36754 |
1850 NIEMY KASOWNIK OZDOBNY Z KRAKOWA, znaczek pierwszego wydania austriackiego za 9 Kr. typu I na pięknym wycinku, bardzo wysoka wycena w katalogu stempli Mullera - 1367c/2100 punktów, na zachodnich aukcjach sprzedawany za około 1500 euro, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, nowa - 13.XII.2004 - fotoopinia austriackiego eksperta Uwe Steinera. | Mi.5 |
| 3 200 PLN | |
36755 |
1857 po, znaczek pruski I wydania za 3 Sgr na koszulce listu z miejscowości Wrocki do Grudziądza, skasowany bardzo rzadkim stemplem numerowym 1912 - Wrocki (Wrotzk), powyżej odciśnięty dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy WROTZK 19 5; wycena na liście ponad 2000 euro, niestety koszulka bardzo mocno obcięta. | Mi.4 |
| 1 200 PLN | |
36756 |
1859 list urzędowy z Śmigiel. | |
| 40 PLN | |
36757 |
1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel). | |
| 30 PLN | |
36758 |
1866 składany druk z Bytomia do Tarnowskich Gór, stempel odbiorczy "TARNOWITZ / Packkammer" w ramce. | |
| 350 PLN | |
36759 |
1867 kompletny list urzędowy z Punitz (Poniec). | |
| 30 PLN | |
36760 |
1869 kompletny list urzędowy z Bojanowa. | |
| 25 PLN | |
36761 |
1871 list urzędowy z Kroeben (Krobia pow. gostyński) do Gostynia, w środku odbitka pieczęci pocztowej. | |
| 45 PLN | |
36762 |
1871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii. | |
| 30 PLN | |
36763 |
1872 I wydanie Niemiec - UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, wprowadzone do obiegu 1.1.1872 pierwsze (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydanie znaczków niemieckich - 1 Gr - frankatura pojedyncza, list z sądu powiatowego datowany 4.1 (czwartek), wysłany 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; bardzo wczesna przesyłka ofrankowana znaczkami tego wydania, w dodatku z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.4 |
| 1 600 PLN | |
36764 |
1873 kartka z Jaworzna do Wiednia, austriacka całostka dwujęzyczna w języku: niemieckim i polskim. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN | |
36765 |
| 30 PLN | |
36766 |
1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U25C |
| 150 PLN | |
36767 |
1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami 1-pensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski stempel odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 100 PLN | |
36768 |
1877 list urzędowy z Kroeben do Gostynia. | |
| 40 PLN | |
36769 |
1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan). | |
| 20 PLN | |
36770 |
1880 list urzędowy z Wrocławia do Cieszkowic. | |
| 15 PLN | |
36771 |
1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki. | Mi.P5 |
| 150 PLN | |
36772 |
1881 list z Krakowa do Woli Flaszczyna, stempel Kraków Dworzec, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego nr 26. | |
| 30 PLN | |
36773 |
1881 kartka z Warszawy do Gablonz w Czechach. | |
| 40 PLN | |
36774 |
1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.A.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z Podjuch, a także kasownik odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
36775 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U29E |
| 300 PLN | |
36776 |
1885 karta pocztowa wysłana z Łodzi przez Rygę do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, kasownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny kasownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania. | Mi.30 |
| 300 PLN | |
36777 |
1886 pocztowy list urzędowy z Pońca koło Leszna. | |
| 35 PLN | |
36778 |
1888 list z Deutsch Neukirch (Nowa Cerekwia) do Niemiec. | |
| 45 PLN | |
36779 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach). | Mi.P12 |
| 120 PLN | |
36780 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach). | Mi.P15 |
| 120 PLN | |
36781 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce). | Mi.U33A |
| 60 PLN | |
36782 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą). | Mi.K1 |
| 50 PLN | |
36783 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop, rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza). | Mi.S1 |
| 50 PLN | |
36784 |
1890 ? firmowy list towarzyszący paczce "przytem paczka" z Poznania do Lwowa, piękny stan zachowania. | |
| 180 PLN | |
36785 |
1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.65 |
| 150 PLN | |
36786 |
1893 list z Warszawy do Łodzi. | |
| 80 PLN | |
36787 |
1894 kompletny list z Niska do Leżajska. | |
| 30 PLN | |
36788 |
1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) ofrankowana znaczkiem za 2 1/2 Pf przesłana lokalnie 16 5; minimalnie słabszy stan zachowania, sygnowana B.Żwinklewicz. | Mi.E9 |
| 200 PLN | |
36789 |
1896 kartka z Krakowa do Lipnik, dwujęzyczny kasownik Kraków Dworzec. | |
| 60 PLN | |
36790 |
1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17½ Kr niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Iax Mi.1aB |
| 600 PLN | |
36791 |
1898 kompletny list z Jarosławia do Leżajska. | |
| 30 PLN | |
36792 |
1898 list urzędowy z Militsch (Milicza) do Freyhan (Cieszkowa). | |
| 15 PLN | |
36793 |
1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca. | |
| 15 PLN | |