40176 |
1942 bożonarodzeniowa grafika obozowa, sygnowano Bronek. | |
| 120 PLN VERKAUFT | |
40177 |
1943 potwierdzenie otrzymania paczki wysłanej 15.IX z Bejrutu przez Komitet Pomocy jeńcom polskim działający przy oddziale lewantyńskim Francuskiego Czerwonego Krzyża; minimalnie słabszy stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 100 PLN | |
40178 |
1943 Wielkanocna grafika obozowa, na odwrocie życzenia, data 8.IV.43. Neubrandenburg i podpis Bronek. | |
| 120 PLN VERKAUFT | |
40179 |
1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 360 PLN | |
40180 |
1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 420 PLN | |
40181 |
1944 świetlica, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 800 PLN | |
40182 |
1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 400 PLN | |
40183 |
1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, odmiany 4ax4C, 5Iax4C, 6bx3C i 7Iax4C, wszystkie poza rzadkim za 20 f. (nakład 234 szt.) gumowane, bardzo trudna do złożenia seria, gwarancja Schmutz. | Fi.4-7C |
| 800 PLN | |
40184 |
1944 Syrenka, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 70 PLN | |
40185 |
1944 Syrena, znaczek na papierze szarym gładkim bibułkowym, złamania. | Fi.4ay1A |
| 40 PLN | |
40186 |
1944 Syrena, nierozcięta parka z pięcioznaczkowego ciętego arkusika drukarskiego na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 250 PLN | |
40187 |
1944 wydanie obiegowe - Syrena, kasowany cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, gwarancja. | Fi.4ay1A |
| 60 PLN | |
40188 |
1944 Syrenka, gwarancja Schmutz. | Fi.4bx3C |
| 150 PLN | |
40189 |
1944 kapliczka obozowa, gwarancja Schmutz. | Fi.5IIbx3C |
| 120 PLN | |
40190 |
1944 znaczek na papierze x4, gwarancja Schmutz. | Fi.6ax4C |
| 250 PLN | |
40191 |
1944 Gryf, gwarancja i oznaczenie. | Fi.6ax4C |
| 240 PLN | |
40192 |
1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz. | Fi.8 |
| 380 PLN | |
40193 |
1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk. | Fi.8 |
| 420 PLN | |
40194 |
1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym z pełną oryginalną gumą i nieopisana w katalogu odmiana koloru szaroczarna na tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami - na papierze grubym gumowanym wystepują znaczki o odcieniu fioletowym - 9ax2 i czarnym - 9bx2, ale większość czarnych wydano jako niegumowane), gwarancja Schmutz. | Fi.9ax2, 9bx2 |
| 600 PLN | |
40195 |
1944 Gryf, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1 |
| 100 PLN | |
40196 |
1944 Gryf, całostka za 10 fen na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm - typ 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara), z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K" i "wypustka w lewym górnym rogu znaku opłaty"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 150 PLN | |
40197 |
1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o jaśniejszym znaku opłaty w wąskim formacie (55x95mm) - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.III.yt; karta-druk biblioteczny na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia i stempelek z gryfem, znak opłaty unieważniony jednowierszowym datownikiem "30.MARZ.1944" Poczty oflagu IIE; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "białym prążkowanym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek o formacie wąskim 52-61x93-100mm"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cp2a |
| 300 PLN | |
40198 |
1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnym znaku opłaty, format 70x100mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp2a |
| 200 PLN | |