi.9b, 33a, 35a |
| 500 PLN | |
45196 |
1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 5-18.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
45197 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8-21.I, wydawnictwo ukazujące królów polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
45198 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby miast polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
45199 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19.II-4.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
45200 |
| 500 PLN | |
45201 |
1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej. | |
| 60 PLN | |
45202 |
1917 Warszawa, kartka z Mielca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej. | |
| 75 PLN | |
45203 |
1917 kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego miasta Lublina. | |
| 18 PLN VERKAUFT | |
45204 |
| 200 PLN | |
45205 |
1918 Żarki, I wydanie, znaczek za 3 hal. na kompletnej opasce gazetowej jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej, skasowany pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Żarek, należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 3 000 PLN | |
45206 |
| 240 PLN | |
45207 |
1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta, napisy we wszystkich językach mieszkańców miasta - polskim, ukraińskim, hebrajskim i niemieckim, piękny stan. | Fi.1-5A |
| 120 PLN | |
45208 |
1918 Luboml, seria znaczków poczty miejskiej. | Fi.1-5A |
| 40 PLN | |
45209 |
1918 Luboml, seria cięta na wycinkach. | Fi.1-5A |
| 40 PLN | |