48900 |
1948 rzadka kartka wydania prowizorycznego z 1944 roku z podobizną Marii Skłodowskiej Curie na filatelistycznej całości wysłanej miejscowo z urzędu pocztowego Poznań 2 dworzec, prawidłowa opłata za ekspres plus polecenie, kartka nie wypisana | Fi.Cp89, 459, 460 |
| 400 PLN | |
49687 |
| 20 PLN | |
50357 |
| 10 PLN | |
51236 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
51237 |
1918 całostka wydania GGW z grzecznościowo odbitym stemplem prowizorycznym Suwałk. | Fi.Cp1 |
| 150 PLN | |
51238 |
1918 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie warszawskie, karta 15 fen/7,5 z nadrukiem mocno przesuniętym w prawo; słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz; karta 15 fen/10; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 13; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp1I MK |
| 800 PLN | |
51239 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! pozostałe cechy wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 5; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!! | Fi.Cp1II |
| 300 PLN | |
51240 |
1918 NADRUK UKOŚNY, wydanie warszawskie, karta 15 fen/10 z nadrukiem ukośnym; słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz; karta 15 fen/10 wysłana 15.12. z Warszawy do Żyrardowa, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 6; dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp2I MK |
| 1 700 PLN | |
51241 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21. | Fi.Cp2I |
| 60 PLN | |
51242 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, prawa kropka w drugiej linii kropkowanej wydłużona i ukośnie skierowana w górę. | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
51243 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21. | Fi.Cp2II |
| 60 PLN | |
51244 |
1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania. | Fi.Cp2II |
| 50 PLN | |
51245 |
1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10; karta ostemplowana grzecznościowo 24.11 w Warszawie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania. | Fi.Cp2II |
| 30 PLN | |
51246 |
1918 wydanie warszawskie, część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej 15 fen/7,5 z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8 (proponowana przez nich wycena 550.-); słabszy stan zachowania (przebarwienia). | Fi.Cp3IA |
| 180 PLN | |
51247 |
1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym, czyste. | Fi.Cp4ay-by |
| 250 PLN | |
51248 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym. | Fi.Cp4a |
| 120 PLN | |
51249 |
| 360 PLN | |
51250 |
| 240 PLN | |
51251 |
| 300 PLN | |
51252 |
1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym. | Fi.Cp5y |
| 120 PLN | |
51253 |
| 380 PLN | |
51254 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - z napisem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.Ck4IIIt |
| 280 PLN | |
51255 |
1919 wydanie lubelskie, całostka z obiegu pocztowego z Lublina 17.I.19 do Warszawy, kartki tego wydania z obiegu pocztowego są niezwykle rzadkie, gwarancja. | Fi.Cp4a |
| 1 200 PLN | |
51256 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp8I |
| 600 PLN | |
51257 |
| 3 000 PLN | |
51258 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96; koniczynka zamiast rombu, jedynka w nominale bez chorągiewki, podniesiona kropka, gwarancja. | Fi.Cp12II |
| 70 PLN | |
51259 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - koniczyna zamiast rombu i podniesiona kropka. | Fi.Cp12II |
| 70 PLN | |
51260 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z podwójnym nadrukiem typ 11 na części na odpowiedź. | Fi.Cp13INp |
| 2 500 PLN | |
51261 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
51262 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
51263 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, niewielkie naderwanie z prawej strony. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
51264 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 84, brak rombu; gwarancja i opis Schmutz; całostka z nadrukiem typu 65, przecinek zamiast kropki; gwarancja Schmutz; | Fi.Cp14IIx |
| 240 PLN | |
51265 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 51 z obiegu pocztowego z Rzeszowa, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp14IIx |
| 60 PLN | |
51266 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 33 z obiegu pocztowego z Szymbarku, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp14IIx |
| 80 PLN | |
51267 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 80, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Cp14IIx |
| 100 PLN | |
51268 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Cp14IIx |
| 100 PLN | |
51269 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIy |
| 80 PLN | |
51270 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129. | Fi.Cp14IIy |
| 80 PLN | |
51271 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33. | Fi.Cp14IIy |
| 80 PLN | |
51272 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 118. | Fi.Cp14IIy |
| 100 PLN | |